Tokina Cinema Prime 35mm T1.5 (PL)

Objektiv Tokina 35 mm T1,5 Cinema Vista Prime s bajonetem PL a stupnicí zaostření označenou ve stopách poskytuje obrazový kruh, který více než pokrývá full-frame snímače, a je navržen tak, aby poskytoval ostré snímky i při záznamu v rozlišení 8K. Jedná se o objektiv s ohniskovou vzdáleností 35 mm a sdílí stejný tvar,…

Více informací

154 880 Kč s DPH 128 000 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
3-5 dnů
Popis produktu SPECIFIKACE

Popis produktu

Objektiv Tokina 35 mm T1,5 Cinema Vista Prime s bajonetem PL a stupnicí zaostření označenou ve stopách poskytuje obrazový kruh, který více než pokrývá full-frame snímače, a je navržen tak, aby poskytoval ostré snímky i při záznamu v rozlišení 8K. Jedná se o objektiv s ohniskovou vzdáleností 35 mm a sdílí stejný tvar, polohu převodovky objektivu, otáčení zaostření a průměr předního tubusu jako ostatní základní objektivy Tokina Cinema Vista. Díky tomu je výměna objektivu na natáčení rychlá a efektivní. Je vybaven maximální hodnotou T 1,5, což je užitečné při fotografování za slabého osvětlení nebo když chcete zachytit mimořádně malou hloubku ostrosti.

Devítilamelová clona zajišťuje kulaté rozostření pro přirozeně vypadající bokeh. Tubus objektivu se vyznačuje přibližně 300° rotací od blízkého zaostření až po nekonečno; to vám poskytuje vysokou míru přesnosti při zaostřování. Objektiv je navržen tak, aby minimalizoval dech při zaostřování, a je vybaven manuálním zaostřovacím kroužkem a kroužkem clony. Značky na obou stranách tubusu objektivu umožňují čitelnost z obou stran fotoaparátu.

Základní objektiv 35 mm T1,5 s bajonetem PL je schopen zaostřit snímky na snímači s plným rozlišením 8K a je vybaven obrazovým kruhem 46,7 mm, který snadno pokryje snímače standardní velikosti full-frame. Použití clony s 9 lamelami vytváří hladký kruhový vzhled rozostřených zrcadlových světel. Clona také vytváří příjemný bokeh, což odkazuje na přirozeně vypadající rozostřené oblasti snímku. Clona je manuální a vyznačuje se plynulým pohybem bez zacvakávacích zarážek pro plynulé úpravy expozice během záznamu. Objektiv má značky na obou stranách tubusu, což usnadňuje čtení nastavení zaostření a clony zezadu nebo z obou stran fotoaparátu. Objektiv má stejné průměry přední čočky a umístění ozubených koleček na zaostřovacím a clonovém kroužku jako ostatní objektivy této řady, takže je přepínání objektivů rychlé a pohodlné. Zaostřovací kroužek se navíc vyznačuje přibližně 300º plynulým otáčením, což usnadňuje trvale přesné zaostřování, zejména při vytahování zaostření během záběru. Je navržen tak, aby minimalizoval kolísání zorného úhlu při zaostřování, což je jev známý jako "focus breathing". Tato funkce je nesmírně důležitá při zaostřování, zejména u statických snímků, kde je dech zaostření patrnější. Objektiv je vybaven závitem na přední straně objektivu, který umožňuje nasazení 112mm závitových filtrů. Tato funkce umožňuje obsluze fotoaparátu přidávat filtry přes objektiv, aniž by zabíraly místo v matnici.

SPECIFIKACE

Klíčové vlastnosti
  • Pokrývá velikost snímače Full-Frame
  • 46.7mm obrazový kruh
  • Vhodný pro snímání obrazu 8K
  • Konstrukce s vnitřním ostřením
  • Prakticky žádné dýchání objektivu
  • otáčení zaostřovacího tubusu o 300°
  • Clona T1,5, bezkliková clona s 9 lamelami
  • Hmotnost 4,67 kg
  • průměr přední čočky 114 mm, bajonet PL
  • Integrovaná opěrná patka objektivu
Parametry

Parametry

Výrobce: Tokina
Kategorie: Objektivy

Hlavní parametry

BajonetPL
typ objektivuPevné sklo
Ohnisková vzdálenost35mm