Blackmagic Design ATEM 4 M/E Constellation 4K

ATEM 4 M/E Constellation 4K je Ultra HD model v rodině profesionálních režií ATEM Constellation. Varianta 4K je vybavena 40x 12G-SDI vstupy s konverzí standardů a podporou rozlišení až 2160p60. Nabízí stejně bohatou sadu funkcí jako ATEM 4 M/E Constellation HD, a také 24x 12G-SDI výstupy (Aux), 16x ATEM Advanced Chroma Keyer klíče (upstream), 4x downstream…

Více informací

258 590 Kč s DPH 213 711 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Kód zboží:
SWATEMSCN2/2ME4/4K
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

ATEM 4 M/E Constellation 4K je Ultra HD model v rodině profesionálních režií ATEM Constellation. Varianta 4K je vybavena 40x 12G-SDI vstupy s konverzí standardů a podporou rozlišení až 2160p60. Nabízí stejně bohatou sadu funkcí jako ATEM 4 M/E Constellation HD, a také 24x 12G-SDI výstupy (Aux), 16x ATEM Advanced Chroma Keyer klíče (upstream), 4x downstream klíče, 4x přehrávače médií (v Ultra HD), 2x SuperSource procesory a další výkonné funkce! V prodeji od 6/2023.

Režie ATEM Constellation nabízejí na čelní masce ovládací panel (např. pro nastavení přístroje během instalace, odbavování méně náročných pořadů apod.) a LCD displej pro náhled videa nebo procházení menu přístroje. Jejich kompaktní provedení je vekou výhodou pro živé přenosy; zadní panel hostí SDI vstupy/výstupy, rozhraní symetrického zvuku a port Ethernet pro dálkové ovládání. Nejvyšší model 4 M/E přidává navíc sériový port RS-422 a rozhraní digitálního zvuku MADI.

12G-SDI rozhraní
Rodina režií ATEM Constellation nabízí modely s až 40 nezávislými SDI vstupy s up/cross konverzí. Režie disponují též velkým počtem nezávislých SDI video výstupů: i nejmenší 1 M/E varianta je osazena šesti 3G-SDI výstupy. 2 M/E model nabízí 12 3G-SDI a 4 M/E dokonce 24 SDI (3G-SDI u barianty HD, 12G-SDI u verze 4K) výstupů. Výstupy lze využít pro směrování vstupů a interních zdrojů videa, pro ISO záznam apod. Signál SDI výstupů obsahuje časový kód (RP-188), zvuk (sběrnice Program), povely pro dálkové ovládání kamer, signalizační povely a talkback.

Multiview
Integrované multi-view funkce dovolují monitorovat několik zdrojů videa na jediném monitoru. Nezávislé multi-view výstupy (1 u 1 M/E modelu, 2 u 2 M/E a 4 u 4 M/E) umožňují zobrazit libovolné externí nebo interní zdroje signálu v režimu 4, 7, 10, 13 nebo 16 simultánních oken. Samozřejmostí je i zobrazení doplňkových informací vč. VU metrů nebo signalizace.

Talkback
Mezi komunikační funkce patří 5pinový XLR konektor pro přímé zapojení headsetu i rozhraní RJ-12 pro standardní talkback systémy jako ClearCom nebo RTS. Komunikační funkce jsou plně konfigurovatelné, navíc lze k oboustranné komunikaci s kamerovými stanovišti využít SDI kanály 15 a 16 resp. kanály 13 a 14 pro komunikaci s technickými týmy.

Databanka médií
Interní paměť uchovává RGBA grafiku i animace ve vysílací kvalitě, které lze přehrávat pomocí dvou nebo čtyř dedikovaných přehrávačů médií. Lze uchovávat 20 statických snímků a animace s až 200 snímky u modelu 1 M/E, resp. 40 a 400 u 2 M/E a 60 a 600 u varianty 4 M/E.

Efekty a klíčování
Výrobce pamatoval také na tvůrce virtuálních studií: ATEM Constellation nabízejí klíčovací moduly ATEM Advanced Keyer pro velice kvalitní klíčování v režimech Chroma a Luma. Systém barevného klíčování je velmi výkonný a nabízí funkce pro automatické odstranění klíčovacího pozadí, nastavení okrajů masky, barevné korekce popředí apod. Model 1 M/E nabízí 4 instance ATEM Advanced Keyer, resp. 8 a 16 u verzí 2 M/E a 4 M/E.

Režie ATEM Constellation dále nabízejí širokou paletu nativních prolínacích efektů s plně nastavitelnými parametry nevyjímaje délku přechodu, barvu a šířku okraje, pozici nebo směr pohybu. Efektovou nabídku doplňují DVE přechody, které lze kombinovat s interními přehrávači médií.

Krom DVE efektů v M/E sběrnicích nabízejí 2 M/E a 4 M/E modely také výkonný vícevrstvý SuperSource procesor s 4x DVE vrstvami a pozadím, které lze využít jako další zdroj signálu. Pro každou z vrstev lze využít libovolný vstup videa, pozadí mohou uživatelé volit z databanky médií. SuperSource je ideálním nástrojem pro tvorbu rozhovorů formou „obraz v obraze“, aniž by bylo nutné využít hlavní DVE moduly, které jsou díky tomu k dispozici pro jiné účely. Nejvyšší model ATEM Constellation 4 M/E nabízí dokonce dva zcela nezávislé SuperSource procesory!

Fairlight
Integrované rozhraní Fairlight dovoluje realizovat velice komplexní úpravy zvukové stránky živých pořadů. Interní mixážní pult podporuje neuvěřitelných 156 kanálů, což je na poli režií pro živé odbavení přenosů nevídané. Zdrojem audio kanálů jsou SDI vstupy, příp. rozhraní MADI u varianty 4 M/E. Každý vstup disponuje funkcemi pro úpravu dynamiky i kmitočtové charakteristiky prostřednictvím kompresoru/limitéru/expandéru/brány resp. šestipásmového parametrického ekvalizéru, možnost směrování signálu je samozřejmostí. Jako další zdroje zvuku mohou sloužit přístroje zapojené do analogových vstupů, mikrofon komunikačního headsetu nebo přehrávače médií. Míchání zvuku se realizuje pomocí softwarového pultu ATEM Software Control nebo pultu kompatibilního s protokolem Mackie.

ATEM Software Control Panel
Aplikace ATEM Software Control Panel poskytuje plnou kontrolu nad režií a je v ceně. Jednotlivé sekce programu usnadňují ovládání kamer, míchání zvuku, správu médií, programování maker, dokonce i dálkové ovládání diskových rekordérů HyperDeck. Stav režie je navíc možné ukládat do formátu XML i zálohovat interní obrazová data.

Na rozdíl od velkého množství konkurenčních produktů jsou veškeré výše uvedené funkce obsaženy v základní ceně produktu. Není nutné platit žádné další licenční nebo periodické poplatky: pokročilé funkce režie vč. multiview, SuperSource, DVE efektů nebo klíčovacích jednotek ATEM Advanced Keyer jsou uživatelům vždy k dispozici.

Základní vlastnosti režií ATEM 4 M/E Constellation 4K

 • Moderní provedení s ovládacími prvky na čelním panelu
 • 40 12G-SDI vstupů s formátovou konverzí
 • 24 12G-SDI výstupů
 • Video výstup na USB-C rozhraní v režimu webové kamery
 • 4 nezávislá multiview zobrazení s volitelným rozvržením
 • 4x DVE efekty
 • Talkback kompatibilní s ClearCom a RTS
 • Interní databanka médií pro statické snímky i animace
 • 16x Klíčovací efekt ATEM Advanced Chroma Key pro odstranění zeleného/modrého pozadí
 • 12G-SDI rozhraní podporující běžné HD a Ultra standardy až po 2160p60
 • 2x efekty SuperSource
 • Integrovaný mixážní pult Fairlight pro zpracování až 156 kanálů
 • Kompatibilní s volitelnými hardwarovými pulty řady ATEM

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Hlavní parametry

Počet vstupů režie40
Vstupy režie12G SDI
Výstupy režie12G SDI
Scaler na vstupechAno
Rozlišení režie4K
Funkce režieMultiviewer/ Kvadrátor
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

AVMATRIX Wireless Multi-Camera Tally Light System (4 x Tally Lamps)

 • Top produkt
Podpora bezdrátového nebo kabelového připojení 433Mhz Vzdálenost bezdrátového připojení
11 990 Kč
Skladem > 5 ks