Společnost Nagoya Broadcasting Network představuje nové 4K pracoviště s technikou Blackmagic Design – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8
. února 2016

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
oznámil, japonská že společnost Nagoya Broadcasting Network založila své nové pracoviště pro střih a barevné úpravy 4K videa na aplikaci DaVinci Resolve Studio a routerech řady Blackmagic Smart Videohub. Nové pracoviště je také jedním z prvních, které je schopné pracovat s HDR materiálem.

Nagoya Broadcasting Network (Nagoya TV) produkuje řadu vlastních pořadů -- včetně diskuzních, hudebních a zpravodajských -- a od roku 2014 vytváří také obsah v rozlišení 4K. Nové pracoviště využívá špičkový software DaVinci Resolve Studio pro barevné korekce a střih 4K a HDR videa. Routery Smart Videohub 40x40 a Videohub Smart Control slouží k distribuci video signálu v rámci postprodukčního studia Nagoya TV.

Požaduje se stále více 4K obsahu, proto jsme museli vytvořit novou infrastrukturu pro 4K produkci,vysvětlil technický manažer společnosti Nagoya TV, pan Minoru Murata. „Nové pracoviště je plně kompatibilní s naším 2K střihovým studiem a je vybaveno 4K technikou. Disponuje také systémem DaVinci Resolve Studio a 4K masteringovým monitorem pro barevné úpravy videa. DaVinci Resolve Studio se ovšem nehodí jen k barevným korekcím, díky podpoře různých moderních formátů, včetně OpenEXR a HDRx, slouží i k importu všech médií."

Pro vyšší flexibilitu a efektivitu při sestřihu videa požíváme také router Smart Videohub se 40 vstupy resp. výstupy a podporou 4K i HD videa,dodal Minoru Murata. „Na pracoviště proudí video data v HD i 4K rozlišení a SmartVideohub zaručuje maximálně efektivní zpracování signálu. Během střihu můžeme snadno připojit např. pět vstupů se signálem Quad-Link 4K a tři HD vstupy, aniž by se operátor musel zabývat technickými parametry signálu.

DaVinci Resolve Studio
je nepostradatelným pomocníkem i při tvorbě nových HDR pořadů. „Pracujeme také s HDR materiálem, což je v našem oboru velice aktuální téma,” doplnil Minoru Murata. „Díky podpoře HDR dat v aplikaci DaVinci Resolve Studio máme značně usnadněnou práci a jsme proto efektivnější. Připravujeme HDR obsah např. pro NexTV F (Next Generation Television & Broadcasting Promotion Forum) pro ověření nových technických specifikací budoucích televizních norem.

Nagoya TV
používá i další produkty značky Blackmagic Design, včetně Smart Videohub CleanSwich 12 x 12. "Pořídili jsme CleanSwitch pro natáčení na lokacích. Na nedávné podzimní festivalové akci odbavoval router 4K kamery a 4K přehrávače videa, v reálném řase generovanou počítačovou grafiku a projekci na mobilní 4K monitory. Díky modelu CleanSwitch bylo vše velice jednoduché. Produkty Blackmagic jsou dobře navržené a cenově dostupné. Líbí se mi jejich snadná obsluha i přehledné uživatelské rozhraní.

Blackmagic Smart Videohub

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 08. 02. 2016, Kategorie: Novinky