Televizní kanál Weather Channel investoval do P2 HD kamer Panasonic AJ-PX5000G!

Americký zpravodajský kanál Weather Channel investoval do čtyř kamer Panasonic AJ-PX5000G. Moderní kamery jsou založeny na bezpáskové technologii Panasonic P2 HD / AVC-ULTRA a jsou osazeny trojicí 2/3” MOS snímačů. Nové modely nahradí starší zpravodajské kamery Panasonic řady P2, které Weather Channel používá již řadu let.

Naše původní investice do kamer typu Panasonic P2 byla motivována požadavkem na robustní platformu se záznamem na paměťová média a bez jakýchkoliv pohyblivých částí. Tyto vlastnosti jsou ideální pro natáčení i za špatného počasí,” uvedl Michael Smereski, Vice President/Broadcast Engineering kanálu Weather Channel.

Nehledě na naše dobré zkušenosti s platformou P2 jsme provedli srovnání aktuální nabídky kamer a sbírali také názory našich kameramanů. Model PX5000G byl jasným vítězem díky svému robustnímu tělu, dobré nabídce audio funkcí a, především, sofistikovaným funkcím pro Wi-Fi a podpoře platformy LiveU,uvedl dále Michael Smereski.

Přestože nové modely PX5000G představují nepoměrně pokročilejší technologii v porovnání s 10 let starým zpravodajským vybavením společnosti Weather Channel, byl přechod na nové kamery zcela bezproblémový díky zkušenostem kameramanů s platformou P2.

Využíváme LiveU, chystáme proto na integraci kamer PX5000G do cloudového systému pro správu obsahu LiveU Central. Těšíme se také na možnost bezdrátového přenosuproxy materiálu ve vysokém rozlišení,dodal Michael Smereski.

Společnost Weather Channel natáčí v rozlišení 1080i, k editaci materiálu pak využívá software Adobe Premiere Pro.

Panasonic AJ-PX5000G Weather Channel

Datum: 15. 05. 2017, Kategorie: Novinky