Společnost Grass Valley představila na NAB 2018 aktualizaci EDIUS 9.20

Na veletrhu NAB 2018 uvedla spol. Grass Valley novou verzi 9.20 oblíbené videoeditační aplikace EDIUS pro Windows. Bezplatná aktualizace přináší nové HDR funkce, podporu nových barevných prostorů nebo plovoucí licenci.

Nové měřící nástroje pro HDR
EDIUS 9.20 obsahuje nové funkce pro barevné úpravy materiálu, nové barevné prostory a nové HDR funkce. Novinkou jsou měřící nástroje dovolující video data precizně analyzovat a dosáhnout tak optimálního dynamického rozsahu. Krom režimu REC.709 nabízejí měřící nástroje programu také podporu pro nové barevné prostory a zobrazení v jednotkách nit (cd/m2) pro zpracování HDR dat. Krom monitoru vlnových průběhů a vektorskopu nabízí EDIUS 9.20 také zobrazení RGB histogramu a RGB složek.

Nové barevné prostory a funkce pro správu barev
EDIUS 9.20 nově podporuje barevné prostory ARRI-ALEXA Wide Gamut / Log C a DJI-D-Gamut / D-Log. Novinkou je rovněž možnost zobrazit pouze některé presety barevných prostorů a takto modifikovaný seznam šablon exportovat pro použití s dalšími instalacemi programu EDIUS.

Plovoucí licence
Systém plovoucích licencí dovoluje nainstalovat EDIUS 9 na neomezený počet pracovních stanic na pracovišti a zaplatit pouze za takový počet licencí, které je třeba provozovat zároveň. Tento licenční model je dostupný od pěti licencí programů EDIUS Pro 9 nebo Workgroup 9 a je rovněž k dispozici u školních verzí.

Podpora HDR v rozhraní Mync
Mync Media Manager nyní podporuje práci s HDR daty včetně jejich náhledu, exportu a editace storyboardů. U počítačových sestav vybavených procesory s technologií Intel QuickSync lze nově exportovat do kodeku H.265.

Další novinky verze 9.20
EDIUS 9.20 je nyní schopen importovat soubory Apple ProRes MXF a Sony VENICE RAW. Došlo také k výraznému zrychlení zpracování formátu Canon Cinema RAW Light z kamer Canon C200. Edice Workgroup navíc podporuje barevnou kalibraci u monitorů EIZO CG3145, CG318-4K a CG248-4K (System Settings > Hardware > Monitor Control).Grass Valley EDIUS 8 9Datum: 09. 04. 2018, Kategorie: Novinky