Tokina Cinema Prime 18mm T1.5 (EF-M)

Objektiv Tokina 18 mm T1,5 Cinema Vista Prime s bajonetem EF-M a stupnicí zaostření vyznačenou ve stopách poskytuje obrazový okruh, který více než pokrývá full-frame snímače, a je navržen…

Více informací

Zjišťujeme
Dostupnost
3-5 dnů
Popis produktu OBSAH BALENÍ

Popis produktu

Objektiv Tokina 18 mm T1,5 Cinema Vista Prime s bajonetem EF-M a stupnicí zaostření vyznačenou ve stopách poskytuje obrazový okruh, který více než pokrývá full-frame snímače, a je navržen tak, aby poskytoval ostré snímky i při záznamu v rozlišení 8K. Jedná se o objektiv s ohniskovou vzdáleností 18 mm, který má stejný tvar, polohu převodovky, otáčení ostření a průměr předního tubusu jako ostatní základní objektivy Tokina Cinema Vista. Díky tomu je výměna objektivu na natáčení rychlá a efektivní. Má maximální T-stopu 1,5, což je užitečné při fotografování za slabého osvětlení nebo když chcete zachytit mimořádně malou hloubku ostrosti.

Clona s 9 lamelami zajišťuje kulaté rozostřené světelné body pro přirozeně vypadající bokeh. Tubus objektivu se vyznačuje přibližně 300° rotací od blízkého zaostření až po nekonečno; to vám poskytuje vysokou míru přesnosti při zaostřování. Objektiv je navržen tak, aby minimalizoval dech při zaostřování, a je vybaven manuálním zaostřovacím kroužkem a kroužkem clony. Značky na obou stranách tubusu objektivu umožňují čitelnost z obou stran fotoaparátu.

Základní objektiv 18 mm T1,5 s bajonetem EF-M dokáže zaostřit snímky na snímači s plným rozlišením 8K a má 46,7mm obrazový kruh, který pokrývá snímače full-frame standardní velikosti.
Použití clony s 9 lamelami vytváří hladký kulatý vzhled rozostřených zrcadlových světel. Clona také vytváří příjemný bokeh, což znamená přirozeně vypadající rozostřené oblasti snímku. Clona je manuální a vyznačuje se plynulým pohybem bez zacvakávacích zarážek pro plynulé úpravy expozice během záznamu.
Objektiv má na obou stranách tubusu značky, které usnadňují čtení nastavení zaostření a clony zezadu nebo z obou stran fotoaparátu

Objektiv má stejné průměry přední čočky a stejné umístění ozubených koleček na ostřicím a clonovém kroužku jako ostatní objektivy této řady, takže je přepínání objektivů rychlé a pohodlné. Zaostřovací kroužek se navíc vyznačuje přibližně 300º plynulým otáčením, což usnadňuje trvale přesné zaostřování, zejména při vytahování zaostření během záběru.
Je navržen tak, aby minimalizoval kolísání zorného úhlu při zaostřování, což je jev známý jako "focus breathing". Tato funkce je nesmírně důležitá při zaostřování, zejména u statických snímků, kde je dech zaostření patrnější.
Objektiv má přední průměr 114 mm, aby se vešel do standardních rozměrů matnic.

OBSAH BALENÍ[HASH_PROD_TABS_3ah2]

Klíčové vlastnosti
  • Pokrývá velikost snímače Full-Frame
  • 46.7mm obrazový kruh, clona T1,5
  • Vhodný pro snímání obrazu 8K
  • Bezkliková 9lamelová clona
  • Prakticky žádné dýchání objektivu
  • otáčení zaostřovacího tubusu o 300°
  • průměr přední čočky 114 mm, bajonet EF-M
Parametry

Parametry

Výrobce: Tokina
Kategorie: Objektivy

Hlavní parametry

typ objektivuPevné sklo