Blackmagic Design Teranex Mini SDI to HDMI 12G

Převodník 12G-SDI > HDMI řady Teranex Mini 12G.

Více informací

15 790 Kč s DPH 13 050 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Kód zboží:
CONVNTRM/AA/SDIH
Přidat do porovnání Historie ceny

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Převodník 12G-SDI > HDMI řady Teranex Mini 12G.

Nová generace video převodníků od Blackmagic Design! Modely Teranex Mini disponují rozhraním 12G-SDI, obvody Teranex, integrovaným napájecím zdrojem, volitelným čelním panelem s LCD displejem a podporou všech SD, HD a Ultra HD formátů až do rozlišení 2160p60 resp. 4320p60 u modelů 8K.

Modely Teranex Mini využívají nové revoluční šasi navržené pro lepší odvádění tepla vytvářeného výkonnými obvody rozhraní 12G-SDI. Nové produkty Teranex Mini řeší i další problémy předchozích generací převodníků: jsou vybaveny interním napájecím zdrojem, standardními XLR konektory a ergonomickými ovládacími prvky. Díky atraktivnímu provedení jsou také vhodné ke stolnímu provozu v postprodukčních studiích, navíc je lze provozovat i v přístrojových skříních. Díky malým rozměrům jsou snadno použitelné i na natáčecích lokacích, stejně jako předchozí generace převodníků.

Převodníky Teranex Mini zvládají pracovat s 12G-SDI signálem, aniž by docházelo k jejich přehřívání, a to i v případech, kdy je několik převodníků instalováno vedle sebe v rackovém adaptéru. Rozhraní 12G-SDI dovoluje zpracovat libovolné SD, HD a Ultra HD formáty až do rozlišení 2160p60 po jediném standardním kabelu s BNC konektory. Technologie 12G-SDI zaručuje kompatibilitu se starší SD a HD technikou, k přepínání standardů dochází automaticky.

Jednou z nejvíce inovativních funkcí nových Teranexů Mini je volitelný čelní panel s otočným ovladačem, barevným LCD displejem a ovládacími tlačítky. Základní panel modelů Teranex Mini lze snadno vyjmou a nahradit jej panelem Teranex Mini Smart Panel s ergonomickými ovládacími prvky. Panel zprostředkuje monitoring videa i zvuku, či zobrazení časového kódu nebo video normy signálu. Ovládací panel Teranex Mini Smart Panel značně zvyšuje uživatelský komfort a umožňuje okamžitou zpětnou vazbu při nastavování parametrů konverze, což je obzvlášť důležité v prostředí televizních studií.

Řada Teranex Mini také přináší integrované napájecí zdroje, čímž eliminuje méně spolehlivé externí napáječe. U všech modelů je také integrováno rozhraní Ethernet pro dálkové ovládání převodníků z centrálního pracoviště prostřednictvím nové aplikace Converter Utility pro systémy Windows a Mac OS X. Toto síťové rozhraní může navíc zprostředkovat i napájení zařízení díky podpoře technologie Power on Ethernet. Podpora PoE může zcela eliminovat napájecí kabeláž, případně může sloužit jako zdroj záložního napájení! Díky tomu je velice usnadněna instalace několika převodníků Teranex Mini do přístrojových skříní.

Produkty Teranex Mini jsou dále vybaveny standardními konektory XLR pro symetrické zvukové linky, digitální AES/EBU rozhraní nebo pro připojení zdrojů časového kódu. Uživatelé mohou používat standardní studiovou kabeláž se spolehlivým typem konektoru, který má pojistku proti nechtěnému vytažení kabelu. Audio obvody převodníků Teranex Mini byly zcela přepracovány pro extrémně nízkou úroveň šumu (více než -115 dBFS) a maximální zvukovou kvalitu.

Modely Teranex Mini dále nabízejí technologii Teranex pro up a down konverzi signálu. Pokud je např. model Teranex Mini SDI to HDMI připojen k HD televizi, která nepodporuje Ultra HD normu, převodník automaticky přepočítá vstupní signál tak, aby mohl být zobrazen. Díky vysoce kvalitním obvodům a algoritmům Teranex jsou modely Teranex Mini ideálními nástroji pro techniky televizních a postprodukčních studií. Re-synchronizace SDI vstupů a nízká úroveň jitteru dovolí použití delší kabeláže. Při konverzi do analogové domény je video zpracováno s 12bitovou přesností pro minimální úroveň šumu. Technologie Teranex pro přepočítání rozlišení videa zaručí maximální kvalitu konverze mezi SD, HD a Ultra HD normami.

Klíčové vlastnosti převodníků Teranex Mini 12G

  • Moderní rozhraní 12G-SDI s podporou norem SD, HD a Ultra HD až do rozlišení 2160p60
  • Profesionální konektory XLR
  • Integrovaný univerzální napájecí zdroj s rozsahem 90 – 240V
  • Ethernetový port pro vzdálenou správu převodníků a záložní napájení díky podpoře technologie Power over Ethernet (PoE)
  • Přepínače typu DIP pro snadné nastavení převodníků bez použití volitelné čelní masky Smart Panel
  • Volitelný čelní panel s LCD displejem a ergonomickými ovládacími prvky
  • Elegantní, kompaktní a odolné provedení pro montáž do racků nebo stolní použití
  • Unikátní systém chlazení s tichými ventilátory pro spolehlivý a tichý provoz
  • Volitelný adaptér výšky 1U pro montáž až tří převodníků do racku

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Převodníky signálu

Hlavní parametry

ZdrojSDI
Zdroj12G SDI
CilHDMI
PŘÍSLUŠENSTVÍ (5)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (5)

PremiumCord Ultra High Speed HDMI 2.1 kabel 8K@60Hz, 4K@120Hz délka 3m kovové pozlacené konektory

  • 8K rozlišení
Špičkový ULTRA HDMI 2.1 propojovací kabel pro nejvyšší rozlišení 8K@60Hz a 4K@120Hz
304 Kč
K odeslání 5 ks

Canare Mini XLR (M-samec) / XLR (M-samec) audio kabel 1m

Mini XLR (M-samec) / XLR (M-samec) audio kabel 100cm
249 Kč
K odeslání > 5 ks

Canare L-4.5CHWS flexibilní 4K UHD, 12G-SDI kabel, BNC-BNC 7,5m, BLU

Canare L-4.5CHWS BNC je flexibilný a odolný 75 ohm 7,2 mm koaxiálny "Low Loss" SD/HD/3G/12G-SDI
892 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design Teranex Mini Smart Panel

Doplňkový přední panel pro vybraná zařízení s OLED displejem. Samostatně není funkční.
2 690 Kč
K odeslání 2 ks

Blackmagic Design Teranex Mini HDMI to SDI 12G

Nová generace video převodníků od Blackmagic Design! Modely Teranex Mini disponují
15 790 Kč
K odeslání 1 ks
PODOBNÉ (3)