Novinky

Nový operační systém („MOVNORM OS“) pro kamerové monitory PortKeys LH7P, LH7H, PT6 a LH5P II (v3) přináší vylepšené uživatelské rozhraní pro rychlejší a snazší procházení nabídek, a také funkci pro roztažení obrazu (a výstup takto deformovaného videa po HDMI např. pro streaming) při natáčení ve vertikální poloze. U modelů LH7P a LH5P II (v3) byla dále rozšířena podpora pro dálkové ovládání kamer po Wi-Fi/Bluetooth o modely: Canon EOS R5/R6/R6 Mark II/R8, Panasonic BGH1/BS1H, Sony A7M IV a Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K. MOVNORM OS rovněž nabízí řadu nových funkcí pro ovládání kamer Sony vč. zobrazení stavu záznamového média, a také možnost přiřadit funkce kamery (ISO, rychlost závěrky, clonu apod.) uživatelským tlačítkům monitoru. Nový systém je určen pouze pro HDMI monitory PortKeys (varianta „CINENORM OS“ pro monitory s HDMI a HD-SDI I/O bude dostupná v blízké budoucnosti) a je nabízen bezplatně na stránkách https://www.portkeys.com/support/.

Datum: 27. 02. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

Panasonic představil LUMIX S 28-200 mm f/4-7,1 Macro O.I.S. (S-R28200) pro systém L-Mount, nejmenší a nejlehčí objektiv s širokým rozsahem zoomu na světě, a to díky své celkové délce 93,4 mm a hmotnosti přibližně 413 g! Krom velmi dobrého optického výkonu nabízí možnost pořizovat makro snímky 1:2; hladký chod clony; vysokorychlostní, přesný a tichý autofokus; možnost volby mezi lineárním a nelineárním chodem manuálního ostření; a také 5osý duální stabilizátor obrazu (Dual I.S. 2). V prodeji cca koncem dubna za 25.499 Kč vč. DPH.

Datum: 26. 02. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

Panasonic uvedl novou softwarovou platformu Media Production Suite, která konsoliduje řadu dřívějších aplikací pro kamerové systémy značky do jednoho celku. Základní funkce programu – Device View a PTZ Control – jsou nabízeny bezplatně, další plug-iny (nový Video Mixer a staré známé funkce Visual Presets a Auto Tracking) jsou placené aktivace. Modul Device View dovoluje spravovat několik PTZ kamer z jednoho počítače vč. jejich automatické detekce, nastavení síťových parametrů, aktualizace FW apod. Výrobce do budoucna slibuje kompatibilitu i s kamerami jiných výrobců. Sekce PTZ Control slouží k dálkovému ovládání instalačních kamer vč. kamerových pohybů, zaostření, zisku, vyvážení bílé, závěrky a ND filtrů. K vysokému uživatelskému komfortu slouží možnost uložení až stovky presetů. V blízké budoucnosti bude uveden placený plug-in Video Mixer využívající umělou inteligenci ke klíčování bez klíčovacího pozadí a dalším kompozičním funkcím. Software Panasonic Media Production Suite je ke stažení zdevíce informací v PDF brožuře.

 

 

Datum: 23. 02. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

27mm model z řady profesionálních objektivů Viltrox Pro bude po první variantě pro X Mount již brzy v prodeji také ve verzích pro bajonety Sony E a Nikon Z! Objektiv s ohniskem 27 mm a světelností f/1,2 je druhým modelem v řadě Viltrox Pro, která klade důraz na vysokou kvalitu materiálů i zpracování vč. kovového těla, účinného těsnění proti prachu/vlhku, vynikající optiky s vysokou ostrostí a minimální aberací (konstrukce využívá 2x ED elementy, 5x s vysokým indexem lomu a 1x asférickou čočku z materiálu japonského výrobce Hoya) a rychlého, tichého krokového motorku autofokusu pro bezproblémový záznam videa.

Datum: 23. 02. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK
VYPRODEJ SKLADU
LUMANTEK INTRO
RED V-RAPTOR X
RED COMPACT EVF
SPEEDBOOSTER MEIKE
AVMATRIX EAGLE T10
AVMATRIX SHARK
AVMATRIX WM12
ROLAND BRIDGE CAST X
ZEISS NANO PRIME
MONITORY LILLIPUT
LILLIPUT UMTC 1400
DJI MINI 3 PRO PRICE DECREASE
DJI MAVIC 3 PROMO
ZOOM AUDIO
KLECE SMALLRIG PRO IPHONE 15
SONY ALPHA A9III
SMALLHD ULTRA 7
BLACKMAGIC CLOUD DOCK
MICRO STUDIO CAMERA 4K G2
LUMIX S PROMO
GRASS VALLEY EDIUS 11 13684
DAVINCI RESOLVE STUDIO 18 6 5
PANASONIC LUMIX S1 FW
Footer
Datum: 23. 02. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK