Blackmagic Design Teranex Mini SDI Distribution 12G

Teranex Mini SDI Distribution realizuje distribuci jednoho SDI video vstupu na osm SDI výstupů. Tento nový model je vybaven nejnovějším rozhraním 12G-SDI s přepínáním video režimů a synchronizací pro automatickou podporu všech SD, HD a Ultra HD formátů až do rozlišení 2160p60. Je ideálním nástrojem pro rozbočení jedné SDI linky do různých zařízení, např. monitorů,…

Více informací

15 790 Kč s DPH 13 050 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Kód zboží:
CONVNTRM/EA/DA
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

Teranex Mini SDI Distribution realizuje distribuci jednoho SDI video vstupu na osm SDI výstupů. Tento nový model je vybaven nejnovějším rozhraním 12G-SDI s přepínáním video režimů a synchronizací pro automatickou podporu všech SD, HD a Ultra HD formátů až do rozlišení 2160p60. Je ideálním nástrojem pro rozbočení jedné SDI linky do různých zařízení, např. monitorů, enkodérů, režií apod.

 

Blackmagic Design Teranex Mini

Modely Teranex Mini využívají nové revoluční šasi navržené pro lepší odvádění tepla vytvářeného výkonnými obvody rozhraní 12G-SDI. Nové produkty Teranex Mini řeší i další problémy předchozích generací převodníků: jsou vybaveny interním napájecím zdrojem, standardními XLR konektory a ergonomickými ovládacími prvky. Díky atraktivnímu provedení jsou také vhodné ke stolnímu provozu v postprodukčních studiích, navíc je lze provozovat i v přístrojových skříních. Díky malým rozměrům jsou snadno použitelné i na natáčecích lokacích, stejně jako předchozí generace převodníků.

Převodníky Teranex Mini zvládají pracovat s 12G-SDI signálem, aniž by docházelo k jejich přehřívání, a to i v případech, kdy je několik převodníků instalováno vedle sebe v rackovém adaptéru. Rozhraní 12G-SDI dovoluje zpracovat libovolné SD, HD a Ultra HD formáty až do rozlišení 2160p60 po jediném standardním kabelu s BNC konektory. Technologie 12G-SDI zaručuje kompatibilitu se starší SD a HD technikou, k přepínání standardů dochází automaticky.

Blackmagic Design Teranex Mini

Jednou z nejvíce inovativních funkcí nových Teranexů Mini je volitelný čelní panel s otočným ovladačem, barevným LCD displejem a ovládacími tlačítky. Základní panel modelů Teranex Mini lze snadno vyjmou a nahradit jej panelem Teranex Mini Smart Panel s ergonomickými ovládacími prvky. Panel zprostředkuje monitoring videa i zvuku, či zobrazení časového kódu nebo video normy signálu. Ovládací panel Teranex Mini Smart Panel značně zvyšuje uživatelský komfort a umožňuje okamžitou zpětnou vazbu při nastavování parametrů konverze, což je obzvlášť důležité v prostředí televizních studií.

Řada Teranex Mini také přináší integrované napájecí zdroje, čímž eliminuje méně spolehlivé externí napáječe. U všech modelů je také integrováno rozhraní Ethernet pro dálkové ovládání převodníků z centrálního pracoviště prostřednictvím nové aplikace Converter Utility pro systémy Windows a Mac OS X. Toto síťové rozhraní může navíc zprostředkovat i napájení zařízení díky podpoře technologie Power on Ethernet. Podpora PoE může zcela eliminovat napájecí kabeláž, případně může sloužit jako zdroj záložního napájení! Díky tomu je velice usnadněna instalace několika převodníků Teranex Mini do přístrojových skříní.

Blackmagic Design Teranex Mini

Produkty Teranex Mini jsou dále vybaveny standardními konektory XLR pro symetrické zvukové linky, digitální AES/EBU rozhraní nebo pro připojení zdrojů časového kódu. Uživatelé mohou používat standardní studiovou kabeláž se spolehlivým typem konektoru, který má pojistku proti nechtěnému vytažení kabelu. Audio obvody převodníků Teranex Mini byly zcela přepracovány pro extrémně nízkou úroveň šumu (více než -115 dBFS) a maximální zvukovou kvalitu.

Modely Teranex Mini dále nabízejí technologii Teranex pro up a down konverzi signálu. Pokud je např. model Teranex Mini SDI to HDMI připojen k HD televizi, která nepodporuje Ultra HD normu, převodník automaticky přepočítá vstupní signál tak, aby mohl být zobrazen. Díky vysoce kvalitním obvodům a algoritmům Teranex jsou modely Teranex Mini ideálními nástroji pro techniky televizních a postprodukčních studií. Re-synchronizace SDI vstupů a nízká úroveň jitteru dovolí použití delší kabeláže. Při konverzi do analogové domény je video zpracováno s 12bitovou přesností pro minimální úroveň šumu. Technologie Teranex pro přepočítání rozlišení videa zaručí maximální kvalitu konverze mezi SD, HD a Ultra HD normami.

Blackmagic Design Teranex Mini

Na výběr je ze šesti modelů převodníků Teranex Mini – SDI to HDMI, HDMI to SDI, SDI to Analog, Analog to SDI, SDI to Audio a Audio to SDI. Navíc je k dispozici i šest variant s optickým rozhraním – Optical to HDMI, HDMI to Optical, Optical to Analog, Analog to Optical, Optical to Audio a Audio to Optical, které jsou vybaveny jedním SDI konektorem a jedním 12G-SDI optickým modulem kompatibilním s normou SMPTE.

Blackmagic Design Teranex Mini

Klíčové vlastnosti převodníků Teranex Mini 12G

  • Moderní rozhraní 12G-SDI s podporou norem SD, HD a Ultra HD až do rozlišení 2160p60.
  • Profesionální konektory XLR.
  • Integrovaný univerzální napájecí zdroj s rozsahem 90 – 240V.
  • Ethernetový port pro vzdálenou správu převodníků a záložní napájení díky podpoře technologie Power over Ethernet (PoE).
  • Přepínače typu DIP pro snadné nastavení převodníků bez použití volitelné čelní masky Smart Panel.
  • Volitelný čelní panel s LCD displejem a ergonomickými ovládacími prvky.
  • Elegantní, kompaktní a odolné provedení pro montáž do racků nebo stolní použití.
  • Unikátní systém chlazení s tichými ventilátory pro spolehlivý a tichý provoz.
  • Volitelný adaptér výšky 1U pro montáž až tří převodníků do racku.

Blackmagic Design Teranex Mini 

Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR
Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR je pokročilé řešení pro monitoring 8K videa pomocí velkoplošných televizorů nebo projektorů, který podporuje také kalibraci monitorů prostřednictvím volitelných sond dalších výrobců. Nabízí rovněž zobrazení výstupu až dvou funkcí pro měření signálu vč. zobrazení vlnového průběhu, složek, vektorskopu a histogramu. Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR je ideálním nástrojem pro filmová studia i televizní specialisty, kteří požadují špičkové zařízení s malými pořizovacími náklady. Vysokou užitnou hodnotu převodníku podtrhuje také čelní maska osazená LCD displejem pro náhled signálu a pohodlné nastavení parametrů.

LCD displej čelního panelu zobrazuje nejen náhled videa, ale též audio metry s VU nebo PPM balistikou či vstupní formát; zadní panel hostí rozhraní Quad-Link 12G-SDI pro podporu HD, Ultra HD i 8K rozlišení. Nechybí rovněž 4 HDMI výstupy pro 8K televizory a projektory s Quad-HDMI vstupy a samozřejmě i funkce pro down-konverzi 8K videa do Ultra HD nebo HD rozlišení i automatickou konverzi mezi formáty 2SI (2-Sample Interleave) a Square Division. Model Teranex Mini SDI to HDMI 8K nabízí podporu nejnovějších HDR standardů vč. PQ a Hybrid Log Gamma (HLG) formátů dle norem ST2108-1, ST2084 a ST425, samozřejmostí je podpora barevných prostorů Rec.2020 a Rec.709 i formátu DCI-P3.

Pro posouzení slučitelnosti obrazu s vysílacími normami je možné zobrazit dva nezávislé měřící nástroje v režimu prolnutí s obrazem. Uživatelé mohou měnit jejich pozici, velikost i míru průhlednosti a volit z funkcí zobrazení vlnového průběhu, vektorskopu a RGB/YUV složek, které mohou sloužit k ověření barevných korekcí a slučitelnosti záznamu s vysílacími normami. Nechybí též zobrazení histogramu pro kontrolu distribuce úrovní jasu a přepalů nebo podpalů.

Teranex Mini SDI to HDMI 8K HDR nabízí 33bodové 3D LUT korekce, navíc je možné kalibrovat připojené displeje pomocí kalibračních sond jiných výrobců připojených k USB rozhraní. Převodník provede analýzu a automaticky vytvoří 3D LUT data pro potlačení nekonzistentního barevného zobrazení u různých monitorů. Lze importovat dvě nezávislé 3D LUT tabulky s možností jejich přepínání z čelního panelu. Mezi podporované USB kalibrační sondy patří SpectraCal C6, X-Rite i1 Display Pro a Klein K10-A.

Průchozí Quad-Link 12G-SDI vstupy podporují všechny běžné normy videa vč. 50p, 59,94p až 60p v rozlišení 720p. Prokládaná 1080i HD rozlišení zahrnují 50i, 59,94i a 60i, u norem 1080p, 1080PsF a 2160p jsou podporovány všechny snímkové frekvence od 23,98 až po 60 fps. Filmové 2K a 4K DCI standardy jsou podporovány v rozmezí snímkových frekvencí 23,98p – 60p, 8K režimy zahrnují 4320p23,98, 24, 25, 29,97, 50 a 59,94. Převodník též automaticky konvertuje mezi režimy 2SI a Square Division a podporuje režimy Level A i Level B u 3G-SDI rozhraní a barevné modely YUV nebo RGB u SDI.

Převodník může být díky gumovým nohám umístěn např. na pracovních stolech, volitelný rám Teranex Mini Rack Shelf dovolí jeho montáž do přístrojových skříní.

Teranex Mini SDI to DisplayPort 8K HDR
Teranex Mini SDI to DisplayPort 8K HDR je pokročilé řešení pro monitoring 8K videa pomocí počítačových monitorů s rozhraním DisplayPort, např. nového monitoru Pro Display XDR. Na rozdíl od běžných převodníků je tento produkt schopen využívat kalibrační sondy jiných výrobců a také zobrazovat výstup funkcí pro měření signálu vč. vlnového průběhu, histogramu nebo vektorskopu. Jde o ideální řešení pro filmová studia nebo televizní pracoviště, která vyžadují profesionální, přitom ale cenově dostupná řešení pro náhled videa. Bonusem je rovněž elegantní provedení vč. LCD displeje pro náhled signálu a snadné nastavení přístroje.

Čelní maska hostí ovládací prvky a barevný displej pro zobrazení signálu přítomného na video vstupu, audio metrů a indikátoru formátu videa. Zadní panel nabízí rozhraní Quad Link 12G-SDI kompatibilní s HD, Ultra HD i s 8K normami. Nechybí také dva konektory DisplayPort: jeden standardní a druhý ve stylu konektoru USB-C pro nové monitory, např. Pro Display XDR. Integrovaná funkce pro změnu rozlišení videa zaručí přítomnost korektního video signálu pro monitor připojený na rozhraní DisplayPort.

Náhled HDR SDI signálu na kompatibilních DisplayPort monitorech je umožněn podporou formátů PQ a Hybrid Log Gamma (HLG) dle norem ST2108-1, ST2084 a ST425. ST425 definuje dva nové bity v identifikátoru VPID určující přenosovou charakteristiku SDR, HLG nebo PQ. Standard ST2108-1 určuje metodu přenosu statických nebo dynamických HDR metadat po SDI. Nechybí rovněž podpora ST2082-10 pro 12G-SDI a ST425 pro 3G-SDI zdroje. Jsou podporovány barevné prostory Rec.2020 a Rec.709 a 100 % prostoru DCI-P3.

Pro posouzení slučitelnosti obrazu s vysílacími normami je možné zobrazit dva nezávislé měřící nástroje v režimu prolnutí s obrazem. Uživatelé mohou měnit jejich pozici, velikost i míru průhlednosti a volit z funkcí zobrazení vlnového průběhu, vektorskopu a RGB/YUV složek, které mohou sloužit k ověření barevných korekcí a slučitelnosti záznamu s vysílacími normami. Nechybí též zobrazení histogramu pro kontrolu distribuce úrovní jasu a přepalů nebo podpalů.

Teranex Mini SDI to DisplayPort 8K HDR nabízí 33bodové 3D LUT korekce, navíc je možné kalibrovat připojené displeje pomocí kalibračních sond jiných výrobců připojených k USB rozhraní. Převodník provede analýzu a automaticky vytvoří 3D LUT data pro potlačení nekonzistentního barevného zobrazení u různých monitorů. Lze importovat dvě nezávislé 3D LUT tabulky s možností jejich přepínání z čelního panelu. Mezi podporované USB kalibrační sondy patří SpectraCal C6, X-Rite i1 Display Pro a Klein K10-A.

Průchozí Quad-Link 12G-SDI vstup podporuje všechny běžné normy videa vč. 50p, 59,94p až 60p v rozlišení 720p. Prokládaná 1080i HD rozlišení zahrnují 50i, 59,94i a 60i, u norem 1080p, 1080PsF a 2160p jsou podporovány všechny snímkové frekvence od 23,98 až po 60 fps. Filmové 2K a 4K DCI standardy jsou podporovány v rozmezí snímkových frekvencí 23,98p – 60p, 8K režimy zahrnují 4320p23,98, 24, 25, 29,97, 50 a 59,94. Převodník též automaticky konvertuje mezi režimy 2SI a Square Division a podporuje režimy Level A i Level B u 3G-SDI rozhraní a barevné modely YUV nebo RGB u SDI.

Převodník může být díky gumovým nohám umístěn např. na pracovních stolech, volitelný rám Teranex Mini Rack Shelf dovolí jeho montáž do přístrojových skříní.Aktualizace Teranex 5.0.1 (12/2016)
Update Teranex 5.0.1 je určen uživatelům převodníků řady Teranex Mini. Nový software automaticky reguluje otáčky ventilátoru v závislosti na teplotě obvodů pro tišší chod produktů Teranex Mini.

Aktualizace Teranex 6.1.1 (9/2018)
Verze 6.1.1 implementuje režim 3G-SDI Level A a rozšířenou podporu DSLR přístrojů (u modelů Teranex Mini HDMI to SDI 12G a Teranex Mini HDMI to Optical 12G) resp. vylepšení v oblasti LUT korekcí a kompatibility s HDMI televizory (Teranex Mini SDI to HDMI 12G a Teranex Mini Optical to HDMI 12G).

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Převodníky signálu

Hlavní parametry

ZdrojSDI
Zdroj12G SDI
CilSDI
Cil12G SDI
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Blackmagic Design Teranex Mini Smart Panel

Doplňkový přední panel pro vybraná zařízení s OLED displejem. Samostatně není funkční.
2 690 Kč
Skladem 2 ks
PODOBNÉ (1)