VR sestava kamer Micro Studio Camera 4K natočila módní přehlídku na festivalu New York Fashion Week – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

23. března 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že módní přehlídku značky Chromat na festivalu New York Fashion Week natočilo celkem devět kamer Micro Studio Camera 4K vybavených stejným počtem monitorů/rekordérů Video Assist. VR rig „Diamond EYE” od 360Design dodala společnost SUPERSPHERE pro natočení 360° záběrů přehlídkového mola.

VR rig byl umístěn nad molem, v ideální divácké pozici. „Natáčeli jsme z hlediště určeného pro tisk. Diváci se tedy na přehlídku dívají nejen z ideální polohy, navíc jsou obklopeni novináři,” uvedl producent Josh Diamond ze společnosti SUPERSPHERE.

Módní kolekce čerpala inspiraci ze světla a záře, celá přehlídka byla proto kombinací zářivého osvětlení a černočerné tmy, kdy byly modelky osvětleny pouze neonovými zářivkami všitými do látky. Jason Diamond, VR kamerový specialista ze společnosti SUPERSPHERE, vysvětlil: „Přehlídka se často propadala do úplné tmy se záblesky neonových lamp všitých do oblečení, jindy využívala výrazné osvětlení. Nebylo možné za pochodu měnit nastavení kamer nebo adekvátně clonit, proto jsme potřebovali kameru, která si poradí s takovým rozsahem osvětlení.

Široký dynamický rozsah kamer Micro Studio Camera 4K byl podstatnou součástí naší natáčecí strategie. Natáčelo se do 10bitového formátu ProRes s rozlišením 1080p60, abychom využili maximum obrazových dat ze snímače. Při VR natáčení jsou důležité velké snímače s širokou dynamikou, bezproblémové záznamové formáty, vysoké snímkové frekvence i možnost použít kvalitní, přitom ale kompaktní objektivy. Model Micro Studio Camera 4K vyhovuje všem těmto požadavkům beze zbytku: nabízí skvělou obrazovou kvalitu, SDI a HDMI výstupy a možnost zaznamenávat (pomocí volitelného rekordéru Video Assist) do formátu ProRes HQ 1080p60. Paráda!

Kamerový rig „Diamond EYE” je vybaven centrálním montážním prvkem, ke kterému byly všechny kamery Micro Studio Camera 4K připojeny a zkalibrovány. Každá z kamer byla připojena k rekordéru Video Assist prostřednictvím rozhraní SDI, samotné rekordéry byly na kamerách upevněny pomocí malých kulových hlav pro snadné otočení. Celý rig byl napájen adaptéry Switronix s devíti 12V napájecími konektory a akumulátory Switronix Gold Mount. „Rekordéry Video Assist jsou velice malé, lehké, s dotykovými displeji a zaznamenávají do formátu ProRes na SD karty, což nám značně usnadnilo práci,” dodal Josh Diamond.

Breakout kabel kamery Micro Studio Camera 4K a otevřenost protokolu jsou další velká plus. Mohl jsem vyvést napájení a genlock na přístupnější místo pro snazší zapojení a nemusel jsem zatěžovat celý rig přemírou kabelů,” dodal Jason Diamond.

VR pořad je nyní ke zhlédnutí na portálu Littlstar, který se na virtuální realitu specializuje. Více viz littlstar.com.

Blackmagic Micro Studio Camera + Video Assist

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 23. 03. 2016, Kategorie: Novinky