Studio Company 3 použilo software DaVinci Resolve pro barevné úpravy D-Cinema a Dolby Vision verzí filmu Tomorrowland – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. června 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, ohlásil, že nový sci-fi snímek Tomorrowland společnosti Disney byl barevně upraven pomocí aplikace DaVinci Resolve. Barevné úpravy realizoval Stephen Nakamura ze společnosti Company 3. A protože je Tomorrowland také prvním filmem formátu Dolby Vision, vytvořil Stephen Nakamura speciální verzi pro tento nový projekční systém. Snímek režíroval oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille, The Incredibles), za kamerou stál Claudio Miranda (Life of Pi), který je rovněž držitelem cenné sošky. V hlavních rolích se objeví George Clooney a Britt Robertsonová.

Vizuální stránka snímku Tomorrowland je světlejší a o něco více saturovaná, ale nejde o nějaký extrémní styl, dynamický rozsah je zachován,” uvedl Nakamura. „Vytvořil jsem řadu lokálních korekcí pomocí nástrojů Power Window pro lepší integraci efektů. Film je plný divokých a složitých triků, které bylo možné během barevných korekcí dále vylepšit díky vysoce kvalitní projekci a možnosti vidět veškeré trikové záběry v kontextu ostatní stopáže.

Například ve složitém trikovém záběru, v němž jeden z hrdinů filmu poprvé vstoupí do světa Tomorrowland, provedl Stephen Nakamura barevné úpravy během realizace efektů: „Jde o přibližně dvouminutový záběr s neuvěřitelným množstvím efektů vytvořených studiem Industrial Light & Magic. Barevné úpravy jsem vytvářel přímo v ILM během tvorby triků a použil jsem funkce Soft Clip a Color Match aplikované pomocí masek k zvýšení nebo snížení saturace u některých částí záběrů.

Stejné nástroje byly použity i při výrobě verze pro systém
Dolby Vision: „Při konverzi souborů z tradičního D-Cinema formátu P3 do formátu PQ můžete výrazně zvýšit dynamický rozsah obrazu. Brad Bird a Claudio Miranda chtěli této možnosti přiměřeně využít,” uvedl Nakamura. „Většina úprav pro systém Dolby Vision se týkala právě rozšíření dynamického rozsahu, aniž by se výrazně změnilo celkové obrazové pojetí snímku. Ačkoliv standard Dolby Vision umožňuje rozšířit dynamický rozsah materiálu podstatně více, než je tomu u standardu D-Cinema, používal jsem funkce Soft Clip a Highlights pro zachování přibližné podoby původní verze se světelností 47,3 cd/m2 i ve verzi Dolby Vision se světelností až 106,5 cd/m2.

Blackmagic DaVinci Resolve Tomorrowland Disney

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 09. 06. 2015, Kategorie: Novinky