Recenze TOP 5 Stativů do 10.000 Kč!

Ať už jste začátečník nebo pokročilý, tyto stativy do 10 000 Kč vám udělají radost na několik let!

Dnes se podíváme na TOP 5 Stativů do 10 000 Kč!

SmallRig CT180

Začneme hned se stativem od SmallRigu a to konkrétně s modelem CT180, který je přesně navržený pro natáčení videí, živých vysílání, vlogování a dalších nenáročných, ale i náročných akcí a to zejména v exteriéru.

Takže jestli jste začátečník nebo profík, tento stativ vám bude určitě vyhovovat a to hned z několika důvodů.

Stativ má kompaktní a přenosnou miniaturní kapalinovou hlavu, která je vybavena pevným tlumením, které zajistí hladký pohyb a krásné záběry, i když se jedna o nejlevnější stativ v našem žebříčku.

Můžete ji naklánět v úhlu +90° až -55° a otáčet o 360°.

Tento stativ má odnímatelnou protiskluzovou páčku a rychloupínací destičku typu Arca pro rychlé přepínání mezi natáčením z ruky a ze stativu, což se může hodit například pro kameramany na akcích, kde je potřeba rychlá reakce.

Co je u tohoto stativu výhodou a zároveň milým překvapením je to, že v hlavě máte vestavěný klíč připevněný pomocí magnetu, takže se nemusíte stresovat, když u sebe zrovna nemáte batoh.

Stativ na mě působí silným dojmem, i když je malý. Je vyroben z hliníkové slitiny, je kompaktní, přenosný a má velkou stabilitu a nosnost. Hlava udrží až 3 kg a celý stativu až 15 Kg. Na horní šroub můžete připevnit jakékoli příslušenství budete potřebovat a to i například chytré telefony, bezzrcadlovky a sportovní fotoaparáty, s tím, že tři otvory se čtvrtinovým závitem v kloubech nohou umožňují připojení více zařízení a příslušenství, což se Vám určitě bude hodit. Tento stativ má také zespoda držák na závaží, takže se na nestabilních plochách nemusíte bát převrácení. 

Další výhoda oproti ostatním kouskům co si dnes představíme je, že součástí balení je také držák pro chytrý telefon, který je vhodný pro živé vysílání, natáčení vlogů a nebo natáčení tiktoků. Skvělá věc je také to, že si z tohoto stativu můžete udělat dokonce i monopod na jedné noze a to se zase může hodit například na svatby, kde není čas skládat stativ a nosit ho s sebou.Ke stativu dostanete i černou přenosnou tašku, která je malá, stylová, odolná a i vhodná pro venkovní použití. Tato taška je vyrobena z voděodolné tkaniny IPX4. A proto jestli jen začínáte, nebo už pracujete na větších projektech; tento stativ vás určitě nezklame a ještě vám dá nějaké hodnoty navíc narozdíl od ostatních stativů, které si tu za chvíli ukážeme.

Koupit si ho můžete ZDE.

 

SmallRig Heavy-Duty Fluid Head AD-01.

Další stativ je o něco dražší; stojí 4 850 Kč a jedná se o stativ SmallRig Heavy-Duty Fluid Head AD-01.

Když se na něj podíváte, je to klasický stativ s pogumovanými nožičkami a fluidní hlavou. Je z hliníku a má plastové prvky. Má novou generaci konstrukce hlavy a aktualizovanou rychloupínací destičku, také se zabudovaným klíčem, který umožňuje rychlé umístění kamery, což se může hodit například pro kameramany na svatbách, kteří potřebují rychle přecházet ze stativu do ruky a pohybovat se v terénu.

V otvoru v hlavové desce jsou zabudované otvory pro šrouby, na které můžete připevnit hodně příslušenství navíc.

Stativ můžete otáčet o 360° a vertikální pohyb o +90° až -75° a nosnost má až do 8 kg.

Otvory se tři osminovým otvorem v základně hlavy podporují většinu stativů, ramen, sklíček a dalšího příslušenství s těmito šrouby.

Má vestavěnou bublinkovou vodováhu a pracuje se 75mm miskovou základnou pro vyrovnání. Má třídílný nástavec pro splnění různých výškových požadavků v interiéru i exteriéru a uživatelsky přívětivý rychloupínací zámek. Krásná a odolná brašna chrání stativ a usnadňuje jeho přenášení na místo, kde potřebujete natáčet. Za mě je toto super stativ, který je tu z této kategorie do 10 000 Kč nejvyšší a řekl bych i nejodolnější, a proto jestli vyrážíte někam, kde hraje roli i výška a odolnost, určitě Vám tento stativ doporučím.

Koupit si ho můžete ZDE.

 

Manfrotto Befree Live

I jedna z nejkvalitnějších značek na trhu se v pohodě vešla do hranice 10 000 Kč a to Befree Live od společnosti Manfrotto, což je nejkompaktnější sada cestovních stativů pro video, určená pro amatérské kameramany a vlogery, kteří chtějí maximální funkčnost i na cestách.

Díky kompaktním rozměrům ho můžete snadno nosit všude s sebou a zároveň splňuje rostoucí poptávku tvůrců obsahu po lehkém, ergonomickém a cestovním stativu, který lze snadno přenášet. Hodit se vám bude, pokud máte v plánu nahrávat videa pomocí digitálních zrcadlovek, kompaktních systémových fotoaparátů nebo malých videokamer.

Když si všimnete vypadá velmi podobně s prvním stativem SmallRig CT180, a jeden z největších rozdílů je ten, že tento je mnohem kvalitnější.

Proč? Protože Manfrotto má výrobnu v Severní Itálii, kde své stativy lisuje za studena a ohýbaný kontrolovaně. Není to lisování plastů na sebe jako v Číně, kde za horka protlačí materiál přes formu a to vede ke škrábancům a mikro bublinkám s tím, že po roce nebo dvou se začnou kroutit. Hlavně u Manfrotta máte servis, který Vám vše opraví, ale zpátky ke stativu. Udržuje kamery dokonale stabilní na všech typech terénu, včetně toho nejnáročnějšího, kde jsou tyto stativy od Manfrotta také testovány, a vždy udržuje kameru připravenou; to se hodí všem kameramanům, ať už jste začátečník nebo ne.

Tento model představuje nový uzamykací systém M-lock, tedy nový rotační zámek vyvinutý společností Manfrotto, který uspokojí každého, kdo hledá rychlé, snadno použitelné a kompaktní řešení.

Zámek M-lock navíc nemá žádné vyčnívající části a jeho mechanismus se dokonale uzavírá kolem hlavy, takže středový sloupek Befree Live se bez námahy zasouvá a vysouvá z úložné kapsy. Jeho ergonomický volič úhlu natočení nohou je navržený tak, aby jej mohli používat praváci i leváci, což umožňuje každému intuitivně měnit úhel a najít správnou výšku stativu.

Stativ Befree Live lze snadno nastavit do tří nezávislých úhlových poloh nohou, což zajišťuje naprostou všestrannost při natáčení v exteriéru. "Pavouk", kterým je tento inovativní model vybaven, nabízí také funkci Easy Link, stejně jako profesionální stativy Manfrotto 190 a 055, která umožňuje kameramanům zvýšit jejich kreativitu přidáním jakéhokoliv příslušenství od světel až po displeje. Malé rozměry stativu Befree Live ale neznamenají kompromisy v oblasti pevnosti nebo kvality obrazu. Toto řešení zaručuje velmi plynulé pohyby díky hlavě Befree Live Fluid Head, která je vybavena systémem plynulého tahu při otáčení a naklápění a udržuje kameru v dokonalé rovnováze díky posuvné video desce.

Tento lehký cestovní video stativ je optimální kombinací přenosnosti, kvality a snadného nastavení a ovládání. Váží 1.6 Kg a unese až 4 Kg.

Působí, že je navržen s jediným cílem - umožnit jednotlivcům vyjádřit svou přirozenost prostřednictvím kamery s jistotou, že mají podporu profesionálního řešení.

Koupit si ho můžete ZDE.

 

Libec TH-X.

Dále tu máme stativ Libec TH-X.

Toto je zároveň nový nejlehčí stativ značky Libec.

Má okolo 3,1 kg a nosnost až 4 kg s výškou 75,5 cm až 159 cm, který se hodí pro kameramany, natáčení videa se zrcadlovkou nebo pro natáčení a fotografování dokumentů, přírody, společenských událostí, zpravodajských relací a dalších takových akcí, kde využijete jeho malou váhu a jednoduchost. Stativ je osazen hlavou s 65mm polokoulí i rychloupínací posuvnou destičkou se tří osminovým závitem. Součástí je také polstrovaná přepravní brašna, ve které se mu nic nestane.

Je to základní model výrobce a nahrazuje populární stativ TH-650HD; nabízí přitom pevnější nohy, které se můžou hodit i pro těžší a profesionálnější kamery. Rychloupínací posuvná destička je kompatibilní s hlavami Sachtler a Manfrotto; bohužel ale ne s hlavami LIBEC ALLEX, RS, či dalšími značky Libec.

Hlava je osazena dvojicí rozet například pro upevnění madel nebo ramen a dalšího příslušenství. Volitelně lze stativ vybavit také kolečkovou základnou Libec DL-2RB pro pohyb na rovných plochách. Tento stativ se cenově pohybuje od 7 094 Kč s DPH a můžu vám ho doporučit, jestli hledáte lehký a jednoduchý stativ na plac i na domácí použití.

Koupit si ho můžete ZDE.

 

Manfrotto 500 Fluid Video Head Flat Base s 190X.

Poslední stativ, který tu mám je Manfrotto 500 Fluid Video Head Flat Base s 190X.

Máme tu profesionální kamerový stativ, který nabízí neuvěřitelnou stabilitu a plynulost pohybu kamery. Snadné a plynulé nastavení polohy kamery zajišťuje, že videa budou vždy plynulá a bez jakýchkoliv nechtěných vibrací; stejně jako všechny stativy od Manfrotta.

Stativ je vyroben z hliníku a o tom, jak Manfrotto své stativy vyrábí jsme si něco málo řekli před chvilkou. Hlava kamery je vybavena mechanismem, který umožňuje rychlé a snadné nastavení kamery do správného úhlu, a to jak v horizontálním, tak vertikálním směru.

Manfrotto 500 Fluid Video Head Flat Base s 190X má pevnou a stabilní základnu, která umožňuje plynulý pohyb kamery o 360 stupňů a výškové nastavení až na 173 cm. Hlava má přednastavenou protiváhu 2,4kg při 55mm, ale zvládne unést až 5kg.

Tento stativ má i tři osminový Easy Link konektor pro připojení externího monitoru nebo jiného příslušenství, které budete zrovna potřebovat.

Jednodílný, 3 sekční, hliníkový tripod 190X je vybaven vyrovnávacím sloupkem pro rychlé a snadné nastavení, snadno rozšiřitelnými, nastavitelnými nožičkami a páčkami Quick Power Lock, ve zkratce QPL, které rychle zablokují nebo odblokují každou nožní část vždy, když budete chtít změnit polohu. Jednou z největších výhod tohoto stativu je jeho kompaktní velikost a snadné přenosné provedení. Stativ lze snadno sbalit a přenášet, což ho dělá ideálním pro filmaře a kameramany, kteří se často pohybují z místa na místo.

Jediné co, tak že v balení není do čeho ho sbalit, protože ho dostanete jako jediný z těchto pěti bez brašny. Manfrotto 500 Fluid Video Head Flat Base s 190X vidím jako nejlepší volbu pro profesionální filmaře a kameramany, kteří hledají kvalitní kamerový stativ s vysokou stabilitou a plynulostí.

Jeho snadné ovládání, rychlé a plynulé nastavení a odolnost jsou hlavními faktory, které činí tento stativ ideálním pro náročné profesionály, kteří hledají nejlepší výkon a kvalitu pro své videa, ale chtějí se držet v Low-Budget sekci.

Koupit si ho můžete ZDE.

Pokud si stále nejste s výběrem nového stativu jisti, tak si určitě přečtěte náš článek jak vybrat stativ, ve kterém je shrnuto vše, co k výběru ideálního stativu potřebujete znát.

Datum: 12. 06. 2023, Kategorie: Blog