Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.

Studio Uncharted Territory natočilo trikové záběry pro Independence Day: Resurgence pomocí kamer URSA Mini 4.6K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22
. srpna 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, že produkční společnost Uncharted Territory použila kamery URSA Mini 4.6K EF pro natáčení doplňkových efektových záběrů pro film Independence Day: Resurgence.

Studio
Uncharted Territory – pod vedením producenta trikových záběrů Marca Weigertaa trikového supervizora Volkera Engela – natočilo doplňkové záběry pro dvě klíčové trikové scény filmu. První scéna dokumentuje reakci lidí na destrukci způsobenou mimozemskými invazními silami.

Na záběru davu prchajícího před mimozemskou vesmírnou lodí spolupracoval také
Bryan Grill, efektový supervizor ze studia Scanline VFX: „Neměli jsme k dispozici trikové pozadí a doufali jsme, že budeme celou scénu natáčet na pozadí modré oblohy. Bohužel počasí nespolupracovalo a bylo po celou dobu zataženo, což ve výsledku vždy znamená velké množství maskování,uvedl Bryan Grill. „Naštěstí nám RAW záběry z kamer URSA Mini 4.6K poskytly široký dynamický rozsah a to nám během postprodukce velice pomohlo.

Předmětem druhé trikové sekvence jsou davy lidí naslouchající projevu prezidentky Lanfordové (Sela Wardová) u Bílého domu. Projev byl natočen na modré klíčovací pozadí, další části trikového záběru proto musely odpovídat svou obrazovou kvalitou. I v tomto případě padla volba na kamery URSA Mini 4.6K.

Potřebovali jsme maximální obrazovou kvalitu, protože natočené elementy byly později použity různými způsoby: části záběrů byly zmenšovány, zvětšovány, posouvány apod.,vysvětlil Douglas Hans Smith, další trikový specialista filmu. „Protože měl být dav rozmístěn po stranách prezidentky, potřebovali jsme záběry s různým osvětlením, aby bylo vše sladěno s pozicí slunce na původních záběrech. Natáčeli jsme v exteriérech proti klíčovacímu pozadí a ve výsledku jsme museli scénu přizpůsobit na dvacet způsobů.

Díky těmto požadavkům se na place rychle střídalo velké množství lidí. Rychlost byla klíčová a dobré vlastnosti kamery URSA Mini 4.6K se projevily naplno. Mohli jsme s kamerou pobíhat a rychle pořizovat všechny potřebné záběry,doplnil Douglas Hans Smith. „Během natáčení jsme si dělali starosti, protože scény byly velice kontrastní, některé s až extrémním protisvětlem. Chtěli jsme se za každou cenu vyvarovat přepalů. Ve výsledku se ale ukázalo, že naše obavy byly zbytečné. Kamera URSA Mini 4.6K si poradila skvěle a výsledná obrazová kvalita byla perfektní. Široký dynamický rozsah kamery nám zachránil krk!

Blackmagic URSA Mini Independence Day 2

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.