Nové videorekordéry Blackmagic Design HyperDeck Studio – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

29. července 2021

Značka Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, uvedla nové modely videorekordérů HyperDeck Studio. Nové modely mají inovovanou konstrukci a širší podporu kodeků i médií. Všechny uvedené varianty nabízejí záznam i přehrávání formátů H.264, ProRes a DNx, a také PCM nebo AAC zvuku, všechny rovněž dovolují zaznamenávat na SD karty (vč. UHS-II), varianty Pro přinášejí navíc podporu SSD disků.

Nové modely videorekordérů HyperDeck Studio jsou již v prodeji, s cenou začínající na hranici 11.230 Kč bez DPH.

Blackmagic Design HyperDeck Studio HD Mini, HD Plus, HD Pro, 4K Pro

Videorekordéry řady HyperDeck Studio dovolují zaznamenávat vysoce kvalitní videa na SD karty, externí USB disky a (dle modelu) SSD média ve formátech H.264, Apple ProRes nebo DNxHD včetně PCM či AAC zvuku. Varianta 4K přidává navíc podporu kodeku H.265. Pro potřeby ISO záznamu lze využít integrované generátory časového kódu a synchronizačního signálu umožňující synchronizaci několika jednotek. Rekordéry HyperDeck Studio jsou ideálním vybavením televizních studií, přenosových vozů i digital signage instalací. Rekordéry HyperDeck Studio disponují tradičními ovládacími prvky vč. otočného ovladače k procházení videí. Integrovaný LCD displej poskytuje náhled videa a audio metrů s balistikou VU nebo PPM.

Nové modely rekordérů HyperDeck Studio byly zcela přepracovány a nabízejí desítky nových funkcí. Pokročilejší varianty disponují navíc dalšími ovládacími prvky po vzoru klasických studiových rekordérů a širší paletou rozhraní na zadním panelu. Čtyři představené varianty HyperDeck Studio pokrývají všechny typy činností ve studiu i na lokacích: varianty HD Mini s rozhraním 3G-SDI zaznamenávají a přehrávají H.264, ProRes nebo DNxHD soubory na SD karty vč. UHS-II nebo na externí USB disky, a to ve formátech SD a HD až po 1080p60. Větší model HD Plus přidává navíc lepší ovládání funkcí pro přehrávání a přetáčení, sluchátkový výstup, reproduktor na čelní straně, 6G-SDI rozhraní (vč. výstupů Fill a Key), monitorovací SDI výstup a záznam H.264 videa s rozlišením až 1080p60 resp. ProRes a DNxHD až 2160p30. Modely HD Pro a HD Plus mají stejnou elektroniku, ovšem varianta Pro je integrována v těle plné šířky 19“ a nabízí kovový otočný ovladač pro ovládání záznamu a dva sloty pro SSD disky. Nejvyšší model 4K Pro se pyšní 12G-SDI rozhraním, 10G Ethernetem a záznamem do kodeků H.264, H.265, ProRes nebo DNx v SD, HD a Ultra HD rozlišeních až po 2160p60. Formátu H.265 umožňuje nepřetržitý záznam až 58 hodin v rozlišení 2160p60 Ultra HD na 1TB kartu, formát H.264 dovolí zaznamenat až 157 hodin (tedy více než 6 dní) materiálu v rozlišení 1080p59,94 na stejné médium.

Modely HyperDeck Studio realizují záznam na běžné SD karty i vysokorychlostní UHS-II a eliminují tak nutnost pořizovat drahá záznamová média. Navíc lze zaznamenávat na externí USB disky a (v případě modelů Pro) také přímo na SSD disky zformátované dle standardů ExFAT nebo HFS+. Všechny modely HyperDeck Studio nabízejí dva SD sloty pro nepřetržitý záznam: po zaplnění jedné karty pokračuje automaticky záznam na druhou. Díky tomu lze snadno realizovat záznam z dlouhých kulturních či sportovních akcí nebo konferencí. Zaznamenávají do standardních DNx a ProRes formátů a také do H.264 v 10bitové kvalitě při vzorkování 4:2:2 a rozlišeních NTSC, PAL, 720p (vč. 720p50 a 720p59,94p), 1080p (vč. 1080p23,98, 24, 25, 29.97, 30, 50, 59,94, 60p a PsF režimů) a 1080i (vč. 1080i50 a 1080i59,94); 4K model také do H.265 v Ultra HD (až 2160p60 resp. 30p u rozlišení 2K a 4K DCI)! Varianty Plus a Pro navíc podporují formát ProRes 4444 vč. masky. HyperDeck Studio 4K Pro lze navíc vybavit volitelným M.2 flash diskem v režimu vyrovnávací paměti pro eliminaci vypadlých snímků u pomalejších záznamových médií.

V závislosti na modelu nabízejí rekordéry širokou paletu rozhraní vč. 3G-SDI, 6G-SDI nebo 12G-SDI, všechny varianty bez výjimky disponují HDMI výstupem pro připojení k televizorům a projektorům. Modely Pro a Plus jsou navíc vybaveny dedikovaným SDI náhledovým výstupem se zobrazením doplňkových informací, a také dvojicí SDI výstupů pro přehrávání souborů ProRes 4444 v režimu Fill a Key pro režijní pracoviště. Standardní 1Gb/s ethernetový port rekordérů HyperDeck je u modelu 4K nahrazen extrémně rychlým 10G rozhraním.

Pro širokou kompatibilitu s aplikacemi nabízejí rekordéry HyperDeck Studio také USB port pracující v režimu webové kamery. Díky tomu snadno spolupracují s programy pro videokonference či streaming vč. Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a dalšími! Pro filmovou postprodukci je připravena podpora HDR standardů (statická metadata PQ a HLG dle normy ST2084), modely Plus a Pro navíc podporují 3D LUT korekce u náhledového výstupu. Nechybí ani podpora SDI zvuku (až 16 kanálů) vč. zobrazení úrovní a generátor časového kódu i referenčního signálu pro synchronizaci několika jednotek.

Zaznamenané soubory jsou kompatibilní prakticky se všemi postprodukčními (DaVinci Resolve, Apple Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer apod.) i efektovými (Fusion, Adobe After Effects...) aplikacemi a – v případě kodeku H.264 – také s platformami pro sdílení videa vč. YouTube, Facebook, Vimeo, Twitter a dalších. Při použití externích USB disků rovněž odpadá nutnost kopírovat soubory prostřednictvím specializovaných čteček, což dále zrychluje a usnadňuje zpracování zaznamenaného materiálu...

V případě potřeby snadno přenosného rekordéru mohou uživatelé sáhnout po variantě HyperDeck Studio HD Mini velikosti 1/3 šířky standardní 19“ přístrojové skříně. S volitelným adaptérem Teranex Mini Rack Shelf lze integrovat tři rekordéry vedle sebe příp. je kombinovat s další technikou, např. Teranex Mini Analog to SDI 12G konvertující analogové video do SDI, např. pro archivní práci. Stejně snadno lze model HyperDeck Studio HD Mini provozovat samostatně, na pracovních stolech apod.

Funkce rekordérů HyperDeck Studio

 • Nové elegantní provedení
 • Čtyři různé modely
 • Integrovaný barevný LCD displej zobrazující stav záznamu apod.
 • Dva sloty pro záznamové karty dovolují nepřetržitý záznam
 • Zaznamenávají standardní H.264 (H.265 u verze 4K Pro), ProRes a DNx soubory
 • Podpora nejnovějších standardů připojení signálu
 • Modely s 3G-SDI, 6G-SDI nebo 12G-SDI rozhraními
 • USB rozhraní s podporou výstupu v režimu webové kamery
 • HDR metadata
 • Podpora vícekanálového digitálního zvuku
 • Generátory časového kódu a synchronizačního signálu pro ISO záznam
 • Lokalizace do 11 jazyků
 • Podpora všech běžných postprodukčních aplikací
 • Kompaktní modely, HyperDeck Studio HD Mini pouze 1/3 šířky 19“ racku

Dostupnost a cena
Nové modely videorekordérů HyperDeck Studio jsou již v prodeji, s cenou začínající na hranici 11.230 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 04. 08. 2021, Kategorie: Novinky