Spektrometr Sekonic C-800 SPECTROMASTER

Barevný měřič C-800 SpectroMaster od společnosti Sekonic je pokročilý terénní měřičurčenýpro fotografy, kameramany,…

Více informací

36 290 Kč s DPH 29 992 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: zítra od 09:00
Odešleme: zítra
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Kód zboží:
SEKC800
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Barevný měřič C-800 SpectroMaster od společnosti Sekonic je pokročilý terénní měřičurčenýpro fotografy, kameramany, kameramany a pracovníky v oblasti gaffingu , který dokáže snímat prakticky všechny zdroje světla, ať už se jedná o LED, blesk, žárovku, HMI, zářivku nebo přirozené světelné spektrum. A co je nejdůležitější, je to praktický nástroj pro osvětlování, který analyzuje světelný zdroj pomocí 11 různých režimů zobrazení na svém 4,3" barevném dotykovém displeji a konkrétně ukazuje, co je třeba udělat, abyste dosáhli požadovaného efektu. Snímač CMOS měřiče umožňuje měření s přesností na 1 nm a umožňuje zachytit barevné skoky ve světelném výstupu - což je obzvláště cenná funkce při práci s LED, HMI, zářivkovým osvětlením a smíšenými zdroji.

Asi nejzajímavějším doplňkem měřiče je index spektrální podobnosti. Index SSI, vyvinutý vědeckotechnickou radou Akademie věd, dává uživateli možnost nastavit libovolné světlo jako standard nebo použít předdefinované standardy (například CIE D55), a pak přidělí ostatním světlům skóre SSI na základě toho, jak dobře se s nimi shodují. Kromě CRI (indexu podání barev), který lze měřit samostatně nebo v režimu porovnávání dvou světel, obsahuje C-800 také TLCI (index konzistence televizního osvětlení), TLMF (faktor shody televizního osvětlení) a TM-30-15 (technické memorandum).

Přístroj SpectroMaster má velmi působivé specifikace přesnosti, opakovatelnosti a odezvy a široký rozsah hodnot ve všech režimech. Například blesk lze barevně analyzovat s volitelnými rychlostmi závěrky od 1-1/500 s. Okolní světlo má rozsah 1,0 až 200 000 luxů (0,09 až 18 600 fc). Intuitivní barevný dotykový displej nabízí přístup k mnoha funkcím měřiče včetně grafu spektra, CRI, filtru fotoaparátu, filtru osvětlení, kompenzace vyvážení bílé a porovnání více světel.

Obrazovka textového režimu zobrazuje teplotu barev, luxy nebo fc a také kompenzaci barev a filtry pro vyvážení světla. Po výběru preferovaného vyvážení barev se na obrazovkách Filtr fotoaparátu a Osvětlovací filtr zobrazí aktuální označení filtrů Rosco, Lee, Kodak Wratten nebo Fuji, které jsou nezbytné k dosažení cílové teploty barev. CRI má také speciální obrazovku, která zobrazuje standardní referenční hodnoty barev (včetně R1 až 15) jako procento schopnosti světelného zdroje přesně reprodukovat barvu ve srovnání se standardní teplotou Ra. Obrazovka Multi Light Screen načte barevné teploty více světelných zdrojů a doporučení pro vyvážení světla a kompenzaci barev, zapamatuje si je a umožní jejich porovnání.

Díky množství světelně-analytických nástrojů, schopnosti číst a porovnávat všechny typy světla a reálná řešení filtrů je přístroj SpectroMaster předurčen k tomu, aby se stal základem na place.


CRI, TLCI, TLMF, TM-30-15 a SSI

Index SSI (Spectral Similarity Index), vyvinutý vědeckotechnickou radou Akademie, dává uživateli možnost nastavit libovolné světlo jako standard nebo použít předem definované standardy (např. CIE D55) a poté přidělí ostatním světlům skóre SSI na základě toho, jak dobře se s nimi shodují. Kromě indexu CRI (index podání barev), který lze měřit samostatně nebo v režimu porovnávání dvou světel, obsahuje přístroj C-800 také TLCI (index shody televizního osvětlení), TLMF (faktor shody televizního osvětlení) a TM-30-15 (technické memorandum).


Shoda zdrojů světla měřením x, y a sytosti odstínu

Přístroj C-800 má více parametrů pro kontrolu barev, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly přiřadit světelné zdroje k sobě. Přibyla funkce CIE1931 (x, y), která uživatelům umožňuje měřit a volit konkrétní souřadnice chromatičnosti světel některých hlavních značek. Byly také přidány měrné jednotky odstínu a sytosti, aby bylo možné lépe sladit LED diody RGB s jakýmkoli světelným zdrojem. Nové obrazovky displeje navíc umožňují snadnou interpretaci a pochopení nových datových polí, což z tohoto měřiče činí vynikající přístroj pro všechny aplikace.


Určeno pro použití na scéně

  • Rychlé rozložení tlačítek pro ovládání jednou rukou
  • hlava otočná o 270° pro měření z libovolného úhlu
  • Vestavěné tmavé sklíčko pro snadné použití na místě měření


Měření prakticky jakéhokoli druhu světla

Řada C-800 obsahuje lineární snímač CMOS, který měří a vyhodnocuje skutečnou barevnou teplotu světelného zdroje od 380 do 780 nm v krocích po 1 nm výstupní vlnové délky a zachycuje skoky ve výstupu běžných světelných zdrojů, stejně jako zářivek, blesků, HMI a LED zdrojů.


Měření

Měření zahrnují Kelviny (K), osvětlenost (lux/fc), LB/CC filtry (pro objektivy fotoaparátu nebo osvětlovací filtry), LB/CC index, CRI (Ra, R1 až R15), ⊿uv, SSI, TLCI, TM-30-15 (Rf, Rg), chromatické souřadnice CIE1931 (x, y), odstín, sytost.


Rozšířené vlastnosti vykreslování barev

Standardy zahrnují CRI, SSI, TLCI, TLMF a TM-30-15.


Rozsáhlá paměť

Do paměti lze uložit až 99 měření.


Široký rozsah měření teploty barev

  • Barevná teplota: 1600 až 40 000 K
  • Osvětlení: 1 až 200 000 luxů při okolním světle, 20 až 20 500 luxů při zábleskovém světle


Uživatelsky přívětivý design

hlava otočná o 270 stupňů, kalibrace ve tmě bez krytky, velký 4,3" barevný dotykový displej LCD a funkce přizpůsobení.


Různé displeje

Text, spektrální graf, porovnání spektra, CRI, porovnání CRI, SSI, TLCI/TLMF, TM-30-15, světelný filtr pro Rosco a LEE, kamerový filtr pro Kodak Wratten, LEE a Fuji, porovnání více světel, korekce vyvážení bílé.


Nástroje řady C-800

Nástroj, který lze stáhnout ze stránek www.sekonic.com, nabízí snadné nastavení měřiče a analýzu zapamatovaných dat v počítači.
Parametry

Parametry

Výrobce: SEKONIC
Kategorie: Studiová světla