Blackmagic Design Ultimatte 12 4K

Nová varianta hardwarového klíčovacího systému Ultimatte 12 4K přináší řadu vylepšení vč.: 2,2“ LCD displeje pro náhled videa a snadné procházení menu; nových tlačítek a rotačního enkodéru pro nastavování přístroje; možnosti demontovat instalační držáky pro 19“ skříně; menších rozměrů (max. hloubka nyní 222 mm); a také menší spotřeby 45 W (vs. 72 W u předchozí…

Více informací

68 590 Kč s DPH 56 686 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Popis produktu

Popis produktu

Nová varianta hardwarového klíčovacího systému Ultimatte 12 4K přináší řadu vylepšení vč.: 2,2“ LCD displeje pro náhled videa a snadné procházení menu; nových tlačítek a rotačního enkodéru pro nastavování přístroje; možnosti demontovat instalační držáky pro 19“ skříně; menších rozměrů (max. hloubka nyní 222 mm); a také menší spotřeby 45 W (vs. 72 W u předchozí generace)... V prodeji od 8/2022.


Produkt Ultimatte je lídrem na poli odstraňování zeleného nebo modrého klíčovacího pozadí v oboru televizního zpravodajství – hardware Ultimatte je zárukou bezproblémového zakomponování moderátorů a reportérů do virtuálních studií v reálném čase! Ultimatte je nejen nejlepším klíčovacím produktem na světě, jde také o velice výkonný kompoziční procesor pro zpracování televizní grafiky v reálném čase. Ultimatte obsahuje zcela nové algoritmy a vysokou barevnou přesnost, skvělé zpracování okrajů masek, lepší separaci barev a zdokonalené funkce pro potlačení přelévání barev klíčovacího pozadí do popředí.

12G-SDI
Díky pokročilému rozhraní 12G-SDI mají uživatelé Ultimatte 12 možnost pracovat v HD rozlišení a přejít na normu Ultra HD, jakmile budou potřebovat. A díky vysoké interní přesnosti zpracování je dosahováno vynikající obrazové kvality v HD i Ultra HD rozlišení. Navíc je produkt kompatibilní prakticky s veškerou profesionální SD, HD a Ultra HD technikou, lze jej tedy ihned používat se stávajícími kamerami.

Ultimatte 12 dokáže vytvořit perfektní kompozici moderátorů do libovolného pozadí, ať už budou uživatelé používat fixní kamery a statická pozadí nebo automatizované systémy virtuálních studií. Zprávy o počasí, sportu nebo událostech ze světa bude nyní možné prezentovat ve filmové kvalitě! Zařízení Ultimatte 12 je také ideální pro previzualizace v televizní nebo filmové tvorbě: dovolí hercům i režisérům vidět virtuální scénu a rekvizity během natáčení s klíčovacím pozadím.

Cenově dostupný
Model Ultimatte 12 je cenově dostupný – díky tomu mohou nyní uživatelé využívat větší množství kamer a zvyšovat tak kvalitu pořadů! U multikamerových produkcí, kde každá kamera zabírá scénu z jiného úhlu, dochází často k variacím v barevné rovnoměrnosti zeleného nebo modrého klíčovacího pozadí. Klíčovací software integrovaný v režiích používá ale pro každou kameru stejné nastavení, což se projevuje na kvalitě masek, neboť každá z kamer snímá klíčovací pozadí jinak. Ultimatte 12 zcela odstraňuje tento problém použitím inovativních technologií a díky své cenové dostupnosti dovoluje vybavit každé kamerové stanoviště klíčovacím modulem nejvyšší jakosti. To činí z Ultimatte 12 všestranné řešení pro živé zpravodajství, počasí, sportovní přenosy, virtuální studia apod.

Dokonalý obraz
Zcela nové algoritmy pro zpracování obrazu, vysoká interní barevná přesnost, automatická tvorba masek a paralelní zpracování různých částí obrazu zaručují vysoký výkon a skvělou obrazovou kvalitu. Jako by několik modulů Ultimatte zpracovávalo stejný obraz zároveň! Barevné přechody jsou dokonale hladké, stejně tak jsou perfektně zachovány i okraje klíčovaných objektů – včetně problematických vlasů. Vše díky zcela novým, precizním algoritmům, které zaručují dokonalou obrazovou kvalitu v HD i Ultra HD.

Ultimatte 12 disponuje novými funkcemi pro zpracování barevných informací. Díky vylepšeným algoritmům pro detekci přelévání barev, okrajů a přechodů, je proces odstranění klíčovacího pozadí minimálně destruktivní k barvám v popředí. Funkce pro redukci přelévání a tónování barev si poradí i s problematickými tmavými partiemi a polotransparentními objekty. Ultimatte 12 obstojí i ve velice složitých případech, např. u scén se zeleným klíčovacím pozadím a s moderátorem se světle žlutým oblečením. Na rozdíl od jiných řešení produkuje Ultimatte 12 ostrý, fotorealistický obraz s výraznými barvami.

Rozšířená realita
Popularita technologie rozšířené reality je na vzestupu. Moderátoři interagují s částečně transparentními objekty – s virtuálními tabulkami, grafy apod. Integrace barevných, polotransparentních objektů je při použití standardních klíčovacích nástrojů velice obtížná a produkuje nerealistické výsledky. Inovativní technologie produktu Ultimatte 12 přinášejí nový „realistický” režim vrstev dovolující přidat do popředí scény i polotransparentní objekty s korektní maskou. Barvy objektů jsou zachovány a výsledkem je zcela realistická kompozice scény.

Automatické nastavení
Ultimatte 12 přináší též automatizaci nastavování klíčovacích parametrů – stiskem jediného tlačítka se samočinně upraví přes 100 parametrů! Uživatelé samozřejmě i v těchto případech musí zajistit kvalitní nasvícení scény a vyvážení bílé u kamer. Klíčování po jediném stisku tlačítka výrazně zrychluje a zjednodušuje celý proces nastavení přístroje. Uživatelé se tak mohou více soustředit na další aspekty natáčení.

Dálkové ovládání
Ultimatte 12 je možné ovládat prostřednictvím dálkového ovladače Ultimatte Smart Remote 4. Jde o dotykový ovladač s rozhraním Ethernet a možností připojení až 8 jednotek Ultimatte 12 bez nutnosti použít router nebo hub. Ovladač Smart Remote 4 je osazen tlačítky pro přímé ovládání důležitých parametrů zařízení Ultimatte 12 – např. načítání a ukládání presetů – a také dotykovým displejem pro nastavování všech ostatních funkcí. Navíc mají uživatelé Ultimatte 12 možnost vytvářet vlastní řešení pro dálkové ovládání prostřednictvím jednoduchého, textového protokolu a rozhraní Telnet.

Ultimatte...
Společnost Ultimatte je lídrem na poli odstraňování zeleného nebo modrého klíčovacího pozadí v oboru televizního zpravodajství – její hardware je zárukou bezproblémového zakomponování moderátorů a reportérů do virtuálních studií v reálném čase. Téměř každý televizní hlasatel dnes moderuje před klíčovacím pozadím a značka Ultimatte je v tomto oboru jedničkou posledních 40 let: její software a hardware vytváří optimální kompozici moderátorů s pozadím tvořeným informacemi o počasí, tabulkami burzovních výsledků apod. Televizní operátoři dnes vytvářejí komplexní virtuální studia včetně hostů, diskutujících, sportovních komentátorů a dalších. I zde přichází ke slovu technika Ultimatte. Technologie Ultimatte využívá zpracování obrazu se vzorkováním 4:4:4:4 a nabízí pokročilé nástroje pro tvorbu masek dovolující přesnou separaci subjektů a klíčovacího pozadí. Uživatelům jsou k dispozici funkce pro opravy okrajů masek, nástroje pro přímé a nepřímé osvětlení, funkce pro potlačení přelévání barev klíčovacího pozadí do popředí a další. Společnost Ultimatte sbírá od svého založení v roce 1976 nejen zkušennosti, ale i řadu ocenění, včetně Emmy a Ceny Akademie!Televizní stanice Sky News spoléhá na Ultimatte 12
Britský TV kanál Sky News využívá při tvorbě virtuálního studia zpravodajského pořadu Sunrise klíčovací systém Ultimatte 12 od Blackmagic Design. Sportovní, meteorologické a další segmenty ranního zpravodajství Sky News spoléhají na špičkové funkce Ultimatte pro detekci okrajů složitých partií (vlasy apod.) a barevné korekce zaručující přirozené pleťové tóny moderátorů a hostů. Pohled do zákulisí v novém videu:Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Klíčování

Hlavní parametry

Vstupy klíčováníSDI
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Blackmagic Design Ultimatte Smart Remote 4

  • Doprava zdarma
Dotykový ovladač s rozhraním Ethernet a možností připojení až 8 jednotek Ultimatte
108 790 Kč
14-30 dní