Společnost NewTek uvedla na trh novou verzi produktu TriCaster 40 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

30. července 2013

Společnost NewTek uvedla novou verzi „V2“ svého populárního produktu TriCaster 40, nejlevnějšího modelu z rodiny videoprodukčních řešení NewTek TriCaster. Jde o kompletní vícekamerový produkční systém s podporou HD videa, který zpřístupňuje funkce mnohonásobně dražších režií všem uživatelům, kteří chtějí streamovat profesionální videopořady při minimálních nákladech. Verze 2 produktu TriCaster 40 nabízí studentům, školám, firmám, menším organizacím, videobloggerům či nezávislým producentům stejné nástroje, jaké používají velké televizní stanice, včetně animovaných prolínaček, grafických a titulkových efektů, široké podpory souborových formátu a dalších pokročilých funkcí.

Druhá verze software obsahuje více efektů a presetů pro tvorbu vysoce kvalitní grafiky v reálném čase. Díky novým funkcím lze produkovat pořady se vzhledem off-line postprodukční grafiky, živě! Uživatelé mohou vytvářet a modifikovat prolínačky a efekty pomocí nového modulu Animation Store Creator, který dovoluje produkovat animované vrstvy, zvukové efekty a dokonce i mapovat video na 3D modely.

NewTek TriCaster 40 V2

Součástí nové verze je také specializovaný titulkovač LiveText pro tvorbu unikátních HD titulků a grafiky, který obsahuje stovky šablon, je schopen zobrazovat data v reálném čase a nabízí též vektorové kreslící nástroje či řadu funkcí pro nastavení vzhledu písma. Nová verze rovněž podporuje nové formáty videa, a také nové funkce pro záznam videa na disk a pro jeho export do externích aplikací. Nové jsou taktéž funkce pro detekci obrazové kvality videa na vstupech, které korigují úrovně bílé, černé a barevnou informaci pro vysokou obrazovou kvalitu a konzistentní zobrazení.

Společnost NewTek se vždy snažila poskytnout talentovaným lidem inovativní nástroje pro zpracování videa,“ řekl Dr. Andrew Cross z firmy NewTek. „Nová generace našeho produktu TriCaster 40 poskytuje uživatelům s menšími rozpočty zcela nové profesionální nástroje za bezkonkurenční cenu. Limitovaný rozpočet tak nemusí být překážkou kreativity uživatelů. Každý může pomocí produktu TriCaster 40 vytvořit videozáznam živé události, který svým vzhledem konkuruje výstupu největších televizních stanic.

Ceny a dostupnost
NewTek TriCaster 40 V2 uvedla společnost Syntex na český i slovenský trh za cenu 137.670 Kč resp. 5.295 EUR bez DPH. Uživatelé původní verze produktu si mohou nový software pořídit za cca 25.870 Kč nebo 995 EUR bez DPH.

O společnosti NewTek
NewTek mění způsob, jakým je vytvářen a sdílen moderní televizní obsah. Od sportovních utkání, webových diskuzí, živých zábavních pořadů a výukových lekcí až po podniková videa – ať už chtějí uživatelé zaznamenávat a publikovat živé video jakkoliv a kdekoliv, NewTek nabízí moderní řešení, která přilákají pozornost publika a posílí pozici uživatelů na trhu s televizní zábavou. NewTek je soukromě vlastněnou společností se sídlem ve městě San Antonio, v americkém Texasu.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 30. 07. 2013, Kategorie: Novinky