Blackmagic Design představují DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder - Tisková zpráva

Blackmagic Design představují DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder

TISKOVÁ ZPRÁVA


11. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila dvě nové nabírací a přehrávací karty DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder. Jde o produkty pro záznam a přehrávání videa vybavené 3 Gb/s SDI a HDMI rozhraními a rychlou technologií PCIe.

DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder jsou extrémně kompaktní PCIe karty pro instalaci do běžných i nízkoprofilových počítačových skříní. Zařízení DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder podporují všechna běžná SD/HD rozlišení a budou prodávány za cenu přibližně 2900 Kč resp. 110 EUR. Jde o dva separátní produkty podporující přehrávání, respektive nabírání videa z SDI a HDMI zdrojů.

Tato miniaturní zařízení jsou ideální pro aplikace, které nevyžadují záznamové i přehrávací funkce obsažené v jediné kartě. Díky své nízké ceně budou dostupné i zákazníkům, kteří potřebují pouze náhledové nebo záznamové funkce. Například při monitoringu videa ze střihových aplikací jako Apple Final Cut Pro X, Adobe® Premiere® Pro nebo Avid Media Composer bude DeckLink Mini Monitor ideální volbou. A uživatelé, kteří budou naopak potřebovat pouze nabírací funkce pro záznam videa ve vysoké kvalitě při absolutně minimálních nákladech sáhnou po produktu DeckLink Mini Recorder. DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder dokáží pracovat s 10bitovým SD nebo HD videem v komprimované i nekomprimované podobě pro maximální obrazovou kvalitu za minimální cenu.

Díky vysokým přenosovým rychlostem PCI Express rozhraní mohou produkty DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder zobrazovat video na monitorech, projektorech nebo mediálních serverech, respektive nahrávat video z kamer, videí nebo jiných zdrojů signálu. Jde o ideální řešení pro uživatele pracující v oblastech střihu videa, postprodukce, tvorby grafiky a dalších, kteří vyžadují vysokou kvalitu a všestrannost.

Zařízení DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder jsou plně kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X, Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer 6, Blackmagic DaVinci Resolve, Adobe® After Effects® CS6, Adobe® Photoshop® a dalšími. Součástí dodávky je též software Blackmagic Design Media Express.


DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder jsou univerzální řešení nejen pro svou nízkou cenu, ale také pro své extrémně malé rozměry. Lze je proto snadno instalovat i do nízkoprofilových skříní, běžných například u serverů,“ doplnil Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Systémoví integrátoři je budou moci využít ke stavbě specifických studiových řešení, např. pracovních stanic navržených pouze pro střih videa s integrovanými monitorovacími funkcemi.

Klíčové funkce produktů DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder

  • Dva modely: DeckLink Mini Monitor pro přehrávání a DeckLink Mini Recorder pro záznam.

  • Vysokorychlostní PCI Express rozhraní s možností instalace do běžných i nízkoprofilových skříní.

  • Integrovaná SDI a HDMI rozhraní u obou modelů.

  • Podporují všechny běžné SD a HD video formáty.

  • Nekomprimovaná i komprimovaná 10bitová 4:2:2 YUV kvalita.

  • Podporují Final Cut Pro X, Adobe® Premiere® Pro CS6, Avid Media Composer 6, Blackmagic DaVinci Resolve, Adobe® After Effects® CS6, Adobe® Photoshop® CS6 a další aplikace.

  • Dodávají se včetně programu Media Express 3 od Blackmagic Design.

  • Vývojářský balík je dostupný ke stažení zdarma.

Dostupnost
DeckLink Mini Monitor a DeckLink Mini Recorder budou na českém a slovenském trhu v prodeji během dubna 2013 za přibližně 2900 Kč resp. 110 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.


Datum: 11. 04. 2013, Kategorie: Novinky