Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.

Teranex Express od Blackmagic Design s 12G-SDI! – Tisková zpráva

Společnost Blackmagic Design představuje první převodník formátů s technologií 12G-SDI pro konverzi SD, HD a Ultra HD videa!

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. dubna 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila na právě probíhajícím veletrhu NAB 2014 produkt
Teranex Express, unikátní převodník SD, HD a Ultra HD videostandardů pracující v reálném čase. Produkty Teranex jsou synonymem kvality i cenové dostupnosti – nový model bude v prodeji za 1.045 EUR bez DPH.

Převodník Teranex Express si mohou návštěvníci NAB 2014 prohlédnout na stánku #SL219 společnosti Blackmagic Design.

Teranex Express je prvním převodníkem na světě podporujícím novou technologii 12G-SDI a všechny běžné SD, HD a Ultra HD formáty! Teranex Express je zcela nový model v řadě převodníků Teranex, která je celosvětově oblíbená pro své patentované konverzní algoritmy s vynikající obrazovou kvalitou. Nový model je levnější a podporuje neuvěřitelných 178 různých formátových konverzí v plně 10bitové kvalitě a včetně zvuku, titulků nebo časového kódu.

Nový Teranex Express má stejnou filozofii ovládání, jako jiné modely v této řadě pro maximálně snadný přechod z jiných verzí produktu. Integrovaný LCD displej hostí přehlednou nabídku přístroje a spolu se zpracovávaným videem zobrazuje také časový kód a formát zdrojového videa, není proto nezbytné používat externí monitor. Díky elegantnímu, kovovému čelnímu panelu, kompaktnímu provedení výšky 1U a zabudovanému zdroji, je Teranex Express všestranným a spolehlivým nástrojem pro konverzi videostandardů.

Teranex Express je první převodník formátů s rozhraním 12G-SDI! Díky tomuto standardu mohou uživatelé přepínat mezi normami 12G-SDI, 6G-SDI, 3G-SDI, HD-SDI a SD-SDI pro maximální kompatibilitu s moderní SD, HD a Ultra HD technikou. Toto rozhraní umožňuje datový tok s neuvěřitelnou rychlostí 12 gigabitů za sekundu a je dostatečně rychlé pro přenos progresivního Ultra HD videa se snímkovou frekvencí 60 fps. Produkt Teranex Express je tedy dokonale připraven na novou generaci videotechniky.

Patentované algoritmy PixelMotion pro odstranění půlsnímků umožní perfektní konverzi do progresivních režimů. Pracují v reálném čase a zachovávají vertikální rozlišení obrazu. Algoritmy PixelMotion převedou maximální množství detailů ze zdrojového videa a ve spolupráci se sofistikovanými diagonálními filtry zaručí maximální ostrost výsledných přepočítaných snímků.

Blackmagic Design Teranex Express

Teranex Express podporuje až 16 audio kanálů, časový kód a data VANC. Převodník je rovněž kompatibilní se zvukem kódovaným normou Dolby, není tedy nutné provádět konverzi audia pomocí dalších zařízení. Konverzní funkce produktu Teranex Express zachovají synchronní zvuk i časový kód.

S rozšiřující se nabídkou produktů s podporou normy Ultra HD vyvstala potřeba univerzálního řešení pro konverzi SD, HD a Ultra HD videí,“ uvedl ředitel spol. Blackmagic Design, Grant Petty. „A proto vznikl převodník Teranex Express, který vedle osvědčených algoritmů Teranex obsahuje i zcela novou technologii pro konverzi rozlišení videa. A díky rozhraní 12G-SDI jde o velice moderní produktu, který je připraven na veškerou budoucí video techniku.

Klíčové funkce Teranex Express Key Features
Proslulé algoritmy Teranex pro vysoce kvalitní konverzi rozlišení videa.
– 12G-SDI/Dual-Link 6G-SDI vstupy a výstupy s možností upgradu na optiku.
– Konverze časového kódu i tutulků.
Podporuje až 16 kanálů synchronního zvuku pro precizní konverzi audia a přemapování zvukových kanálů.
Klasický čelní panel známý z jiných produktů Teranex.
– Synchronizační vstup.
– Zabudovaný zdroj podporující síťová napětí v rozmezí 110 – 240V
~.

Dostupnost
Teranex Express bude v prodeji cca během května 2014 za 1.045 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.