Blackmagic Design zahajují prodej 6G-SDI produktů! - Tisková zpráva

Blackmagic Design zahajují prodej 6G-SDI produktů!

TISKOVÁ ZPRÁVA


10. dubna, 2013

Blackmagic Design oznamují podporu nového standardu 6G-SDI u několika svých produktů, z nichž některé jsou již v prodeji. Elementární podpora 6G-SDI rozhraní byla u těchto produktů implementována již v době jejich uvedení na trh, nově vydaný software pak u těchto zařízení aktivuje podporu Ultra HD formátů.

Na veletrhu NAB 2013 byly společností Blackmagic Design představeny další nové produkty s 6G-SDI konektivitou – Blackmagic Production Camera 4K, ATEM Production Studio 4K, Blackmagic Audio Monitor a ATEM Studio Converter 2. Všechny tyto produkty budou podporovat Ultra HD rozlišení. Společnost Blackmagic Design nabízí ucelenou sadu nástrojů pro živé vysílání i postprodukci Ultra HD materiálu.

Blackmagic Design ATEM Production Studio 4K

6G-SDI je ideálním rozhraním pro přenos Ultra HD signálu prostřednictvím běžných koaxiálních kabelů a BNC konektorů s minimálními náklady a dovoluje také přepínat mezi normami SD, HD a Ultra HD. Jakékoliv Ultra HD zařízení podporující 6G-SDI je tedy schopné pracovat i v běžných SD a HD video formátech prostřednictvím stejné kabeláže. Rozhraní 6G-SDI je jediným řešením pro integraci Ultra HD normy do stávajících SDI řetězců. Navíc jde o nejlevnější řešení pro robustní přenos Ultra HD signálu v profesionálních studiích.

Ultra HD je plně kompatibilní s HD-SDI a SD-SDI vybavením – rozhraní 6G-SDI umožňuje přepínat mezi čtyřmi různými televizními normami a používá standardní BNC konektory. Uživatelé tak mohou používat produkty s podporou 6G-SDI k přenosu signálu s datovým tokem 6 Gb/s nebo přepnout do standardního rozlišení (270 Mb/s), resp. do HD rozlišení 1,5 Gb/s (HD-SDI) či 3 Gb/s (3G-SDI).

Pokaždé, když je představen nový formát, není uživateli zpočátku příliš využíván. Přesto naši zákazníci preferují produkty, které myslí na budoucnost a zejména proto jsme se zaměřili na podporu 6G-SDI rozhraní. Jakýkoliv 6G-SDI produkt je totiž plně kompatibilní se zařízeními podporujícími běžné SD a HD normy,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Uživatelé si proto mohou zakoupit některý z našich špičkových Ultra HD produktů a používat jej pro zpracování SD nebo HD videí. A ve chvíli, kdy budou potřebovat pracovat v Ultra HD rozlišení, budou mít tuto možnost na dosah bez nutnosti dokupovat další vybavení!

Dostupnost

Produkty HyperDeck Studio Pro, UltraStudio 4K, DeckLink 4K Extreme a ATEM Production Studio 4K podporující 6G-SDI standard jsou již v prodeji. Blackmagic Audio Monitor a ATEM Studio Converter s podporou 6G-SDI budou dostupné od května letošního roku.


Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.