Televizní stanice WSMV-TV používá produkty Blackmagic Cinema Camera a DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. září 2013

Korporace Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že její produkty
Blackmagic Cinema Camera a DaVinci Resolve jsou používány zpravodajským týmem regionální americké televizní stanice WSMV-TV z Nashvillu.

Producent a novinář Brian Hallett z WSMV-TV si zvolil digitální filmovou kameru Blackmagic Cinema Camera pro její vysoké rozlišení, 13 clonových čísel dynamického rozsahu, nativní implementaci kodeků CinemaDNG RAW a Avid DNxHD i její velice příznivou cenu.

Když došlo na investici do nové kamery, chtěl jsem zkusit něco nového, myslet na budoucnost,“ uvedl Brian Hallett. „Blackmagic Cinema Camera je právě takovou investicí do budoucnosti, je velice všestranná a moderní. Při naší práci jde především o čas, uzávěrky jsou neúprosné. Natáčení s kamerou Blackmagic Cinema Camera vše velice usnadňuje.

Pro studiovou práci je přístroj Blackmagic Cinema Camera upevněn do držáku, připojen ke zdroji zvuku, vybaven sluchátky – a je připraven k natáčení. „
U většiny jiných kamer bych musel připojit externí monitor, rekordér i akumulátory, což by vedlo ke zdržení až 45 minut. Nyní jen připevním na kameru Blackmagic Cinema Camera objektiv, upevním ji do držáku a jsem připraven natáčet,“ dodal Hallett. „Snažím se vše dělat tím nejjednodušším možným způsobem pro maximální ušetření času.

Při natáčení v plenéru přijde vhod velice široký dynamický rozsah přístroje Blackmagic Cinema Camera: „
Dynamický rozsah kamery mi umožňuje natáčet za ostrého denního světla, aniž bych se připravil o obrazové detaily,“ vysvětlil dále Hallett. „Výstup z kamery vypadá jednoduše skvěle, což znamená méně času stráveného v postprodukci. A možnost natáčet přímo do formátu DNxHD značně šetří čas při následném zpracování materiálu ve střižnách Avid.

Blackmagic Cinema Camera

Brian Hallett uvítal i zvukové vstupy realizované prostřednictvím symetrických konektorů typu 1/4" TRS, které mu dovolují ke kameře připojit např. kvalitní mikrofony a zaznamenávat tak synchronní zvukovou stopu spolu s videem. Celkové ušetření času při importu nahraného materiálu se blíží dvěma až třem hodinám: není nutné transkódovat video do kodeku střižen Avid, ani synchronizovat zvukovou a obrazovou stopu. Po ukončení natáčení jsou média překopírována z SSD disku na počítač MacBook Pro, kde probíhá sestřih materiálu a následně barevné korekce v aplikaci DaVinci Resolve od Blackmagic Design.

Nevím předem, které záběry použiji, dokud neuslyším, jak reportér nebo dotazovaný hovoří. Synchronizovat zvuk po sestřihu videa je noční můra,“ vysvětlil dále Hallett. „Díky flexibilitě kamery a jejím funkcím mohu pracovat takovým způsobem, jakým je potřeba.

Pro nedávno dokončenou upoutávku natočil tým WSMV-TV západ slunce nad Nashvillem a během postprodukce změnil zlaté zabarvení scény do růžových a modrých pastelových tónů. Funkce Power Windows produktu DaVinci Resolve byly využity při celkové barevné úpravě záběrů oblohy.

Změnil jsem barvy oblohy drastickým způsobem, abych celému týmu ukázal, že s barvami můžeme dále kreativně pracovat a měnit prakticky cokoliv. Nemohli uvěřit, že jde o stejný záběr,“ dodal Hallett. „Resolve je velice potřebný nástroj a měl by být v arzenálu každé produkční společnosti, která si přeje vytvářet dokonalejší záběry. Je fantastické, že je licence programu obsažena v ceně kamery, díky tomu je Resolve dostupný i pro menší televizní stanice, jakou je i ta naše.

Produkty Resolve a Blackmagic Cinema Camera zvýšily profesionalitu našich pořadů. Prakticky každý dnes používá DSLR fotoaparáty, kamera Blackmagic Cinema Camera nám tak dovoluje odlišit se od davu. V našem regionu je opravdu silná konkurence a naše pořady musí vypadat lépe, aby byly pro diváka více atraktivní. Regionální televizní stanice se postupně vydávají směrem k dokonalejší obrazové kvalitě a my k tomuto účelu využíváme produkty značky Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.