Televizní stanice Sky News UK instalovala produkty ATEM a Smart Videohub – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

27. února 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že televizní kanál Sky News UK vybavil své modernizované pracoviště „Studio D“ režií
ATEM 2 M/E Production Studio 4K s ovládacím pultem ATEM 2 M/E Broadcast Panel a přepojovacím polem Smart Videohub.

Studio D je převážně využíváno menším týmem pro tvorbu tříminutových zpravodajských relací obsahujících souhrn hlavních zpráv. Díky své rozloze a vybavení ale může být využíváno i pro tvorbu náročnějších, komplikovaných projektů, s velkým režijním týmem (s producenty, režiséry, mistry zvuku, kameramany i technickými specialisty).

V minulosti bylo vytváření souhrnů hlavních zpráv velice časově náročné: „
Dříve tento pořad strávil hodně času ve střižně – záběry moderátorů se doplňovaly videem z terénu, informačními pruhy a podobně. S novou technikou můžeme stejný pořad vytvářet v reálném čase a později jej i stejně snadno odvysílat. Publikační prodleva se snížila z hodiny na několik minut,“ uvedl zkušený moderátor Martin Stanford.

Každý zdroj videa, ať už lokální nebo externí, je pomocí routeru Smart Videohub připojen na příslušný kanál režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K. Mimo jiné jde o tři naše stávající HD kamery a monitorovací pracoviště ve studiu i v režii. Čtyři playout kanály z mediálního serveru stanice Sky News jsou k režii připojeny taktéž, stejně tak tři externí kanály spravované centrálním routerem a naše lokální zdroje z počítače Mac se zařízením Apple TV a možností připojení dalších zařízení k protokolu AirPlay.

Každá z připojených kamer má také přiřazen vlastní klíčovač. „
Každá kamera je připojena k zařízení ATEM Television Studio, které slouží jako klíčovací modul. Díky tomu má režisér přístup ke kamerovému signálu, který je již vyklíčovaný,“ vysvětlil hlavní inženýr stanice Sky News, George Davies. „Je podstatně snazší natáčet rozhovory a další části pořadu proti klíčovacímu pozadí, když se nemusíte zabývat klíčováním na hlavním režijním pracovišti!

I pro zaměstnance, kteří nejsou dokonale obeznámeni s klasickými režijními postupy, je režijní pracoviště Blackmagic velice snadno pochopitelné a použitelné. Neměli s ním problém ani ostřílení operátoři zvyklí na jiná řešení,“ dodal George Davies. „Režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K značky Blackmagic Design nabízí velice dobrý poměr ceny a výkonu, volitelný ovládací pult pak poskytuje tradiční uživatelské rozhraní.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Broadcast Panel

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 27. 02. 2015, Kategorie: Novinky