DJI Ronin 4D 4-Axis Cinema Camera 6K Combo

Technologie DJI jsou v modelu Ronin 4D integrovány do jednoho špičkového a komplexního kinematografického řešení, které nabízí průkopnickou flexibilitu sólo kameramanům i neomezené možnosti pro koordinované natáčení. Tato výkonná filmová kamera nové generace byla navržena a vyrobena tak, aby se stala budoucností filmové tvorby.

Více informací

180 090 Kč s DPH 148 835 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
na dotaz
Popis produktu

Popis produktu

Technologie DJI jsou v modelu Ronin 4D integrovány do jednoho špičkového a komplexního kinematografického řešení, které nabízí průkopnickou flexibilitu sólo kameramanům i neomezené možnosti pro koordinované natáčení. Tato výkonná filmová kamera nové generace byla navržena a vyrobena tak, aby se stala budoucností filmové tvorby.

Integrace a modularita
DJI Ronin 4D nabízí zcela unikátní design. Jeho pevné tělo je vyrobeno z uhlíkových vláken a slitiny hliníku a hořčíku, a spojuje v sobě zobrazovací, stabilizační a zaostřovací systémy, stejně jako bezdrátový přenos a ovládání. Díky tomu se vyhnete časově náročnému nastavování a můžete rychleji začít natáčet. Užijte si kompaktní pohodlí spolu s rozsáhlými možnostmi modulárního příslušenství.

Vysoký výkon
Ronin 4D je vybaven Zenmuse X9, špičkovou full-frame kamerou DJI. Je také vybaven CineCore 3.0, nejnovějším systémem DJI pro zpracování obrazu. Tento systém využívá proprietární čip pro  extrémně vysoký výpočetní výkon. CineCore 3.0 umožňuje Ronin 4D interní záznam Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ a H.264 videa. Umožňuje také nahrávání videa v rozlišení až 8K/75 fps a 4K/120 fps!

Vysoké rozlišení a citlivost
Video v rozlišení DCI 8K (8192x4320)/60 fps zachovává každý detail, od bohatého listí po inspirativní architekturu, od textury pokožky až po prameny vlasů. Pro ty, kteří potřebují výstup v rozlišení 4K, nabízí nahrávání v rozlišení 8K nebývalé kreativní možnosti s větší flexibilitou pro ořez, skládání a stabilizaci videí v postprodukci. Zenmuse X9 podporuje duální nativní ISO (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000), které zaznamená snímky s vynikajícími detaily a minimálním šumem, ať už natáčíte večerní panorama města, pláž nebo scénu osvětlenou slabým světlem svíček.

Dynamický rozsah
Zenmuse X9 s více než 14 kroky dynamického rozsahu poskytuje přirozené přechody světel a stínů ve složitých světelných podmínkách, jako jsou scény v protisvětle a na přímém slunečním světle. Tyto tradičně obtížné scény lze nyní zachytit snadno a s jistotou.

DJI Color Science
Díky systému DJI Cinema Color System (DCCS) a robustnímu výpočetnímu výkonu, který poskytuje CineCore 3.0, dokáže Zenmuse X9 dát obrazům filmový vzhled zachováním autentických a přesných barev. Podporuje také průmyslový standard pracovního postupu ACES pro bezproblémovou kompatibilitu s barevnými tóny jiných filmových kamer.

Vestavěné ND filtry
X9 má vestavěné vysoce kvalitní ND filtry (ND 2 až ND 512, nebo ND 0,3 až ND 2,7), které lze rychle a snadno přepínat díky vnitřnímu motorizovanému systému. Tyto filtry byly také navrženy tak, aby odpovídaly barvám Ronin 4D a doplňovaly je. 

DL objektivy
Standardní DL bajonet X9 podporuje tři kompaktní full-frame objektivy. Pouzdra jsou vyrobena z lehkých uhlíkových vláken, takže každý objektiv váží pouhých 180 g.

Výměnné bajonety
X9 podporuje výměnné bajonety pro objektivy, včetně vlastního DJI bajonetu DL, stejně jako bajonetů třetích stran, jako je Leica M, Sony E a další. Ultraširokoúhlé objektivy s velkou světelností f/0,95, elektronickým zoomem, makro a anamorfní objektivy, které jsou kompatibilní s tradičními filmovými kamerami, budou na X9 také fungovat a poskytnou flexibilitu při volbě objektivu.

Bezdrátové ovládání
Ať už používáte objektivy s manuálním nebo automatickým ostřením, díky vyhrazeným modulům namontovaným na X9 můžete dosáhnout bezdrátového ovládání objektivu a dokonce i automatického ostření.

Čtyřosá stabilizace
DJI Ronin 4D přidává k tradičnímu tříosému gimbalu osu Z, která účinně snižuje vertikální chvění kamery a nabízí vysoký výkon stabilizace. Čtyři osy spolupracují se snímačem ToF směřovaným dolů, předními a spodními duálními vizuálními senzory, vestavěným IMU, barometrem a pokročilým novým algoritmem, a společně povyšují stabilizaci na zcela novou úroveň.

ActiveTrack Pro
Patentované počítačové vidění DJI, technologie hlubokého učení a robustní výpočetní výkon CineCore 3.0 se snoubí v ActiveTrack Pro, který umožňuje záběry se sledováním v maximální kvalitě. Tato technologie také umožňuje sledování objektů z větší vzdálenosti a nabízí úpravu kompozice s nepřetržitým automatickým zaostřováním, aby byly objekty během záběrů se sledováním zaostřené.

LiDAR Waveform
DJI Ronin 4D usnadňuje manuální ostření více, než kdy předtím. Technologie podpory zaostření zobrazuje body vzdálenosti na hlavním a vzdálených monitorech ve zjednodušeném pohledu shora dolů. To poskytuje inovativní a intuitivní LiDAR Waveform pro rychlou lokalizaci zaostřovacích bodů a umožňuje úpravu zaostření s extrémní přesností. I uživatelé s malými nebo žádnými zkušenostmi se mohou rychle naučit manuálnímu ostření.

LiDAR měření dosahu
LiDAR dálkoměr dokáže seslat až 43200 bodů v dosahu 10 metrů. Ve srovnání s autofokusem s fázovou detekcí (PDAF) dokáže zaostřovací systém LiDAR Roninu 4D zaostřit rychleji, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu nebo by bylo nutné se spoléhat na povrchovou strukturu objektu. To je zvláště užitečné v prostředí se slabým osvětlením a ve srovnání s jinými kamerami to přináší výjimečné možnosti zaostřování.

Autofokus
S novým zaostřovacím systémem LiDAR je Ronin 4D schopen udržet zaostření, i když dojde k silnému rozmazání pohybu způsobeného rychle se pohybujícími objekty. S nainstalovaným ostřícím motorkem je automatické ostření dostupné i u manuálních objektivů. Nepřetržité automatické ostření na objekty lze aktivovat společně s ActiveTrack Pro, což je zvláště výhodné pro samostatné uživatele.

Automatické manuální ostření
Režim automatického manuálního ostření (AMF) vám poskytuje přesnost a flexibilitu ručního ostření s pohodlím automatického ostření. Zaostřovací kolečko se bude při změně zaostřovacího bodu synchronizovaně otáčet, ale kameraman může v jakémkoliv bodě převzít ruční ovládání. Zaostřovací kolečko na pravé rukojeti má dokonce dynamické tlumení s elektromagnetickou technologií. To dá kameramanům fyzický pocit změny zaostření a poskytne intuitivnější a modernější zážitek při ostření, který nemá konkurenci.

Přenos videa
Ronin 4D využívá zcela novou technologii DJI O3 Pro Video Transmission, nabízející přenosový dosah cca 6 km, který by byl u tradičních řešení nepředstavitelný. Kromě 2,4 GHz a 5,8 GHz podporuje frekvenční pásmo DFS a 256bitový šifrovací algoritmus AES, který dokáže vysílat signál FHD 1080p / 60 fps na více vzdálených monitorů současně, s výrazně vylepšeným zabezpečením, stabilitou a schopností zabránit rušení.

Integrovaný design
4D Video vysílač lze přímo namontovat na Ronin 4D a napájet jej z baterie hlavního těla. Díky vestavěnému bezdrátovému video přijímači má 7“ vzdálený monitor s vysokým jasem 1500 nitů, vysoce jasný dotykový displej s širokým barevným gamutem, který může vysílat signály HDMI i SDI prostřednictvím rozšiřujícího modulu. Jeho kompaktní a lehké tělo poskytuje optimální přenosnost a efektivní nastavení, takže uživatelé mohou okamžitě začít natáčet.

Koordinované natáčení
Vzdálený monitor s vysokým jasem podporuje jeden vysílač s více přijímači pro video a audio. K dispozici jsou dva režimy přenosu. Prvním z nich je režim Broadcast, který nestanovuje žádné omezení počtu přijímačů a je vhodný pro monitorování s velkými štáby. Druhým je režim Control, který podporuje koordinovaný provoz dvou přijímačů.

Vzdálený monitor s vysokým jasem lze připojit k ručním rukojetím Ronin 4D, DJI Master Wheels, DJI Force Pro nebo novému DJI Three-Channel Follow Focus. To umožňuje vysoce přesné dálkové ovládání ostření a pohybů gimbalu, spouštění a zastavování záznamu a úpravy nastavení kamery tak, aby vyhovovaly nejvyšším standardům koordinovaného natáčení. Kromě toho se díky vestavěnému gyroskopickému senzoru může monitor změnit na dálkový ovladač pohybu gimbalu Ronin 4D.

Zrcadlené ovládací rozhraní
Režim Mirror Control Mode poskytuje vzdálenému monitoru identické ovládací rozhraní jako u hlavního monitoru, včetně všech pokročilých funkcí, jako je přehrávání zdrojového materiálu, specifikace videa a nastavení gimbalu, které lze vzdáleně upravovat, i když je Ronin 4D namontován na rozšiřující platformy, jako je jeřáb, lanovka nebo držák na vozidlo.

Nezávislé nahrávání a přehrávání
Vzdálený monitor s vysokým jasem má vestavěný slot pro kartu microSD, která podporuje nezávislé nahrávání videa rychlostí až 1080p / 60 fps. Při použití několika propojených vzdálených monitorů může každý monitor přehrávat materiál samostatně, aniž by rušil ostatní monitory.

Úložiště
Ronin 4D má vestavěný slot CFexpress Type B spolu s rozšiřujícím portem USB 3.1 Type-C pro nahrávání přímo na externí disk. Nabízí také interní záznam videí s nejvyšší specifikací pomocí DJI PROSSD 1TB, který lze přímo připojit k počítači pomocí kabelu USB-C pro přístup k médiím bez tradiční čtečky SSD. Tyto možnosti úložiště poskytují řešení pro vysokou efektivitu nákladů i pro ty, kteří chtějí bezkonkurenční kombinaci výkonu a stability.

Nahrávání zvuku
Ronin 4D je vybaven vestavěnými mikrofony, které podporují dvoukanálový 24bitový záznam zvuku. Poskytuje také 3,5mm jack a XLR mikrofonní porty pro další audiotechniku.

Výdrž baterie
Stejně jako Ronin 2 a Inspire 2 používá DJI Ronin 4D inteligentní baterie TB50, které nabízejí až 2,5 hodiny natáčení a lze je plně nabít za pouhých 1,5 hodiny. Je podporováno také automatické zahřívání, které zajišťuje spolehlivou funkčnost v extrémně chladných podmínkách.

Parametry

Parametry

Výrobce: DJI
Kategorie: Digital Cinema

Hlavní parametry

Velikost snímače kameryFull Frame
Rozlišení4K (DCI)
Rozlišení6K
Typ bajonetuDL
VýstupHDMI
VýstupUSB-C

Ostatní parametry

Provedenífilmová
Formát záznamuProRes
Formát záznamuH.264
Typ médiaCFexpress Type B
Typ baterieTB50
Barevná hloubka10 bit
Další funkceHDR
Další funkceDual ISO
Další funkceWiFi
Další funkceND filtr