Steinberg Cubase Pro 8 v předprodeji!

Rok po vydání verze 7.5 uvádí německý výrobce Steinberg novou generaci svého vlajkového programu Cubase pro hudební produkci, záznam i editaci zvuku a mixáž. Cubase Pro 8 nabízí – krom přídomku „Pro“ v názvu – řadu významných novinek týkajících se výkonnosti programu i jeho funkční výbavy. Změna jména odráží 25letou evoluci produktu a přední pozici této verze ve výrobním programu firmy Steinberg.

Obě nové verze –
Cubase Pro 8 a Cubase Artist 8 – mají zcela přepracované jádro schopné zpracovat více zvukových stop a provozovat větší množství virtuálních nástrojů v reálném čase. Pod označením ASIO-Guard 2 se skrývá nová, výkonnější technologie pro zpracování zvukových stop. Vylepšeny byly i funkce pro automatizaci (nové VCA šavle) a efektivitu práce, nově lze snadno a rychle renderovat části MIDI nebo zvukových stop. Zdokonaleny byly také funkce Chord Assistant nebo technologie pro detekci tempa v MIDI stopách a provozování plug-inů (VST Instrument Rack) a správu médií (MediaBay). Práci uživatelům značně ulehčí i přepracované sekce Track List a Inspector, nový manažer plug-inů, či značně rychlejší práce s okny v systému Windows. Zdokonalen byl i vícepásmový distorzní efekt Quadrafuzz, přibyly plug-iny Virtual Bass Amp, Multiband Expander, Multiband Envelope Shaper a mnoho dalších. Bicí automat Groove Agent SE 4 disponuje novou sadou 20 akustických patternů „Acoustic Agent“. Modernizacemi prošla též sekce MixConsole a systém VST Connect pro dálkové ovládání programu.

Cubase Pro 8 a Cubase Artist 8 si můžete předobjednat již dnes, dodávky se očekávají 8. prosince. Uživatelé, kteří si zakoupili
Cubase 7.5 nebo Cubase Artist 7.5 15. října či později mají nárok na bezplatný upgrade přímo od výrobce.

Steinberg Cubase Pro 8