Blackmagic Design ATEM Television Studio 4K8

Režie ATEM Television Studio 4K8 je Ultra HD variantou populárního modelu ATEM Television Studio HD s možností zpracovat až 2160p60 signál! Model ATEM Television Studio 4K8 je vybaven 8x 12G-SDI vstupy s konverzí standardů, 10x 12G-SDI výstupy pro externí rekordéry a 4portový 10G Ethernet switch. Nechybí podpora živého streamování, komunikační funkce, volitelný…

Více informací

132 161 Kč 122 990 Kč s DPH 101 645 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Kód zboží:
SWATEMTVSTC/K4K8
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

Režie ATEM Television Studio 4K8 je Ultra HD variantou populárního modelu ATEM Television Studio HD s možností zpracovat až 2160p60 signál! Model ATEM Television Studio 4K8 je vybaven 8x 12G-SDI vstupy s konverzí standardů, 10x 12G-SDI výstupy pro externí rekordéry a 4portový 10G Ethernet switch. Nechybí podpora živého streamování, komunikační funkce, volitelný interní disk pro záznam videa, joystick pro ovládání DVE efektů a desítky dalších, moderních funkcí! V prodeji od 7/2023.

ATEM Television Studio 4K8 značky Blackmagic Design je profesionální režie pro odbavování živých pořadů s integrovaným ovládacím pultem. Přes své kompaktní rozměry nabízí profesionální funkce i pro velice náročné produkce a nahradí přenosové vozy či plně vybavené přístrojové panely na lokacích, kde by bylo jejich použití nepraktické či nemožné (divadla, kluby apod.). Nabízí 8 12G-SDI vstupů s konverzí standardů, 10 12G-SDI aux výstupů, 4 chroma a 2 downstream klíče, technologii SuperSource, 2 přehrávače médií a bohatou paletu prolínacích efektů. Nechybí ani funkce pro streamování nebo záznam videa (na externí disky, či na volitelný interní), mixážní rozhraní pro audio, talkback, multiview nebo knihovna médií. Ta může hostit až 20 statických snímkl v rozlišeních HD nebo Ultra HD a animace s až 800 snímky v 720HD, 400 v 1080HD a 200 v 2160 Ultra HD.

Kompaktní provedení, špičkové funkce
Přestože jsou režie ATEM Television Studio HD/4K velice skladné, nabízejí kompletní sadu profesionálních funkcí pro zpracování živých pořadů. Profesionální režijní nástroje zahrnují klíčovací technologii ATEM Advanced Chroma Keyer, zvukový mixážní pult založený na osvědčených nástrojích značky Fairlight, DVE efekty, databanku statické grafiky/animací apod. Většinu funkcí lze ovládat přímo z hlavního panelu, všechny pak prostřednictvím bezplatné aplikace ATEM Software Control pro macOS nebo Windows. Po krátkém zaučení se operátorem režie může stát prakticky kdokoliv! Nechybí ani široká paleta prolínacích efektů vč. efektových typu „Dip to Color“, „DVE Squeeze“ a „DVE Push“. DVE systém režie podporuje rovněž efekt typu „obraz v obraze“, databanka pro statickou grafiku (vč. průhlednosti) je samozřejmostí...

Ovládací panel
Integrovaný ovládací panel modelů ATEM Television Studio HD/4K nabízí tlačítka pro výběr zdrojů videa, spouštění prolínaček a nastavování efektů, a také dedikovanou zvukovou sekci s měřením úrovní na LCD displeji. Tlačítka jsou stejné kvality, jako na režiích nejvyšší třídy, nechybí ani T-Bar páka pro manuální prolínání.

Efekty a klíčování
Režie řady ATEM Television Studio nabízejí řadu efektů včetně prolínacích, které lze ovládat manuálně (T-Barem) i automaticky (tlačítko Auto). Nemohou chybět ani SMPTE stírací efekty nebo hravé DVE efekty „stlačení a odtlačení obrazu“ apod. Středobodem efektové sekce jsou čtyři klíčovací moduly „ATEM Advanced Chroma Keyer“ pro odstranění zeleného/modrého klíčovacího pozadí. Krom tradičního způsobu výběru barvy pozadí „kapátkem“ jsou k dispozici též parametry pro redukci odlesků, úpravu okrajů masky, barevné korekce popředí atd. Technologie SuperSource přidává čtyři DVE vrstvy (nepočítaje v to vrstvu pozadí), které lze využít jako další zdroj videa. SuperSource lze využít např. pro tvorbu rozhovorů s několika simultánně zobrazenými aktéry.

Profesionální rozhraní
Díky osmi 12G-SDI video vstupům dovolují modely ATEM Television Studio 4K použít dostatečné množství kamer pro odbavení i náročnějších pořadů. Díky SDI rozhraní lze využít profesionální kamery – např. Blackmagic Studio Camera či Blackmagic URSA Broadcast G2 – pro vynikající obrazovou kvalitu. Veškeré zdroje videa jsou režií resynchronizovány, i když pracují s jiným (1080/720 HD) standardem videa. To značně usnadňuje přípravu režijního pracoviště a celého produkčního řetězce na natáčecích lokacích. Devět 3G-SDI výstupů sběrnice Program poskytuje dostatek kanálů pro náhled na všech kamerových stanovištích (včetně signalizace, komunikace a ovládacího protokolu pro kamery Blackmagic Design). Desítka pomocných 12G-SDI výstupů může být využita k zobrazení pořadu na monitorech/projekčních plátnech lokace či pro záznam externími rekordéry. Multiview náhled zajišťují separátní 3G-SDI a HDMI výstupy.

Fairlight Audio
Modely ATEM Television Studio HD/4K nabízejí rovněž plnohodnotný mixážní pult pro zpracování zvukové stránky pořadu využívající letitých zkušeností značky Fairlight. Interní mixážní pult nabízí dostatek stop pro zpracování všech SDI vstupů, a také další kanály pro XLR, RCA a MADI vstupy. Každý kanál nabízí vysoce kvalitní šestipásmový parametrický ekvalizér, kompresor, limitér, expandér, šumovou bránu a ovládání hlasitosti i směrování. Jeho funkce lze pohodlně ovládat pomocí dedikovaných ovládacích prvků a LCD displeje.

Multiview
Nezbytná multiview funkce dovoluje simultánně zobrazit signál všech video vstupů i sběrnic Program a Preview na jediném SDI nebo HDMI monitoru. Každý kamerový záběr obsahuje rovněž signalizační stav (tally), popisky i audio metry. Rozložení náhledů lze plně konfigurovat až po 16 simultánních náhledů.

Streaming
Integrovaný hardwarový streaming dovoluje živě vysílat pomocí platforem typu YouTube, Facebook a Twitch, ve vynikající kvalitě a bez vypadlých snímků. Jako internetové připojení lze využít rozhraní Ethernet nebo mobilní připojení pomocí telefonu (USB).

Záznam na externí USB disky
ATEM Television Studio HD/4K podporují záznam na externí USB disky, případně na (volitelné) interní M.2 médium. Disky využívané režií jsou navíc sdíleny po lokální síti (Ethernet), takže uživatelé mohou snáze realizovat další produkční úkony vč. střihu, barevných korekcí, přípravy grafiky/titulků apod. Záznam je realizován do kodeku H.264 vč. AAC zvuku s možností inkrementálního záznamu do stejného souboru.

Emulace webkamer
USB rozhraní režií ATEM Television Studio HD/4K emuluje výstup webové kamery (v plném HD 1080 rozlišení) a je tedy kompatibilní prakticky s libovolnou aplikací pro zpracování videa.

ATEM Software Control
Aplikace ATEM Software Control odemyká plný potenciál režií ATEM Television Studio HD/4K. Umožňuje ovládat přepínání zdrojů videa, míchání zvuku, nastavovat barevné korekce kamer Blackmagic a spravovat média. Uživatelé mohou rovněž vytvářet a spouštět složitá makra.

MADI
MADI port režií lze využít např. k připojení volitelného převodníku/předzesilovače ATEM Microphone Converter a realizovat tak komplexní pořady využívající větší množství mikrofonů. Převodník je vybaven čtyřmi mikrofonními vstupy s přepínáním mikrofonní/linkové úrovně, fantomovým napájením a vysoce kvalitními předzesilovači s úrovní vlastního šumu -129 dBV, dynamickým rozsahem 131 dB(A), zkreslením 0,002 % a osmi A/D převodníky na kanál pro zvýšení dynamického rozsahu. HDMI výstup převodníku slouží k monitorování výstupu vč. zobrazení vlnového průběhu signálu.

Funkce modelu ATEM Television Studio 4K8

 • Kompletní režijní pracoviště vč. ovládacího pultu
 • Připojení až 8x 12G-SDI kamer
 • Interní paměť pro statická média i animace
 • 8x 12G-SDI vstupy s konverzí standardů
 • 9x 3G-SDI výstupy sběrnice Program a 10x pomocné 12G-SDI výstupy
 • 4portový 10G Ethernet switch
 • Míchání zvuku vč. kompresoru/limitéru, šestipásmového ekvalizéru ad.
 • Multiview náhled (až 16 simultánních náhledů) na jediném monitoru
 • Živé streamování (Ethernet nebo mobilní data po rozhraní USB)
 • USB výstup v režimu webové kamery
 • Záznam videa na externí USB disky, příp. na volitelný interní disk
 • Bezplatná aplikace ATEM Software Control pro macOS a Windows

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Hlavní parametry

Vstupy režie12G SDI
Výstupy režie12G SDI
Výstupy režieUSB
Scaler na vstupechAno
Rozlišení režie4K
Funkce režieStreaming
Funkce režieAudio Mixer
Funkce režieMultiviewer/ Kvadrátor
Ovládací panelAno
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

AVMATRIX Wireless Multi-Camera Tally Light System (4 x Tally Lamps)

 • Top produkt
Podpora bezdrátového nebo kabelového připojení 433Mhz Vzdálenost bezdrátového připojení
11 990 Kč
Skladem > 5 ks