Studio Film Factory zakoupilo filmový skener Cintel – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22
. září 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, oznámil,
že pařížské postprodukční studio Film Factory zakoupilo filmový skener Cintel. Studio Film Factory má na poli zpracování filmového materiálu více než 20 let zkušeností a nový skener Cintel využívá pro finální skenování i pro zpracování denních prací.

Produkt Blackmagic Cintel Film Scanner nainstalovala společnost MagicHour jako součást špičkové filmové laboratoře studia Film Factory: Filmový skener značky Blackmagic je neuvěřitelný hardware,” nešetří chválou Rip Hampton O’Neil, ředitel výzkumu a vývoje studia Film Factory. Součástí dodávky produktu Cintel Film Scanner je také software DaVinci Resolve Studio, který přispívá k extrémně rychlému zpracování materiálu.

Produkuje obrovské množství dat neskutečně rychle. Mám výkonný systém postavený na platformě Mac Pro s Thunderbolt disky a s datovou propustností 1,5 GB/s. Skenujeme přímo do DaVinci Resolve Studio. Můžeme ihned zahájit barevné korekce a mastering, aniž bychom se zdržovali kopírováním dat. Je to velice robustní hardware, který se snadno používá.

Stejně spokojený byl O’Neil i s kvalitou. „Původně jsme chtěli Cintel používat pouze pro zpracování denních prací,” dodává. „Ale jsme natolik spokojeni s kvalitou zařízení, že jej hodláme používat i pro mastering finálního materiálu celovečerních snímků. A to je opravdu neuvěřitelné, když uvážíte, že jde o skener, který stojí přibližně dvacetinu v porovnání s konkurenčními produkty.

Podle O’Neila má filmový materiál stále co říct a i dnes jde o oblíbené médium. „Digitální kinematografie je spojena se spoustou skrytých nákladů. Pořizuje se víc materiálu, což prodražuje postprodukci. Natáčení na film je obvykle více hlídáno a jakkoliv je následné zpracování filmu o něco dražší, stále klesající ceny nových technologií tento rozdíl postupně stírají. A to představuje nové příležitosti pro filmaře, kteří chtějí kombinovat digitální i klasické technologie,” vysvětluje O'Neil. „Cintel jeskvělý systém s obrovským potenciálem. Díky němu můžeme našim klientům nabízet rychlejší zpracování materiálu a cenově dostupné služby. A filmaři si mohou vybrat médium na základě estetických kritérií a nikoliv ceny. Bravo, Blackmagic!

Blackmagic Cintel Film Scanner Film Factory

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.