Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 ISO + 2TB interní disk zdarma

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 je řada moderních režií kombinujících profesionální funkce pro odbavování živých přenosů s kompaktním provedením. Režie integruje špičkový ovládací panel a také funkce pro streamování, komunikaci s kamerovými stanovišti i záznam videa (externí USB disk nebo volitelný interní M.2) vč. ISO záznamu všech 8 vstupů (pouze…

Více informací

107 990 Kč s DPH 89 248 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: 22. 07. od 09:00
Odešleme: 22. 07.
Skladem 3 ks
Praha 3 ks, Bratislava 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 je řada moderních režií kombinujících profesionální funkce pro odbavování živých přenosů s kompaktním provedením. Režie integruje špičkový ovládací panel a také funkce pro streamování, komunikaci s kamerovými stanovišti i záznam videa (externí USB disk nebo volitelný interní M.2) vč. ISO záznamu všech 8 vstupů (pouze u verze „ISO“). Interní disk pro záznam videa je volitelné příslušenství (instalujeme/konfigurujeme na vyžádání). V prodeji od 2/2023.

Režie řady ATEM Television Studio HD pro tvorbu živých pořadů jsou – přes svou snadnou přenositelnost – vybaveny profesionálním ovládacím pultem! Díky tomu jsou velice vhodnými nástroji pro živou tvorbu na lokacích, které není snadné doplnit standardní profesionální vysílací technikou (kluby, komorní divadla apod.). Režie nabízejí 8 SDI vstupů s konverzí standardů, 2 pomocné výstupy, 4 chroma klíče, 2 downstream klíče, kompoziční technologii SuperSource, 2 přehrávače médií a vydatnou porci prolínaček. Komplexní „televizní studio v krabici“ dále nabízí hardwarový streaming videa, záznam pořadu, funkce pro míchání zvuku, talkback a multiview. Varianta s přídomkem „ISO“ navíc nabízí záznam všech osmi vstupů.

Kompaktní provedení, špičkové funkce
Přestože jsou režie ATEM Television Studio HD velice skladné, nabízejí kompletní sadu profesionálních funkcí pro zpracování živých pořadů. Profesionální režijní nástroje zahrnují klíčovací technologii ATEM Advanced Chroma Keyer, zvukový mixážní pult založený na osvědčených nástrojích značky Fairlight, DVE efekty, databanku statické grafiky/animací apod. Většinu funkcí lze ovládat přímo z hlavního panelu, všechny pak prostřednictvím bezplatné aplikace ATEM Software Control pro macOS nebo Windows. Po krátkém zaučení se operátorem režie může stát prakticky kdokoliv! Nechybí ani široká paleta prolínacích efektů vč. efektových typu „Dip to Color“, „DVE Squeeze“ a „DVE Push“. DVE systém režie podporuje rovněž efekt typu „obraz v obraze“, databanka pro statickou grafiku (vč. průhlednosti) je samozřejmostí...

Ovládací panel
Integrovaný ovládací panel modelů ATEM Television Studio HD nabízí tlačítka pro výběr zdrojů videa, spouštění prolínaček a nastavování efektů, a také dedikovanou zvukovou sekci s měřením úrovní na LCD displeji. Tlačítka jsou stejné kvality, jako na režiích nejvyšší třídy, nechybí ani T-Bar páka pro manuální prolínání.

Databáze médií
Integrovaná databáze médií uchovává RGBA grafiku a animace s možností pozdější tvorby obrazových kompozic vč. průhlednosti. Databáze může hostit až 20 statických snímků v HD rozlišení, animace mohou mít až 400 snímků (v rozlišení 720) resp. 200 v 1080.

Efekty a klíčování
Režie řady ATEM Television Studio nabízejí řadu efektů včetně prolínacích, které lze ovládat manuálně (T-Barem) i automaticky (tlačítko Auto). Nemohou chybět ani SMPTE stírací efekty nebo hravé DVE efekty „stlačení a odtlačení obrazu“ apod. Středobodem efektové sekce jsou čtyři klíčovací moduly „ATEM Advanced Chroma Keyer“ pro odstranění zeleného/modrého klíčovacího pozadí. Krom tradičního způsobu výběru barvy pozadí „kapátkem“ jsou k dispozici též parametry pro redukci odlesků, úpravu okrajů masky, barevné korekce popředí atd. Technologie SuperSource přidává čtyři DVE vrstvy (nepočítaje v to vrstvu pozadí), které lze využít jako další zdroj videa. SuperSource lze využít např. pro tvorbu rozhovorů s několika simultánně zobrazenými aktéry.

Profesionální rozhraní
Díky osmi 3G-SDI video vstupům dovolují modely ATEM Television Studio HD použít dostatečné množství kamer pro odbavení i náročnějších pořadů. Díky SDI rozhraní lze využít profesionální kamery – např. Blackmagic Studio Camera či Blackmagic URSA Broadcast G2 – pro vynikající obrazovou kvalitu. Veškeré zdroje videa jsou režií resynchronizovány, i když pracují s jiným (1080/720 HD) standardem videa. To značně usnadňuje přípravu režijního pracoviště a celého produkčního řetězce na natáčecích lokacích. Devět 3G-SDI výstupů sběrnice Program poskytuje dostatek kanálů pro náhled na všech kamerových stanovištích (včetně signalizace, komunikace a ovládacího protokolu pro kamery Blackmagic Design). Dvojice pomocných výstupů může být využita k zobrazení pořadu na monitorech/projekčních plátnech lokace či pro záznam externími rekordéry. Multiview náhled zajišťují separátní 3G-SDI a HDMI výstupy.

Fairlight Audio
Modely ATEM Television Studio HD nabízejí rovněž plnohodnotný mixážní pult pro zpracování zvukové stránky pořadu využívající letitých zkušeností značky Fairlight. Interní mixážní pult nabízí dostatek stop pro zpracování všech SDI vstupů, a také další kanály pro XLR, RCA a MADI vstupy. Každý kanál nabízí vysoce kvalitní šestipásmový parametrický ekvalizér, kompresor, limitér, expandér, šumovou bránu a ovládání hlasitosti i směrování. Jeho funkce lze pohodlně ovládat pomocí dedikovaných ovládacích prvků a LCD displeje.

Multiview
Nezbytná multiview funkce dovoluje simultánně zobrazit signál všech video vstupů i sběrnic Program a Preview na jediném SDI nebo HDMI monitoru. Každý kamerový záběr obsahuje rovněž signalizační stav (tally), popisky i audio metry. Rozložení náhledů lze plně konfigurovat až po 16 simultánních náhledů.

Streaming
Integrovaný hardwarový streaming dovoluje živě vysílat pomocí platforem typu YouTube, Facebook a Twitch, ve vynikající kvalitě a bez vypadlých snímků. Jako internetové připojení lze využít rozhraní Ethernet nebo mobilní připojení pomocí telefonu (USB).

Záznam na externí USB disky
ATEM Television Studio HD podporuje záznam na externí USB disky, případně na (volitelné) interní M.2 médium. Disky využívané režií jsou navíc sdíleny po lokální síti (Ethernet), takže uživatelé mohou snáze realizovat další produkční úkony vč. střihu, barevných korekcí, přípravy grafiky/titulků apod. Záznam je realizován do kodeku H.264 vč. AAC zvuku s možností inkrementálního záznamu do stejného souboru.

Emulace webkamer
USB rozhraní režií ATEM Television Studio HD emuluje výstup webové kamery (v plném HD 1080 rozlišení) a je tedy kompatibilní prakticky s libovolnou aplikací pro zpracování videa.

ATEM Television Studio HD ISO
Varianta ATEM Television Studio HD ISO dovoluje následnou postprodukci pořadů díky záznamu všech osmi vstupů do samostatných souborů vč. časového kódu/synchronizačních dat. Výstup sběrnice Program je zaznamenán rovněž. Díky tomu mohou uživatelé následně zpracovávat odbavené pořady pomocí libovolné NLE aplikace podporující multikamerovou editaci. Režie ukládá rovněž projekt pro DaVinci Resolve: režijní zásahy provedené během vysílání jsou zkonvertovány do časové osy pro maximálně snadnou postprodukci. DaVinci Resolve nabízí profesionální funkce pro editaci videa, barevné korekce, efekty i míchání zvuku. Pokud jsou používány UHD kamery, lze v časové ose nahradit HD soubory za RAW data z kamer a zpracovat celý pořad v Ultra HD pro alternativní distribuci nebo archivaci.

Ovládání kamer
Další inovativní funkcí varianty ATEM Television Studio HD ISO je možnost práce s dálkově ovládanými kamerami připojenými k internetu: modely Blackmagic URSA Broadcast G2, Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2 a Blackmagic Studio Camera 6K Pro mohou streamovat v kodeku H.264 přímo do režie a také podporují komunikační signál (tally) i dálkové ovládání.

ATEM Software Control
Aplikace ATEM Software Control odemyká plný potenciál režií ATEM Television Studio HD. Umožňuje ovládat přepínání zdrojů videa, míchání zvuku, nastavovat barevné korekce kamer Blackmagic a spravovat média. Uživatelé mohou rovněž vytvářet a spouštět složitá makra.

MADI
MADI port režií lze využít např. k připojení volitelného převodníku/předzesilovače ATEM Television Studio HD a realizovat tak komplexní pořady využívající větší množství mikrofonů. Převodník je vybaven čtyřmi mikrofonními vstupy s přepínáním mikrofonní/linkové úrovně, fantomovým napájením a vysoce kvalitními předzesilovači s úrovní vlastního šumu -129 dBV, dynamickým rozsahem 131 dB(A), zkreslením 0,002 % a osmi A/D převodníky na kanál pro zvýšení dynamického rozsahu. HDMI výstup převodníku slouží k monitorování výstupu vč. zobrazení vlnového průběhu signálu.

Funkce modelů ATEM Television Studio HD8/HDI8 SO

 • Kompletní režijní pracoviště vč. ovládacího pultu
 • Připojení až 8x SDI kamer
 • Široká nabídka video efektů.
 • Interní paměť pro statická média i animace
 • 4x klíčovací jednotky ATEM Advanced Chroma Keyer pro odstranění zeleného/modrého pozadí
 • Práce s vrstvenými kompozicemi pomocí funkce SuperSource s 4x DVE vrstvami
 • 8x 3G-SDI vstupy s konverzí standardů
 • 9x 3G-SDI výstupy sběrnice Program a 2x pomocné 3G-SDI výstupy
 • Míchání zvuku vč. kompresoru/limitéru, šestipásmového ekvalizéru ad.
 • Multiview náhled (až 16 simultánních náhledů) na jediném monitoru
 • Živé streamování (Ethernet nebo mobilní data po rozhraní USB)
 • USB výstup v režimu webové kamery
 • ISO model podporuje simultánní záznam všech video vstupů
 • ISO model vytváří projekt pro aplikaci DaVinci Resolve
 • ISO model podporuje kamery připojené pomocí IP
 • Bezplatná aplikace ATEM Software Control pro macOS a Windows
 • Další profesionální audio vstupy s volitelným doplňkem ATEM Microphone Converter

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Hlavní parametry

Vstupy režie3G-SDI
Výstupy režieHDMI
Výstupy režie3G SDI
Výstupy režieUSB
Rozlišení režieHD
Funkce režieStreaming
Funkce režieZáznam
Funkce režieAUX
Funkce režieAudio Mixer
Funkce režieMultiviewer/ Kvadrátor
Funkce režieISO záznam 5 streamů
Ovládací panelAno
PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

AVMATRIX Wireless Multi-Camera Tally Light System (4 x Tally Lamps)

 • Top produkt
Podpora bezdrátového nebo kabelového připojení 433Mhz Vzdálenost bezdrátového připojení
11 990 Kč
Skladem 4 ks

Blackmagic Design ATEM Microphone Converter

Blackmagic Design ATEM Microphone Converter je A/D převodník doplňující režie ATEM
10 490 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro G2

 • Doprava zdarma
Inovovaný model „G2“ studiové kamery Blackmagic Studio Camera 4K Pro nyní s funkcí
40 690 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design Studio Camera 6K Pro

 • Doprava zdarma
Blackmagic Studio Camera 6K Pro je profesionální studiová kamera osazená 6K snímačem
61 890 Kč
Skladem 1 ks
PODOBNÉ (1)