Autodesk a Blackmagic Design oznamují technologickou spolupráci - Tisková zpráva

Autodesk a Blackmagic Design oznamují technologickou spolupráci

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. dubna, 2013

Společnosti Blackmagic Design a Autodesk oznamují zahájení spolupráce, jejímž cílem bude lepší integrace technologií obou korporací. Z dokonalejší interoperability produktů obou výrobců budou těžit uživatelé z video produkční, televizní i postprodukční branže.

Spolupráce společností Blackmagic Design a Autodesk bude zahrnovat testování a rozvoj kompatibility mezi aplikacemi značky Autodesk a PCIe i Thunderbolt řešeními pro nabírání nebo přehrávání videa od Blackmagic Design, včetně produktů řad DeckLink, UltraStudio a Intensity.

Blackmagic DeckLink Extreme 4K

V postprodukčním prostředí je běžné efektivně kombinovat softwarová i hardwarová řešení. Z vývoje lepší interoperability mezi našimi video produkty a aplikacemi značky Autodesk budou mít prospěch všichni uživatelé,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty.

Během vývoje a testování produktu Smoke 2013 jsme v maximální možné míře spolupracovali s našimi uživateli a jsme potěšeni, že můžeme spojit síly se společností Blackmagic Design a vytvářet ještě atraktivnější produkty pro naše zákazníky,“ dodal Chris Bradshaw, viceprezident divize Media & Entertainment spol. Autodesk.

Produkty řady DeckLink, UltraStudio a Intensity jsou výkonná řešení pro nabírání a přehrávání videa na platformách Mac OS, Windows a Linux. Využívají rozhraní PCIe a Thunderbolt, jsou dostupné v interních i externích variantách a používají je profesionálové z celého světa, ve všech oblastech tvorby filmového a televizního obsahu.


Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.