Společnost NewTek představuje LightWave 11.6, plug-in NevronMotion a animační software ChronoSculpt – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. července 2013

LightWave 3D Group, divize společnosti NewTek, Inc., oznámila verzi 11.6 svého populárního 3D modelovacího, animačního a renderovacího programu LightWave pro systémy Windows a Mac OS X, dále revoluční animační plug-in NevronMotion, a také samostatný software ChronoSculpt kombinující organické modelovací nástroje s animačními funkcemi pro ergonomickou editaci animací.

Software LightWave 11.6
...je cenově dostupný software se špičkovou funkční výbavou – včetně vyspělých modelovacích, rigovacích, animačních, efektových, simulačních a renderovacích funkcí, vhodný pro triková studia i pro samostatně pracující umělce. LightWave 11.6 doplňuje animační a simulační funkce představené ve verzi 11.5 o zbrusu nové i vylepšené nástroje:

? Nové animační možnosti: S novým nástrojem Spline Control mohou uživatelé ovládat a deformovat objekty chapadel, ocasů, lan apod., prostřednictvím objektů typu NULL nebo jiných modelů. Funkce Raycast Motion využívá Raycasting algoritmy pro detekce kolizí ve scéně a konečně uzel Compound Node dovolí uživatelům zjednodušit komplexní stromové struktury v okně Node Editor.

? Nové funkce pro virtuální produkci, previzualizaci a vývoj her: Nově lze využít technologie shaderů NVIDIA CgFX pro WYSIWYG tvorbu 3D scén. Zobrazení scény v módu LightWave OpenGL se bude shodovat s finálním obrazovým výstupem real-time enginů. Uživatelé mohou aplikovat normálové mapy na 3D objekty a napodobovat tak vzhled vysoce detailních objektů u geometrie s podstatně nižším počtem polygonů, vytvářet vlastní CgFX shadery nebo aplikovat stávající CgFX shadery.

? Výstup pro 3D tiskárny: LightWave Modeler nyní obsahuje importní a exportní moduly pro populární souborové formáty STL a PLY. Podporován je také formát VRML včetně informací o barevnosti povrchu pro barevný 3D tisk modelů s texturami. Lze nastavit exportní formát (ASCII nebo binární), orientaci modelu, či jednotky pro export. LightWave rovněž obsahuje speciální nástroje pro optimalizaci geometrie před 3D tiskem.

? Stereoskopické 3D zobrazení: Díky plné podpoře produktů NVIDIA 3D Vision, 3D Vision Pro a stereoskopických zobrazovačů s rozhraním HDMI mohou uživatelé kvalitně zobrazovat scény ve stereoskopickém režimu, a to na řadě cílových zařízení, včetně stereoskopických monitorů nebo projektorových stěn.NevronMotion
Druhou představenou novinkou je revoluční plug-in
NevronMotion pro LightWave 11.6 dovolující zaznamenávat pohybová data pomocí zařízení Microsoft Kinect, upravovat je a přepojovat na cílové modely postav přímo v prostředí aplikace LightWave. Plug-in NevronMotion rozšiřuje nástroje typu „Virtual Studio Tools“ programu LightWave 11.6 o řadu nových funkcí pro:

• Živý záznam pohybových dat pomocí kamery Microsoft Kinect.
Připojení animačních souborů k rigům přímo v prostředí modulu LightWave Layout.
Ukládání a editaci motion capture dat zachycených kamerou Kinect.
Editaci pozic končetin a vrstvení ručně klíčovaných animací přes zaznamenaná animační data.
Ukládání a nahrávání nastavení pro přepojení animačních dat na rigy ve formátech FBX, BVH nebo jiných.
• Obsahuje řadu „továrních“ rigů pro záznam animací pomocí kamery Kinect.
• „Zapékání“ animací do rigů.

Práce s motion capture daty v prostředí aplikace LightWave je díky novým nástrojům plug-inu NevronMotion extrémně snadná. Uživatelé mohou přepojovat zaznamenaná animační data na rigy postav, navíc mohou pro tuto proceduru také vytvářet specializovaná nastavení, což velice urychlí práci s knihovnami pohybů,“ uvedl Rob Powers, prezident divize LightWave 3D Group. „Možnost práce a záznamu animací v reálném čase prostřednictvím kamery Kinect je pak zcela bezkonkurenční funkcí.ChronoSculpt
Funkce pro „digitální sochání“ navždy změnily způsob práce 3D modelářů, tvůrců textur a návrhářů. Divize LightWave 3D Group společnosti NewTek přináší do tohoto způsobu práce další rozměr – čas! Nově představený software
ChronoSculpt pro Windows a Mac OS X systémy dovoluje editovat animace a předpočítané dynamické simulace pomocí intuitivních modelovacích nástrojů. Aplikace je vybavena snadno použitelným uživatelským rozhraním a podporuje souborové formáty většiny profesionálních 3D programů, včetně produktů LightWave 3D, Autodesk 3ds Max a Maya, Luxology modo, a Maxon CINEMA 4D.

Software ChronoSculpt používá rozhraní s časovou osou a nástrojů pro organické modelování k editaci 3D animací, např. deformací, animací postav apod. Podporuje dynamiku pružných i pevných těles a je schopen vytvářet či modifikovat komplexní polygonální modely, v reálném čase. Nástroje programu ChronoSculpt dovolí uživatelům:

Snadno odstranit chyby v předpočítaných dynamických simulacích importovaných z jiných 3D programů.
• Použít modelovací nástroje Sculpt, Drag, Pinch a Erase k deformacím geometrie v čase.
Posouvat, či měnit měřítko nebo rotaci geometrie v čase prostřednictvím interaktivních nástrojů Transform, Pin a Bulge.
Pracovat s velice komplexní geometrií a snadno tak editovat modely čítající až 10 milionů polygonů.
Pracovat s univerzálními souborovými formáty, např. se standardy Alembic, LWO, OBJ, LightWave MDD a Autodesk Geometry Cache, pro snazší zařazení programu do pracovních řetězců studií.
• Uložit libovolný snímek animace z časové osy programu ChronoSculpt ve formátu OBJ (pro Maya Blend Shapes) nebo jako Endomorph pro LightWave. Tímto způsobem lze snadno vytvářet klíčové animační pozice pro obličejové animace pomocí morfování nebo pro deformační efekty.
• Měnit délku a pozici modifikací na časové ose programu pro lokální i globální změny animací.

ChronoSculpt je revoluční program, který dokonale vyhovuje našim potřebám,“ uvedl Scott Wheeler, prezident kalifornského efektového a postprodukčního studia Rogue State. „Možnost snadno opravit chyby v animacích a předpočítaných simulacích, nezávisle na tom, jaký animační program byl k jejich tvorbě použit, nám ušetřila nepočítaně hodin práce. ChronoSculpt je nezbytnou součástí našeho studia.Ceny a dostupnost
Společnost Syntex uvede LightWave 11.6 na český a slovenský trhu během 4. kvartálu 2013, za cenu 30.500 Kč resp. 1.170 EUR bez DPH. Registrovaní uživatelé verze LightWave 11 mají nárok na bezplatnou elektronickou aktualizaci. Cena upgrade z LightWave 10 nebo starších verzí činí 13.950 Kč, resp. 530 EUR bez DPH. Ceny školních licencí jsou dostupné na vyžádání. Plně funkční 60denní zkušební verzi programu LightWave 11.5 lze stáhnout ze stránek
lightwave3d.com/try. Plug-in NevronMotion pro LightWave 11.6 bude v prodeji od 4. kvartálu 2013, za cca 6.200 Kč. resp. 240 EUR. Software ChronoSculpt bude v prodeji rovněž od 4. kvartálu, a to za cca 8.200 Kč nebo 315 EUR.

Fotografie pro tisk
Loga a další tiskové materiály naleznete na adrese
lightwave3d.com/press.

O aplikaci LightWave
LightWave je legendou na poli 3D grafiky. Kombinuje špičkový renderer s intuitivními nástroji pro 3D modelování a animaci. LightWave je celosvětově oblíben jako kompletní balík 3D nástrojů pro tvorbu vizuálních efektů pro film i televizní produkce, televizní znělky, tištěnou grafiku, vizualizace, vývoj her a grafiku pro web. Uživatelé programu LightWave posbírali více cen Emmy, než uživatelé jiných programů, a to díky nadstandardní výbavě programu: součástí instalace je 999 renderovacích klientů, výrobcem poskytovaná bezplatná technická podpora a plná 64bitová kompatibilita se systémy Windows i Mac OS X (Universal Binary)!
LightWave byl použit při výrobě vizuálních efektů pro řadu vysokorozpočtových filmů a televizních seriálů, včetně titulů: Skyfall, The Hunger Games, The Amazing Spider-Man, The Adventures of Tintin, Avatar, The Walking Dead, Battlestar Galactica: Blood & Chrome, Fringe, CSI: Crime Scene Investigation a mnoha dalších.

O společnosti NewTek
NewTek mění způsob, jakým je vytvářen a sdílen moderní televizní obsah. Od sportovních utkání, webových diskuzí, živých zábavních pořadů a výukových lekcí až po podniková videa – ať už chtějí uživatelé zaznamenávat a publikovat živé video jakkoliv a kdekoliv, NewTek nabízí moderní řešení, která přilákají pozornost publika a posílí pozici uživatelů na trhu s televizní zábavou. NewTek je soukromě vlastněnou společností se sídlem ve městě San Antonio, v americkém Texasu.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.