Tři nové modely Blackmagic Design Mini Converter s 6G-SDI rozhraním – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

15. září, 2013

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design,
na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na veletrhu IBC 2013 tři nové modely produktů Mini Converter podporující normu Ultra HD. Nové Mini Convertory jsou plně kompatibilní se standardy SD, HD a Ultra HD, mezi nimiž automaticky přepínají. Produkty Mini Converter Optical Fiber 4K, Mini Converter SDI to HDMI 4K a Mini Converter SDI Multiplex 4K budou v prodeji během října, za cca 12.350 Kč resp. 475 EUR.

Modely Mini Converter s 6G-SDI rozhraním byly představeny na výstavě IBC 2013, ve stánku společnosti Blackmagic Design (hala 7, stánek H20).

Mini Converter Optical Fiber 4K je nový obousměrný převodník s optickým rozhraním a 6G-SDI konektivitou automaticky přepínající mezi SD, HD a Ultra HD televizními standardy. Jde o pokročilejší verzi stávajícího produktu Mini Converter Optical Fiber disponujícího pouze 3G-SDI konektivitou, který zůstává i nadále na trhu s cenou sníženou na 275 EUR. Převodník Mini Converter Optical Fiber 4K bude prodáván za cca 12.350 Kč resp. 475 EUR.

Nový Mini Converter SDI to HDMI 4K převádí SDI na HDMI normu a je osazen čtyřmi SDI vstupy pro podporu Ultra HD videa prostřednictvím jediného 6G-SDI kabelu, dvou 3G-SDI nebo čtyř HD-SDI připojení. Přestože tento model dovoluje monitorovat Ultra HD video pomocí jediného 6G-SDI kabelu, starší technika může používat čtyři HD-SDI připojení pro podporu Ultra HD normy. Díky čtyřem SDI vstupům produktu Mini Converter SDI to HDMI 4K lze odbavit i toto starší vybavení.
Blackmagic Design Mini Converter Optical Fiber 4K
Třetí představený model Mini Converter SDI Multiplex 4K je vybaven čtyřmi SDI vstupy a stejným počtem SDI výstupů pro konverzi z a do norem Quad-Link HD-SDI, Dual-Link 3G-SDI a nyní i 6G-SDI. Nejenže je schopen pracovat s různými druhy připojení Ultra HD techniky, lze provádět i 4:4:4 Single-Link a 4:4:4 Dual-Link konverzi. Jde o ideálního pomocníka při zapojování moderních 6G-SDI produktů do řetězců využívajících starší Ultra HD vybavení, např. displeje se čtyřmi HD-SDI vstupy.

S rostoucím zájmem o Ultra HD video založené na nové 6G-SDI technologii a produktech jako Blackmagic Design ATEM Production Studio, roste i potřeba připojovat toto vybavení k další studiové technice. Naše nové převodníky značně usnadňují práci s 6G-SDI rozhraním a Ultra HD videem,“ prohlásil ředitel Blackmagic Design, Grant Petty. „Nové převodníky jsou plně kompatibilní s Ultra HD a 6G-SDI vybavením od Blackmagic Design, např. s novým switcherem ATEM 1 M/E Production Studio, HyperDeck Studio Pro, UltraStudio 4K nebo Blackmagic Audio Monitor! Díky tomu mohou uživatelé vytvářet kompletní sestavy Ultra HD vybavení založené na novém, snadno použitelném 6G-SDI rozhraní!

Dostupnost a cena
Převodníky Mini Converter Optical Fiber 4K, Mini Converter SDI to HDMI 4K a the Mini Converter SDI Multiplex 4K budou v prodeji za cca 12.350 Kč resp. 475 EUR během října 2013.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.