Televizní stanice Promar TV odbavuje zápasy největší jihoamerické baseballové ligy pomocí produktů Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. března 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil, že venezuelská televizní společnost Promar TV používá modely ATEM 2 M/E Production Studio 4K, Universal Videohub a Teranex 2D Processors, jakož i další produkty značky Blackmagic, jak ústřední vybavení svého nového přenosového vozu. Společnost Promar TV používá přenosový vůz k odbavení přenosů největší jihoamerické baseballové ligy „Liga Venezolana de Beisbol Profesional (LVBP)“.

Promar TV je největší produkční společnost a televizní stanice ve Venezuele. Nedávno se firma stala oficiálním partnerem ligy LVBP a produkuje pořady ze všech zápasů pro národní i zahraniční kanály, mj. i pro Fox Sports. Každý zápas je zaznamenáván v HD rozlišení a partnerské stanice mají možnost volit až ze čtyř formátů dle jejich individuálních potřeb.

Pro realizaci zakázky vytvořila společnost Promar TV velký přenosový vůz vybavený režií Blackmagic Design
ATEM 2 M/E Production Studio 4K, routerem Universal Videohub, čtyřmi procesory Teranex 2D, sedmi rekordéry HyperDeck Studio a několika střihovými kartami UltraStudio. Pro náhled a konverzi byly zvoleny produkty UltraScope a Mini Converter.

Inženýr stanice Promar TV, Jorge Santiago Kossowski, uvedl: „
Potřebovali jsme vytvářet až čtyři verze pořadu z jednoho utkání, každý s nezávislými reklamními vsuvkami a logotypy partnerů. Partneři také vyžadují vlastní komentátory, jak v komentátorských kabinkách na stadionu, tak v terénu, což vyžaduje další samostatný kamerový kanál.“ Takto náročné požadavky se stanice Promar TV rozhodla vyřešit pomocí výkonné režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K.

Režie ATEM byla jednoznačně naší první volbou. Její funkce a všestrannost přesně vyhovují našim požadavkům. Pomocné kanály nám dovolily snadno separovat pořady pro různé televizní stanice, s možností měnit prolínačky, DVE stíračky apod. pro každou verzi,“ dodal Kossowski. „Letos plánujeme spolupracovat s osmi režiséry. Každý má svůj vlastní styl, požadavky na rozmístění kamer, konfiguraci multiview displejů atd. Režie ATEM nám takovou flexibilitu poskytuje při zachování maximální obrazové kvality pořadu."

Pro možnost zpracování takového množství kanálů používá Promar TV přepojovací pole Universal Videohub. „
Router je velice kompaktní, což je pro interiér přenosového vozu rozhodující. Ale hlavním důvodem pro koupi Videohubu byla možnost připojit všech 216 linek pomocí jediného rozhraní, což značně zjednodušilo organizaci kabeláže. Dříve jsme měli kabely úplně všude! V případě poruchy jsme nevěděli, který ze 144 kabelů je její příčinou. To je hledání jehly v kupce sena. Díky zařízení Universal Videohub je vše centralizované,“ prohlásil Kossowski.

Promar TV zaznamenává pořady v HD rozlišení a svým klientům nabízí čtyři cílové formáty vytvořené pomocí konvertoru Teranex. „
Ve Venezuele nevysílá každá stanice v HD. Některé kanály jsou v SD s poměrem stran 4:3 nebo 16:9. Pro realizaci všech konverzí používáme zařízení Teranex. Používá se tak snadno! Stačí jediný stisk tlačítka. A v televizní branži znamená čas peníze, takže taková snadnost a rychlost použití je nezbytná.

A konečně pro validaci signálu vůči televizním standardům používá Promar TV produkt Blackmagic UltraScope. „
Je to velice jednoduché náhledové zařízení ovládané počítačem, takže můžeme tento signál snadno odbavit samostatnou satelitní linkou a náhled probíhá přímo v cílových televizních stanicích. Každý klient může vidět úrovně zvuku i videa a může si tak být jist kvalitou signálu. Od doby, kdy používáme UltraScope, nemáme absolutně žádné problémy s kvalitou signálu!

Blackmagic Design Videohub

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 09. 03. 2015, Kategorie: Novinky