Společnost Livestream představuje Broadcaster mini – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Přemění libovolnou HDMI kameru v zařízení pro bezdrátový HD streaming videa. Snadno a levně.

4. března 2015

Americký výrobce streamovacích technologií a služeb Livestream, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil svůj nejnovější produkt
Livestream Broadcaster mini™.

Zbrusu nový Broadcaster mini je nejnovějším přírůstkem do řady streamovacích enkodérů značky Livestream. S přibližně třetinovou velikostí v porovnání s klasickým modelem Broadcaster™ jde o extrémně kompaktní zařízení, které se snadno vejde do kapsy, přitom ovšem zachovává výkonné funkce, které uživatelé očekávají: rychlé a stabilní 5GHz Wi-Fi rozhraní, streaming videa až do rozlišení 1080p, interní akumulátor typu Li-ion, možnost plné kontroly nad zařízením pomocí bezplatné aplikace Livestream pro iOS nebo Android atd.

Od konkurence se Broadcaster mini odlišuje nejen bezdrátovými funkcemi, ale také velice příznivou cenou.

Nově představený produkt je dalším úspěchem v naší snaze demokratizovat živou produkci. Nabízí bezdrátové funkce v cenově dostupnější podobě. Není nutné jej připojovat k externímu napájení nebo k ethernetové síti pomocí kabelu, díky čemuž mohou uživatelé vysílat živě téměř odkudkoliv,“ uvedl spoluzakladatel a ředitel společnosti Livestream, Max Haot.

Zařízení Broadcaster mini bude prodáváno za cenu přibližně 295 USD bez DPH, tedy za méně než srovnatelné konkurenční produkty. Vyznačuje se velice snadnou použitelností: stačí jej připojit k HDMI kameře, spárovat s aplikací Livestream a začít vysílat! Prodej bude zahájen 16. března, předobjednávky jsou přijímány již nyní.

Výrobce Livestream navíc chystá uvedení modernizované verze původního produktu Broadcaster. Nový
Broadcaster Pro bude v prodeji během dubna 2015 s inovovanými funkcemi.'

Livestream Broadcaster mini

O společnosti Livestream
Cílem společnosti Livestream je spojovat lidi s děním ve světě. Livestream nabízí majitelům kulturních či sportovních prostorů nebo televizním společnostem komplexní sadu hardwarové i softwarové výbavy pro online vysílání. Službu společnosti Livestream využívá přes 40 milionů diváků a řada významných společností, včetně firem The New York Times, Facebook, ESPN, SpaceX a Warner Bros. Records. Firma byla založena v roce 2007 v New Yorku a sídlí také v Los Angeles, Londýně, na Ukrajině a v Indii. www.livestream.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 04. 03. 2015, Kategorie: Novinky