Světové turné skupiny One Direction používá techniku značky Blackmagic Design – Tisková zpráva

Světové turné skupiny One Direction používá techniku značky Blackmagic Design – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

5. června, 2013

Společnost
Audiotech Services Ltd. dodala audio a video techniku pro světové turné „Take Me Home“ skupiny One Direction. Kontrolní A/V pracoviště je založené na produktech značky Blackmagic Design, včetně switcheru Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Switcher s panelem ATEM 2 M/E Broadcast Panel, routeru Broadcast Videohub a monitoru SmartView Duo.

Koncertní turné bude složeno ze 120 představení v Austrálii, Asii, Evropě a Severní Americe. Za jediný den předprodejů bylo prodáno přes 300.000 vstupenek! Součástí každého představení bude velké množství video projekcí vytvořených prostřednictvím techniky od Blackmagic Design; záznam i monitoring budou realizovány v HD rozlišení, s osmi živými kamerovými vstupy, přehráváním statických záběrů a publikací videí na web v reálném čase.

Blackmagic ATEM One Direction Tour

Srdcem kontrolního systému je switcher ATEM 2 M/E Production Switcher ovládaný panelem ATEM 2 M/E Broadcast Panel, a také router Blackmagic Design Broadcast Videohub s kompaktní velikostí 8U a se 72 vstupy, 144 výstupy a 72 kontrolními porty.

Součástí pódia je několik LED obrazovek, na kterých budou zobrazovány efekty i živé záběry z představení. Koncert je snímán sedmi hlavními HD SDI kamerami, dalších sedm miniaturních kamer bude nasazeno přímo na jevišti. Zdrojový signál z kamer je směrován z přepínače Broadcast Videohub po SDI rozhraní do ATEM 2 M/E Production Switcher ovládaném pomocí pultu ATEM 2 M/E Broadcast Panel. SDI signál je následně konvertován do DVI pro přímé zobrazení na LED obrazovkách.

Bylo by nemyslitelné provozovat celý zobrazovací systém pro One Direction bez SDI routeru a switcheru ATEM,“ uvedl režisér Thomas Levitt. Je to mnohem jednodušší než manuální přepojování kabelů. Vše se dá navíc ovládat prostřednictvím sériového nebo ethernetového rozhraní, jednoduše se přihlásíte pomocí Telnetu a pošlete příkazy. Nebo lze router ovládat iPad aplikací. Vše do sebe dokonale zapadá. Můžeme celý řetězec automatizovat po síti, aniž bychom připojili jediný sériový kabel.

Levitt dále uvedl, že produkt ATEM 2 M/E Production Switcher zakoupili přímo pro toto turné, nejen pro jeho robustní provedení, ale také pro jeho minimální zpoždění jednoho řádku. „V porovnání s jinými switchery je ATEM extrémně rychlý. Některé konkurenční produkty mají zpoždění jeden až čtyři snímky, a jsou tak pro nás nepoužitelné. S produkty ATEM jsme o krok napřed,“ dodal Levitt.


Blackmagic ATEM One Direction Tour

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.