Blackmagic Design představují ATEM Production Studio 4K - Tisková zpráva

Blackmagic Design představují ATEM Production Studio 4K

TISKOVÁ ZPRÁVA


11. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila ATEM Production Studio 4K, historicky první studiový switcher podporující Ultra HD rozlišení, 6G-SDI rozhraní a přenos 4K signálu prostřednictvím HDMI. Přepínač bude v prodeji na českém a slovenském trhu již tento měsíc, za cenu přibližně 39900 Kč resp. 1520 EUR bez DPH.

Novinka ATEM Production Studio 4K dovoluje uživatelům připojit až osm SD, HD nebo Ultra HD 4K video kamer, diskových rekordérů a počítačů pro živou produkci. ATEM Production Studio 4K obsahuje veškeré funkce očekávané od profesionálních přepínačů videa, včetně klíčování, přechodů, audio mixéru, funkce multi view apod., navíc ovšem s podporou 6G-SDI a HDMI 4K videa.

Blackmagic ATEM Production Studio 4K

ATEM Production Studio 4K umožňuje pracovat s Ultra HD materiálem, a ve spojení s rekordérem HyperDeck Studio Pro vybaveným podporou Ultra HD a 6G-SDI standardů představuje komplexní řešení pro záznam materiálu v extrémně vysokém rozlišení. Takové řešení dokáže zaznamenat důležité události v televizním formátu budoucnosti a je ideálním nástrojem pro natáčení koncertů, sportovních klání, divadelních představení, konferencí a dalších živých produkcí.

Ultra HD 4K video využívá čtyřnásobné rozlišení v porovnání s klasickými HD standardy, každý snímek má velikost 3840 x 2160 obrazových bodů. Nové 6G-SDI a HDMI 4K standardy zvládají Ultra HD 4K video bez problémů a umožňují připojení všech kamer jediným kabelem. I při práci s Ultra HD 4K materiálem je k dispozici synchronizační zařízení na každém ze vstupů pro snadnou práci se zdroji signálu bez genlocků, např. s počítači. Zařízení je vybaveno také HD-SDI výstupem s down-konverzí do HD. Tato funkce je ideální ve chvíli, kdy přepínač pracuje v Ultra HD formátech, ale je požadován také HD výstup.

Produkt ATEM Production Studio 4K je instalován v elegantním šasi s čelním panelem z hliníkové slitiny. Klávesnice na čelním panelu dovoluje vybírat pomocné výstupy, malý LCD displej pak umožňuje kontrolovat jejich stav. Zařízení se navíc dodává s aplikaci ATEM Software Control Panel pro systémy Mac OS i Windows poskytující kompletní kontrolu nad přepínačem z přenosného počítače nebo z pracovní stanice. Software má plně pod kontrolou přechodové efekty, klíčovače, virtuální zvukový pult a další parametry. Uživatelé preferující práci s hardwarovými ovládacími panely mohou zařízení doplnit o produkty ATEM 1 M/E Broadcast Panel nebo ATEM 2 M/E Broadcast Panel.

ATEM Production Studio 4K podporuje funkci multi view pro monitoring zdrojů signálu na jediném SDI monitoru nebo HDMI televizi, což značí výrazné ušetření nákladů i místa v porovnání s náhledem každého zdroje signálu na samostatném miniaturním monitoru. Multi view výstup je down-konvertován do HD, takže lze použít běžné HD monitory nebo televizory, a to i při práci s Ultra HD 4K videem! Funkce multi view zobrazuje signál z 8 různých vstupů, náhled a hlavní výstup.

ATEM Production Studio 4K nabízí kvalitní přechodové efekty srovnatelné s podobnými profesionálními přepínači, ovšem v Ultra HD 4K rozlišeních! Uživatelé mohou navíc ovládat prakticky veškeré atributy přechodů. ATEM Production Studio 4K je vybaveno dvěma přehrávači médií s až dvaceti uloženými statickými snímky v plném Ultra HD 4K rozlišení včetně průhlednosti. Tyto přehrávače jsou ideálním prostředkem pro vkládání logotypů a další grafiky. Uživatelům je k dispozici také plug-in pro Photoshop pro přímé nahrávání grafiky z Photoshopu do přepínače. Pro vkládání více vrstev grafiky poskytuje ATEM Production Studio 4K jeden upstream (USK) a dva downstream (DSK) klíčovače. Upstream klíčovač obsahuje funkce pro tvorbu barevných, lineárních a dalších klíčů.

Integrovaný zvukový mixér dovoluje zpracovávat embedované HDMI a SDI audio z kamer i externí zvukové zdroje z XLR nebo nesymetrických vstupů. Uživatelé mohou mixovat přímo zvukové vstupy nebo zvuk již zpracovaný funkcemi pro přepínaní videa. Analogové zvukové vstupy jsou ideální pro připojení mikrofonů, mixážních pultů nebo hudebních přehrávačů.

Na rozdíl od laciných přepínačů využívajících počítače, které deaktivují video výstup při pádu operačního systému, je switcher ATEM Production Studio 4K vybaven robustním systémem, který vyhovuje průmyslovým standardům a zaručuje maximální spolehlivost provozu. I v případě výpadku proudu nebo pádu systému u některého z kontrolních panelů je u produktu ATEM Production Studio 4K zaručena přítomnost video signálu na výstupu. Pomocné přepínače na čelním panelu mohou sloužit k přepínání pomocných výstupů do doby, kdy je počítač opět připraven k provozu.

S novými Ultra HD televizory, která právě přicházejí na trh, budou spotřebitelé dokonale vybaveni na filmové zážitky ve svých obývácích! Myslíme si, že půjde o skutečnou revoluci, problémem bude ovšem tvorba obsahu,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Živé přenosy jsou nejrychlejším řešením, jak vytvořit obrovské množství Ultra HD obsahu a zároveň poskytují vzrušující podívanou, která beze zbytku využije možností vyššího rozlišení Ultra HD videa. ATEM Production Studio 4K je ideálním nástrojem pro živé vysílání a jistě se stane středobodem živých produkcí v Ultra HD rozlišeních.

Klíčové funkce produktu ATEM Production Studio 4K

 • Profesionální studiový přepínač s přehrávači médií, klíčováním, přechodovými efekty a dalšími funkcemi.

 • Je možné rychle přepínat mezi SD, HD a Ultra HD video formáty.

 • Integrovaná funkce multi view pro simultánní zobrazení výstupu všech kamer, náhledu signálu a výstupu na HD-SDI a HDMI zobrazovačích.

 • Celkem 8 vstupů, z toho 4 SDI/HD-SDI a 4 HDMI. Veškeré vstupy podporují automatickou resynchronizaci.

 • 1 6G-SDI výstup, 1 HDMI 4K výstup a 1 down-konvertovaný HD-SDI výstup.

 • Integrované úložiště pro 20 RGBA statických snímků. Dodává se také plug-in pro Photoshop.

 • Dvojice přehrávačů médií a klíčovače umožňují vrstvit grafiku.

 • Různé druhy přechodových efektů včetně standardních SMPTE.

 • 1 upstream a 2 downstream klíčovače.

 • 1 pomocný výstup s možností přepínání na čelním panelu a s náhledem tamtéž.

 • Integrovaný zvukový mixér dovoluje míchat embedované audio i zvuk ze samostatných zdrojů.

 • Dva symetrické analogové vstupy na konektorech XLR a 1 Cinch vstup pro připojení konzumní techniky.

 • Výstup zvukového mixéru vyveden na konektorech XLR a na SDI/HDMI video výstupech.

 • Integrovaný generátor černé, barevných pruhů, dva barevné generátory a dva přehrávače médií.

 • Ovládací panel připojen pomoc rozhraní Ethernet. Dodáván též ovládací software pro Mac OS a Windows.

 • Kompatibilní se všemi hardwarovými ovládacími panely řady ATEM.

 • Synchronizační vstupy (Black Burst a Tri-Sync pro HD signál).

 • Kompaktní provedení do racku o výšce 1U.

 Dostupnost
ATEM Production Studio 4K je na českém a slovenském trhu v prodeji za přibližně 39900 Kč resp. 1520 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.

Datum: 11. 04. 2013, Kategorie: Novinky