Studio Fisher Films Works použilo DaVinci Resolve 10 pro postprodukci hudebního klipu „Compass” skupiny Lady Antebellum – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

3. března 2014

Výrobce profesionální audio a video techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že
Gavin Fisher z losangeleského studia Fisher Film Works použil software DaVinci Resolve 10 pro barevné úpravy hudebního klipu „Compass“ kapely Lady Antebellum.

Country trio
Lady Antebellum má na svém kontě sedm cen Grammy a je proslavené svými melodiemi i poselstvím prodchnutými texty. „Compass“, třetí vydaný singl z alba „Golden“, v tomto trendu úspěšně pokračuje. Režie klipu se ujal Peter Zavadil z produkční společnosti Taillight, specialista na videoklipy žánru country. Video využívá především hry světla vytvořené technikou fázové animace.

Peter chtěl docílit velice světlého a barevného vzhledu, takže jsem pracoval se saturací až na hranice možností. Fázované záběry z fotoaparátu byly v tomto ohledu bez problémů použitelné,“ uvedl Gavin Fisher. „Ovšem u videozáběrů jsem musel být velice opatrný na přirozenou barvu pleťových tónů, což vyžadovalo enormní množství klíčování. A DaVinci Resolve má nejlepší nástroje pro barevné klíčování, s jakými jsem kdy pracoval.

Texty vytvořené metodou fázové animace byly natočeny po jednotlivých písmenech. Unifikace všech záběrů a kompoziční práce využívající módů prolnutí byly vytvořeny v aplikaci DaVinci Resolve. Tímto způsobem byly animační sekvence dokonale zasazeny do natočených záběrů.

Mohl jsem všechny záběry navzájem prolnout a sjednotit, aniž by bylo nutné každý snímek ořezávat. S výsledkem byl režisér velice spokojen,“ dodal Gavin Fisher. „Software DaVinci Resolve je vybaven všemi nástroji, které potřebuji k úpravě problematických záběrů."

Gavin Fisher také zmínil nové střihové funkce DaVinci Resolve verze 10, které byly zvláště užitečné pro zvýšení efektivity – na celý projekt měl pouhých 24 hodin! „Protože byly jednotlivé záběry natočeny různými kamerami, byla výsledná časová osa importovaná v podobě XML soupisky dosti chaotická, s nesynchronními časovými kódy. V takových případech bývá jednodušší zrekonstruovat celou časovou osu ručně. Ovšem nové funkce verze 10 ušetřily během postprodukce spoustu času!

DaVinci Resolve si se záběry z různých kamer, v různých formátech a s nesynchronními časovými kódy hravě poradil. Funkce pro konsolidaci projektu a značně flexibilní časová osa programu znamenaly značné ušetření času. Používal jsem mnoho aplikací, ale DaVinci Resolve je pro mne tím nejintuitivnějším programem a je jen málo problémů, se kterými si nedokáže poradit!O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.