Blackmagic Design gratulují snímkům zařazeným do programu v Cannes – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

18. června 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, gratuluje tvůrcům filmů „Foxcatcher“ a „Lost River“ k jejich začlenění do letošního výběru festivalu v Cannes. Oba tyto snímky byly barevně upraveny v aplikaci Blackmagic Design
DaVinci Resolve.

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes se konal 14. – 25. května a představil to nejlepší ze současné kinematografie. Začlenění nezávislých filmů do programu festivalu je jednou z největších poct pro jejich tvůrce. Stejně poctěna se cítí i společnost Blackmagic Design, jejíž software DaVinci Resolve byl použit během produkce a postprodukce řady festivalových premiérových snímků, např.

– „Foxcatcher“, který barevně upravil kolorista Tom Poole ze společnosti Company 3. Film uvede distribuční společnost Sony Pictures Classics v listopadu 2014.

– „Lost River“, na jehož barevném vzhledu se podílel Siggy Ferstl ze studia Company 3.

Letošní snímky doplňují obsáhlý seznam filmů barevně upravených pomocí softwarových nástrojů produktu DaVinci Resolve, v minulosti šlo např. o tituly: Les Miserables, Zero Dark 30, Prometheus, Silver Linings Playbook, Avatar, Precious, Skyfall, Frankenweenie či The Fighter, a také populární televizní seriály včetně NCIS: LA, Elementary nebo Sleepy Hollow.

Software DaVinci Resolve používají tisíce koloristů po celém světě. DaVinci je jménem spjatým s více filmy, televizními znělkami, dokumentárními pořady, seriály a hudebními klipy, než jakýkoliv jiný systém pro barevný grading.

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.