Blackmagic Design ATEM 1 M/E Constellation 4K

Režie ATEM 1 M/E Constellation 4K a ATEM 2 M/E Constellation 4K jsou Ultra HD modely z rodiny ATEM Constellation s až 20 12G-SDI vstupy. Oba 4K modely mají stejné funkce jako varianty ATEM 1 M/E a 2 M/E Constellation HD včetně aux výstupů, DVE, pokročilých chroma klíčovačů ATEM, multiview a SuperSource, navíc s podporou videa 4K. V prodeji 4/2024…

Více informací

51 990 Kč s DPH 42 967 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
Na dotaz
Kód zboží:
SWATEMSCN2/2ME1/4K
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

Režie ATEM 1 M/E Constellation 4K a ATEM 2 M/E Constellation 4K jsou Ultra HD modely z rodiny ATEM Constellation s až 20 12G-SDI vstupy. Oba 4K modely mají stejné funkce jako varianty ATEM 1 M/E a 2 M/E Constellation HD včetně aux výstupů, DVE, pokročilých chroma klíčovačů ATEM, multiview a SuperSource, navíc s podporou videa 4K. V prodeji 4/2024.

ATEM 1 M/E Constellation 4K je výkonná režie pro živou produkci, která obsahuje 10 12G-SDI vstupů s konverzí standardů, 6x 12G-SDI výstupy, DVE efekty , 4 pokročilé chroma klíče, multiview (až 16 zdrojů), přehrávače médií, talkback a USB výstup v režimu webové kamery. Varianta ATEM 2 M/E Constellation 4K má 20 12G-SDI vstupů, 12x 12G-SDI aux výstupů, 2 DVE, 8x ATEM Advanced Chroma Keyer klíčů, 2x multiview výstupy a SuperSource pro celkem 6 DVE efektů.

Režie ATEM Constellation se vyznačují kompaktní konstrukcí s vestavěným ovládacím panelem pro montáž do racku. Panel umožňuje ovládání režie, např. pro základní nastavovení nebo pro nouzové použití. Součástí je také velký LCD displej, takže uživatelé mohou sledovat výstup a měnit nastavení režie prostřednictvím nabídek na obrazovce. Kompaktní provedení je ideální pro mobilní živou produkci. Řada ATEM Constellation má velké množství plně nezávislých SDI výstupů, napž. pro vytváření nezávislých kanálů do pódiových obrazovek, studiových rekordérů a streamovacích procesorů. SDI výstupy lze rovněž použít pro ISO rekordéry, kde každý rekordér získá resynchronizovaný vstup režie s odpovídajícím časovým kódem. Všechny SDI výstupy obsahují zvuk, časový kód RP-188, ovládání kamery, signalizační povely a talkback. Pro živé vysílání lze využít rovněž USB-C rozhraní v režimu webové kamery. To zaručuje plnou kompatibilitu s jakýmkoli video softwarem v plném 1080 HD rozlišení.

Vestavěná funkce multiview umožňuje uživatelům sledovat více zdrojů videa na jednom monitoru. Model 1 M/E obsahuje jeden, zatímco model 2 M/E má dva nezávislé multiview výstupy. Všechny externí SDI vstupy a interní zdroje videa lze směrovat do libovolného zobrazení. Multiview zobrazení je plně přizpůsobitelné a lze jej nezávisle nastavit na 4, 7, 10, 13 nebo 16 současných zobrazení. uživatelé mohou do každého zobrazení přidat jako překryvný prvek rámeček zobrazující stav signalizace plus označení zdroje a VU metry.

V závislosti na modelu jsou režie ATEM Constellation vybaveny až dvěma nezávislými DVE efekty, které umožňují měnit polohu grafiky a vytvářet kompozice typu obraz v obraze. DVE efekty podporují polohování, změnu velikosti a měřítka, vše v reálném čase a s přizpůsobitelnými 2D okraji, stíny i osvětlením. Pomocí DVE lze také vytvářet efektové prolínačky či je kombinovat s vlastní grafikou a vytvářet tak vlastní grafické přechody. Kromě DVE obsahuje model 2 M/E výkonné vícevrstvé procesory SuperSource se čtyřmi dalšími DVE vrstvami plus vrstvou pozadí, které se v ATEM Constellation zobrazují jako další vstupní zdroj. Pro každý DVE SuperSource lze použít libovolný videovstup a pro pozadí data z Media Poolu. Vestavěná banka médií ukládá RGBA grafiku a animace ve vysílací kvalitě, které lze okamžitě přehrát pomocí dvou nebo čtyř přehrávačů médií. Model 1 M/E pojme 20 snímků a 200 snímků animací a model 2 M/E 40 resp. 400 snímků ve 4K.

Modely ATEM Constellation jsou ideálními nástroji pro zpravodajství nebo virtuální studia, pro něž nabízejí dostatečné množství pokročilých klíčovacích funkcí v režimech luma či chroma. Chroma klíčovač je velice výkonný a je vybaven funkcí pro vzorkování barev pozadí pro automatické generování parametrů klíče. Uživatelé mají k dispozici přesné ovládací prvky pro nastavení okrajů a odlesky a k dispozici je dokonce i korektor barev popředí. Klíčovač lze použít také pro DVE efekty. Model 1 M/E nabízí 4 pokročilé klíčovače, varianta 2 M/E 8. 

Díky internímu zvukovému mixážnímu pultu Fairlight umožňují režie ATEM Constellation provádět extrémně komplexní mixáž živého zvuku. Interní mixážní pult má u modelu ATEM 2 M/E Constellation 4K až 48 vstupních kanálů! Každý vstupní kanál je vybaven kvalitním šestipásmovým parametrickým ekvalizérem a kompresorem, limitérem, expanderem a šumovou bránou a také plným panorámováním. Veškerý tento zvukový výkon lze ovládat prostřednictvím softwarového ovládacího pultu ATEM nebo pomocí kompatibilního panelu Mackie.

Funkce ATEM 1 M/E a 2 M/E Constellation 4K

 • Pokročilý design s vestavěnými ovládacími prvky na předním panelu
 • Až 20 12G-SDI vstupů s konverzí standardů
 • Až 12 přizpůsobitelných 12G-SDI výstupů
 • USB výstup funguje v režimu webové kamery pro širokou kompatibilitu s videoaplikacemi
 • Obsahuje až 2 nezávislé, konfigurovatelné multiview výstupy
 • Obsahuje DVE přechody a stinger prolínačky
 • Obsahuje až 2 nezávislé DVE efekty
 • Profesionální talkback funkce kompatibilní s ClearCom a RTS
 • Interní datavabka médií pro statické snímky a pohyblivou grafiku
 • Obsahuje pokročilý klíčovací technologii ATEM Advanced Chroma Keyer
 • Multi-rate 12G-SDI rozhraní pro všechny HD a Ultra HD standardy až po 2160p60
 • Vestavěný zvukový mixér Fairlight s až 48 kanály
 • Kompatibilní se všemi hardwarovými ovládacími panely ATEM

ČLÁNKY

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Blog a novinky

Datum: 19. 04. 2024, Kategorie: Blog

Nové režie a monitory Blackmagic Design

Blackmagic Design rozšířili rodinu profesionálních režií ATEM Constellation o dva nové modely: ATEM 1 M/E Constellation 4K a ATEM 2 M/E…

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Blackmagic Design ATEM Micro Panel

 • Novinka
Cenově dostupný ovládací panel navržený pro práci s aplikací ATEM Software Control
19 490 Kč
Na cestě > 5 ks