Audio News

Skladem nové studiové monitory KRK Rokit G5 pro blízký poslech! Nová generace oblíbených modelů Rokit přináší efektivnější zesilovače třídy D, nový výškový měnič pro širší odezvu, a také výkonný DSP systém slibující 25 korekčních režimů pro přizpůsobení akustice poslechové místnosti a tři přepínatelné poslechové módy (Mix, Create a Focus) usnadňující produkci i postprodukci nahrávek... V prodeji ve třech variantách lišících se výkonem a velikostí basového měniče (5, 7 a 8“).

Datum: 02. 04. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

Nový mikrofon Feelworld PM1 je vybaven analogovým XLR výstupem i USB-C rozhraním, robustním kovovým tělem a kardioidní dynamickou vložkou s odezvou 50 Hz–14 kHz, citlivostí -54 dB (±1,5dB, 0 dB = 1V/Pa @ 1 kHz) a výstupní impedancí 600 Ω. V režimu digitálního výstupu (24 bitů, 96 kHz) nabízí navíc funkce pro umlčení, nastavení úrovně, poslech (3,5mm sluchátkový výstup) a indikaci úrovní pomocí RGB LED prstence. Lze jej tedy snadno využít jak s profesionální audio technikou, tak s telefony, počítači nebo herními konzolemi (PS4/5)...

Datum: 13. 03. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

Novinky v řadě cenově dostupných, ručních audio rekordérů Zoom H-Series, nově s označením „Essential“, přicházejí ve znamení 32bitových převodníků a také podstatně snazšího ovládání pro zrakově postižené uživatele díky hlasové nápovědě v menu (mj. anglické a německé). Optimalizovány byly rovněž ovládací prvky (tlačítka, rotační enkodéry) pro tišší provoz. Modely H4essential a H6essential jsou navíc kompatibilní s volitelným Bluetooth adaptérem BTA-1 např. pro spárování s moduly časového kódu UltraSync BLUE od Timecode Systems, či pro dálkové ovládání pomocí iOS zařízení (spouštění záznamu, nastavení, vizuální kontrola záznamu); oba jsou také osazeny novým, plně barevným LCD displejem. Nejvyšší varianta, H6essential, nabízí modernizovaný výměnný modul X/Y stereo mikrofonů („3.0 Capsule System“). Nové rekordéry H1essential (2 stopy záznamu) a H4essential (4 stopy) budou dostupné cca koncem měsíce, model H6essential (6 stop) je již v prodeji...

Datum: 01. 03. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

Systém bezdrátového mikrofonu AVMATRIX WM12 nabízí přenos na vzdálenost až 100 m (přímá viditelnost) v pásmu 2,4 GHz GFSK, možnost provozovat dva vysílače v rámci jednoho systému pro dvoukanálový provoz, lehké provedení nositelných vysílačů (25 g) s integrovaným mikrofonem i možnost připojit klopový mikrofon jiných výrobců, dobře čitelný OLED displej na jednotce přijímače pro snadnou konfiguraci, dva audio výstupy (3,5mm jack) i USB výstup, výdrž baterií až 15 hodin u vysílače a 4 hodiny u přijímače, praktické přepravní pouzdro, tlačítko pro rychlé umlčení zvuku etc. Integrovaný mikrofon všesměrové charakteristiky má frekvenční rozsah 100 Hz – 20 kHz s tolerancí +/- 3 dB, max. akustický tlak 110 dB SPL a poměr signál/šum >/= 90 dB. V prodeji jako sady Dual (2x TX + 1x RX) a Single (1x TX + 1x RX). V prodeji cca za 14 dní.

Datum: 25. 01. 2024, Kategorie: Blog
CELÝ ČLÁNEK

Po delší době je zde nový firmware populárních audio rekordérů a USB rozhraní Sound Devices MixPre! Verze 9.00 přináší několik významných novinek vč. možnosti provozovat dvě instance volitelného plug-inu NoiseAssist u řady MixPre II pro dvoukanálové zpracování, podpory nového placeného plug-inu +2ch pro MixPre-3 (I a II), který přemění tento 3kanálový/5stopý rekordér na 5kanálový/7stopý (aktivuje nové stopy 4 a 5 pro mix a záznam i odpovídající vylepšení uživatelského rozhraní vč. dodatečných virtuálních šavlí apod.), dále přináší simultánní výstup časového kódu i audia u 3,5mm Stereo Out výstupu (pouze u modelů MixPre-3 II a MixPre-6 II), možnost využívat Aux a USB vstupy pro extra kanály i několik drobných oprav (např. uložení nastavení úrovně u Aux vstupů po restartu přístroje). Stahujte zde.

Datum: 09. 11. 2023, Kategorie: Novinky
CELÝ ČLÁNEK