Blackmagic Design URSA Cine 12K

Blackmagic URSA Cine 12K je revoluční digitální filmová kamera, která přináší pokročilé technologie s úplnou integrací do postprodukčních pracovních postupů. Obsahuje nový velkoformátový RGBW snímač 36 x 24 mm s většími fotosenzory pro 16 EV dynamického rozsahu, výměnné bajonety objektivů PL, LPL a EF a standardní konektory Lemo a Fischer. Blackmagic URSA…

Více informací

407 290 Kč s DPH 336 603 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
Na dotaz
Kód zboží:
CINEURSAA12KLF
Přidat do porovnání Historie ceny

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic URSA Cine 12K je revoluční digitální filmová kamera, která přináší pokročilé technologie s úplnou integrací do postprodukčních pracovních postupů. Obsahuje nový velkoformátový RGBW snímač 36 x 24 mm s většími fotosenzory pro 16 EV dynamického rozsahu, výměnné bajonety objektivů PL, LPL a EF a standardní konektory Lemo a Fischer. Blackmagic URSA Cine 12K se dodává s 8 TB vysoce výkonného úložiště a obsahuje také vysokorychlostní síť pro nahrávání médií a synchronizaci s Blackmagic Cloudem. Sada bez EVF hledáčku. V prodeji od 4/2024.

Obsahuje:

 • Blackmagic URSA Cine 12K tělo kamery
 • Blackmagic URSA Cine Mount PL (instalován)
 • Blackmagic URSA Cine Mount EF + šroubky
 • Blackmagic Media Module 8TB
 • URSA Cine Handle
 • URSA Cine Top Rod Mount 15
 • URSA Cine Baseplate 19
 • Plastová skládací sluneční clona pro doplňkový boční 5” monitor
 • URSA Cine Battery Plate B Mount
 • Wi-Fi antény
 • URSA Cine PL krytka
 • URSA Cine EF krytka
 • Gumové krytky konektorů
 • Zdroj +24 V= 250 W
 • DaVinci Resolve Studio s aktivačním klíčem
 • Upravený ochranný kufr Pelican 1510

Profesionální digitální filmová kamera URSA Cine je vybavena novým revolučním snímačem navrženým pro fantastický obraz ve všech rozlišeních od 4K až po 12K. Větší snímač vychází z technologie URSA Mini Pro 12K s většími pixely pro 16 EV dynamickému rozsahu. Unikátní RGBW architektura snímače poskytuje stejné množství červených, zelených a modrých pixelů. To znamená, že je optimalizován tak, aby poskytoval neuvěřitelně bohaté barvy při všech rozlišeních a poskytoval maximální kvalitu obrazu.

URSA Cine je navržena tak, aby splňovala požadavky high-end filmové produkce. Rovnoměrně vyvážené tělo kamery je vyrobeno z robustního šasi z hořčíkové slitiny a lehkého polykarbonátového kompozitního pláště, který uživatelům pomáhá rychle se pohybovat na place. Standardní konektory Lemo a Fischer umožňují ovládat kameru na dálku a zároveň poskytují napájení pro motory objektivu a další příslušenství. Uživatelé mají k dispozici také 12G-SDI, 10G Ethernet, USB-C, XLR audio a další rozhraní.

Celá plocha snímače poskytuje úžasný obraz Open Gate 3:2, který umožňuje v postprodukci snadno ořezávat záběry. Nebo mohou uživatelé využít velkou plochu snímače k anamorfnímu snímání a vytvářet 1,3, 1,5, 1,6, 1,66, 1,8 a 2x záběry. Uživatelé navíc mohou natáčet v rozlišení 4K, 8K nebo 12K s využitím celého snímače bez ořezu a zachovat si tak plné zorné pole objektivů. K dispozici jsou dokonce režimy 9K Super 35 pro plnou kompatibilitu s klasickými kinofilmovými objektivy.

Různé projekty vyžadují různé objektivy, a proto je URSA Cine vybavena výměnným držákem objektivů. Uživatelé mohou rychle volit mezi bajonety PL, LPL, EF a Hasselblad. Každý má navíc kontakty pro čtení metadat objektivu pro monitorování a použití v postprodukci.

URSA Cine umožňuje štábům pracovat na place rychleji díky více možnostem monitorování. Monitor má na jedné straně velkou 5″ dotykovou obrazovku HDR a na druhé straně externí barevný stavový LCD displej. Na pravé straně kamery se nachází speciální asistenční stanice s druhou 5″ dotykovou obrazovkou HDR, která umožňuje štábu pracovat kolem kamery, aniž by potřeboval externí monitory. K dispozici je dokonce i speciální režim pro precizní ostření.

Díky široké škále standardních průmyslových připojení je URSA Cine ideální pro špičkovou filmovou produkci. Sedmipinový konektor Lemo a třípinový konektor Fischer na přední straně zajišťují spuštění/zastavení záznamu a napájení 24 V, takže jsou ideální pro palubní příslušenství, jako jsou motory pro zaostřování. Napájení kamery zajišťuje standardní 24V 8kolíkový konektor Lemo a navíc je vzadu další 2kolíkový 12V konektor Lemo pro příslušenství s nižším napětím.

V souborech Blackmagic RAW jsou uložena metadata fotoaparátu, data objektivu, vyvážení bílé a LUT tabulky, které zajišťují konzistenci obrazu při natáčení i při postprodukci. URSA Cine zaznamenává na dodávaný 8TB modul Blackmagic Media Module, což uživatelům umožňuje pořídit více než 4 hodiny záznamu ve formátu Blackmagic RAW ve 12K nebo až 20 hodin ve 4K!

URSA Cine obsahuje vysoce výkonný optický dolnopropustný filtr, který je přesně přizpůsoben snímači. OLPF také obsahuje aktualizovanou infračervenou filtraci, což v kombinaci se zpracováním Blackmagic RAW pro URSA Cine zachovává barvy a kritické detaily obrazu pro novou úroveň věrnosti obrazu.

URSA Cine je první digitální filmová kamera s vestavěnou ultra rychlou technologií Cloud Store s vysokou kapacitou. Modul Blackmagic Media Module je rychlý, odolný a obsahuje obrovské úložiště o kapacitě 8 TB. Vysokorychlostní úložiště umožňuje uživatelům nahrávat v nejvyšších rozlišeních a snímkových frekvencích po celé hodiny a přistupovat k souborům přímo přes vysokorychlostní síť 10G Ethernet. Nebo mohou uživatelé použít média, která již vlastní, pomocí volitelného modulu Blackmagic Media Module CF, který má dva sloty CFexpress.

Blackmagic Media Dock urychluje postprodukční workflow tím, že zrychluje a zjednodušuje zahájení editace a barevné korekce. Připojte až tři moduly Blackmagic Media Module pro vysokorychlostní přístup k médiím z více kamer URSA Cine najednou. Čtyři vysokorychlostní ethernetové porty 10G umožňují přímé připojení až čtyř samostatných střihových pracovních stanic a jsou extrémně rychlé, i když je připojeno mnoho uživatelů najednou.

URSA Cine podporuje při nahrávání kromě originálního média kamery také vytvoření malého proxy souboru H.264. Ten může být během několika sekund nahrán do služby Blackmagic Cloud, takže média jsou k dispozici zpět ve studiu v reálném čase. Možnost přenášet média přímo do binu DaVinci Resolve během práce střihačů je revoluční!

Nově mohou uživatelé také živě streamovat z natáčení. URSA Cine má zabudovaný hardwarový streamovací engine, který podporuje streamování RTMP a SRT na hlavní platformy nebo přímo ke klientům. Stačí se připojit k internetu přes ethernet, vysokorychlostní wi-fi nebo dokonce připojit 4G či 5G telefon pro mobilní data.

URSA Cine podporuje volitelný elektronický hledáček Blackmagic URSA Cine EVF, který umožňuje přesné a snadné natáčení v exteriéru a z ruky. Uživatelé získají integrovaný vysoce kvalitní barevný OLED displej s rozlišením 1920 x 1080 s vestavěným snímačem přiblížení, 4prvkovým skleněným dioptrem pro vysokou přesnost s širokým nastavením zaostření.

URSA Cine obsahuje 8kolíkový napájecí konektor Lemo na zadní straně kamery, který funguje s 24V a 12V zdroji napájení. To znamená, že kameru lze snadno používat se stávajícími napájecími zdroji, bateriemi a příslušenstvím. Kamera URSA Cine se dodává s 250W napájecím zdrojem a bateriovou deskou B Mount, takže uživatelé mohou používat širokou škálu vysokonapěťových baterií od výrobců, jako jsou IDX, Blueshape, Core SWX, BEBOB a další.

URSA Cine se dodává se vším, co uživatelé potřebují, aby mohli začít natáčet. Každá kamera je dodávána v odolném kufru Pelican s vlastními pěnovými výřezy, do kterých přesně a bezpečně zapadne kamera i její příslušenství. Na těle kamery je předinstalován držák objektivu PL a uživatelé navíc získají výměnný uzamykatelný držák EF pro pevné a bezpečné uchycení při použití těžších EF objektivů. Uživatelé získají rovněž předinstalovaný, naformátovaný a k záznamu připravený 8TB záznamový modul, horní rukojeť, antény pro vysokorychlostní wi-fi, základní destičku, 24V napájecí zdroj a vysokonapěťovou destičku pro montáž na baterie typu B pro rychlé nastavení.

Vlastnosti Blackmagic URSA Cine 12K

 • Filmový velkoformátový snímač s dynamickým rozsahem 16 EV
 • Lehké, robustní tělo kamery se standardními průmyslovými rozhraními
 • Součástí balení jsou bajonety PL, uzamykatelny EF, volitelně LPL
 • Blackmagic RAW pro editaci 12K videa v reálném čase
 • Technologie Color Science 5. generace s novou filmovou křivkou
 • Vysoce výkonný OLPF filtr pro snížení moaré a aliasingu
 • Vestavěné ND filtry pro snímání v různých podmínkách
 • Snímání rychlostí až 80 snímků za sekundu v rozlišení 12K, 144 snímků za sekundu v rozlišení 8K a 240 snímků za sekundu v rozlišení 4K
 • Součástí balení je vysoce výkonný záznamový modul Blackmagic Media Module 8TB
 • Záznamová média kompatibilní s dokovací stanicí Blackmagic Media Dock
 • Vysokorychlostní wi-fi, 10G Ethernet nebo mobilní data pro připojení k síti
 • Vestavěné živé vysílání RTMP a SRT
 • Volitelný elektronický hledáček Blackmagic URSA Cine EVF
 • Součástí je DaVinci Resolve Studio pro postprodukci
Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Digital Cinema

Hlavní parametry

Velikost snímače kameryFull Frame
Rozlišení12K
Typ bajonetuEF
Typ bajonetuPL
Výstup12G SDI

Ostatní parametry

Provedenífilmová
Formát záznamuBMD RAW
Formát záznamuH.264
Typ baterieB Mount
Barevná hloubka12 bit
Další funkceStreaming
Další funkceProxy recording
Další funkceTimecode
Další funkceHDR
Další funkceND filtr
PŘÍSLUŠENSTVÍ (12)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (12)

DZOFilm Arles FF/VV Prime Cine 5-Lens Set (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Připravte se pozvednout svou kreativitu na novou úroveň s DZOFilm Arles, řadou profesionálních
268 954 Kč
Na cestě 3 ks

DZOFilm Arles 35 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Připravte se pozvednout svou kreativitu na novou úroveň s DZOFilm Arles, řadou profesionálních
59 745 Kč
Na cestě 2 ks

DZOFilm Arles 100 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Připravte se pozvednout svou kreativitu na novou úroveň s DZOFilm Arles, řadou profesionálních
59 745 Kč
Na cestě 2 ks

DZOFilm Arles 50 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Připravte se pozvednout svou kreativitu na novou úroveň s DZOFilm Arles, řadou profesionálních
59 745 Kč
Na cestě 2 ks

DZOFilm Arles 25 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Připravte se pozvednout svou kreativitu na novou úroveň s DZOFilm Arles, řadou profesionálních
59 745 Kč
Na cestě 2 ks

DZOFilm Arles 75 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Připravte se pozvednout svou kreativitu na novou úroveň s DZOFilm Arles, řadou profesionálních
59 745 Kč
Na cestě 2 ks

Blackmagic Design URSA Cine EVF

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Vysoce kvalitní EVF hledáček s Full HD OLED displejem, přesnou skleněnou optikou,
50 190 Kč
Na cestě 3 ks

Blackmagic Design URSA Cine EF Mount

 • Novinka
Vyměnitelný uzamykatelný bajonet EF, který umožňuje používat fotografické a filmové
7 090 Kč
Na dotaz

Blackmagic Design Media Module 8TB

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Zaznamenávejte a přenášejte 12bitové soubory Blackmagic RAW s vysokým rozlišením
46 190 Kč
Na dotaz

Blackmagic Design Media Dock

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Blackmagic Media Dock urychluje postprodukční pracovní postupy tím, že zrychluje
54 590 Kč
Na dotaz

Blackmagic Design URSA Cine LPL Mount

 • Novinka
Vyměnitelný bajonet LPL, který umožňuje používat špičkové filmové objektivy s kamerou
11 890 Kč
Na dotaz

Blackmagic Design URSA Cine PL Mount

 • Novinka
Vyměnitelný bajonet PL, který umožňuje používat vysoce kvalitní, profesionální filmové
11 290 Kč
Na dotaz