Turné skupiny Mumford and Sons snímaly kamery Blackmagic Studio Camera a režie ATEM – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
3. února 2016

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, uvedl,
že jihoafrické turné britské folkrockové kapely Mumford and Sons snímaly kamery Blackmagic Studio Camera, odbavovala režie ATEM 1 M/E Production Studio 4K a zaznamenával HyperDeck Studio Pro.

Vůbec první řadu koncertů této kapely v Jihoafrické republice zajistil promotér Hilltop Live ve spolupráci s místní společností Militia Broadcast, která má na svém kontě technická řešení pro 150 podobných akcí. Firma Militia Broadcast dodala projekční techniku, kamerové sestavy i školený personál: „
Vše jsme domluvili předem s režisérem přenosu Stevem Pricem pomocí komunikační sítě Skype a oznámili jsme, že použijeme primárně techniku značky Blackmagic Design a budeme schopni vyplnit veškeré požadavky produkce na komunikační infrastrukturu, monitorovací řešení nebo korekce obrazu v případě použití pyrotechniky.

Koncert byl snímán z pěti pevných stanovišť vybavených dvěma kamerami
Blackmagic Studio Camera 4K s objektivy 400mm a 600mm a dvěma kamerami s objektivy 24-105mm. Model Micro Studio Camera 4K natáčel klavír, zatímco dvě kamery Pocket Cinema Camera zajistily záznam bicích. Kamerový signál byl veden optickou kabeláží do zařízení ATEM Studio Converter a následně natáčen pomocí digitálních videorekordérů HyperDeck Studio Pro. Režijní pracoviště ATEM odbavovalo živý signál pro dvojici velkoplošných obrazovek po stranách pódia, náhled byl realizován pomocí monitorů SmartView 4K. Poslech a komunikaci usnadnily letecké headsety Sennheiser S1.

Modulární řešení studiových kamer Blackmagic je splněný sen realizátorů všech koncertních turné. Kameru jednoduše připojíte jediným optickým rozhraním a to vám dá k dispozici ovládání přístroje, komunikaci i barevné korekce,” uvedl Eban Olivier. „Kamery jsou také velice spolehlivé a nezabírají místo.

Ačkoliv jsem nikdy předtím nepracoval s režiemi řady ATEM, díky intuitivnímu ovládání jsem si velice rychle zvykl,” doplnil režisér Steve Price.


Blackmagic ATEM Studio Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 23. 02. 2016, Kategorie: Novinky