Tokina Cinema Prime 50mm T1.5 (MFT)

Objektiv Tokina 50 mm T1,5 Cinema Vista Prime s bajonetem MFT a stupnicí zaostření označenou ve stopách poskytuje obrazový kruh, který více než pokrývá Poskytuje obrazový kruh, který více než pokrývá full-frame snímače, a je navržen tak, aby poskytoval ostrý obraz i při záznamu snímků v rozlišení 8K. Jedná se o objektiv…

Více informací

154 880 Kč s DPH 128 000 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
3-5 dnů
Popis produktu

Popis produktu

Objektiv Tokina 50 mm T1,5 Cinema Vista Prime s bajonetem MFT a stupnicí zaostření označenou ve stopách poskytuje obrazový kruh, který více než pokrývá Poskytuje obrazový kruh, který více než pokrývá full-frame snímače, a je navržen tak, aby poskytoval ostrý obraz i při záznamu snímků v rozlišení 8K. Jedná se o objektiv s ohniskovou vzdáleností 50 mm, který má stejný tvar, polohu převodovky objektivu, otáčení zaostřovacích stupňů a průměr předního tubusu jako ostatní základní objektivy Tokina Cinema Vista. Díky tomu je výměna objektivu na natáčení rychlá a efektivní. Je vybaven maximální hodnotou T stop 1,5, což je užitečné při fotografování za slabého osvětlení nebo když chcete zachytit mimořádně malou hloubku ostrosti.

Devítilamelová clona zajišťuje kulaté rozostření pro přirozeně vypadající bokeh. Tubus objektivu se vyznačuje přibližně 300° rotací od blízkého zaostření až po nekonečno; to vám poskytuje vysokou míru přesnosti při zaostřování. Objektiv je navržen tak, aby minimalizoval dech při zaostřování, a je vybaven manuálním zaostřovacím kroužkem a kroužkem clony. Značky na obou stranách tubusu objektivu umožňují čitelnost z obou stran fotoaparátu. Objektiv je vybaven PL bajonetem a přední část objektivu má průměr 114 mm s vestavěnou opěrnou patkou 1/4"-20, která pomáhá podepřít objektiv pomocí volitelné opěrné tyče 1/4"-20 (není součástí dodávky).

Základní objektiv 50 mm T1,5 s bajonetem MFT je schopen zaostřovat snímky na snímač s plným rozlišením 8K a je vybaven obrazovým kruhem 46,7 mm, který snadno pokryje snímače full-frame standardní velikosti. Použití clony s 9 lamelami vytváří hladký kruhový vzhled rozostřených zrcadlových světel. Clona také vytváří příjemný bokeh, což odkazuje na přirozeně vypadající rozostřené oblasti snímku. Clona je manuální a vyznačuje se plynulým pohybem bez zacvakávacích zarážek pro plynulé úpravy expozice během záznamu. Objektiv má značky na obou stranách tubusu, což usnadňuje čtení nastavení zaostření a clony zezadu nebo z obou stran fotoaparátu. Objektiv má stejné průměry přední čočky a umístění ozubených koleček na zaostřovacím a clonovém kroužku jako ostatní objektivy této řady, takže je přepínání objektivů rychlé a pohodlné. Zaostřovací kroužek se navíc vyznačuje přibližně 300º plynulým otáčením, což usnadňuje trvale přesné zaostřování, zejména při vytahování zaostřovacího kroužku během snímání. Je navržen tak, aby minimalizoval kolísání zorného úhlu při zaostřování, což je jev známý jako "focus breathing". Tato funkce je nesmírně důležitá při zaostřování, zejména u statických snímků, kde je dech zaostření patrnější.

Objektiv je vybaven závitem na přední straně objektivu, který umožňuje nasazení 112mm závitových filtrů. Tato funkce umožňuje obsluze fotoaparátu přidávat filtry přes objektiv, aniž by zabíraly místo v matnici.

SPECIFIKACE

- Pokrývá velikost snímače Full-Frame
- 46,7mm obrazový kruh
- Vhodný pro snímání 8K obrazu
- Konstrukce s vnitřním ostřením
- Prakticky žádné dýchání objektivu
- Otáčení zaostřovacího tubusu o 300°
- Clona T1,5, bezkliková clona s 9 lamelami
- Hmotnost 4,65 kg
- Průměr přední čočky 114 mm, bajonet MFT
- Integrovaná opěrná patka objektivu

Parametry

Parametry

Výrobce: Tokina
Kategorie: Objektivy
K tomuto produktuPanasonic LUMIX BGH1
Panasonic LUMIX DC-GH6 (tělo)

Hlavní parametry

BajonetMFT
typ objektivuPevné sklo
PŘÍSLUŠENSTVÍ (2)

Kamery

  • Doprava zdarma
  • Dárek zdarma

Panasonic LUMIX BGH1

Dárek v ceně 3 652 Kč
na dotaz
bez DPH 44 620 Kč 53 990 Kč
  • -5 %
  • Doprava zdarma
  • Sleva s kódem GH6LETO23
  • Dárek zdarma

Panasonic LUMIX DC-GH6 (tělo)

Dárek v ceně 501 Kč
Skladem 3 ks
bez DPH 43 711 Kč 52 890 Kč