Společnost Blackmagic Design uvádí nové modely kamer Blackmagic Production Camera 4K a Blackmagic Cinema Camera s PL bajonetem – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na právě probíhajícím veletrhu IBC 2014 dva nové modely digitálních filmových kamer –
Blackmagic Production Camera 4K PL a Blackmagic Cinema Camera PL. Obě nové verze populárních modelů jsou vybaveny PL bajonetem pro použití profesionálních filmových objektivů, včetně oblíbených historických modelů, a jsou již v prodeji.

Produkty Blackmagic Production Camera 4K PL a Blackmagic Cinema Camera PL jsou aktuálně demonstrovány na veletrhu IBC 2014, na stánku H20 spol. Blackmagic Design v hale 7.

Nová PL verze populární kamery Blackmagic Cinema Camera je velice robustním a také miniaturním řešením pro kameramany pracující na filmových a televizních projektech. Celé tělo kamery je vysoustruženo z jediného hliníkového bloku pro maximální strukturální pevnost. Díky bajonetu typu PL a pevnému šasi je kamera schopna hostit i velice těžké PL objektivy. Výsledkem je profesionální digitální filmová kamera s bajonetem PL, která je jen o málo větší, než samotné montážní prvky objektivů. Uživatelé získají miniaturní kameru, se kterou lze natáčet i v těch nejmenších interiérech, a přitom mohou používat klasické, profesionální filmové objektivy.

Díky dvěma novým PL modelům tak mohou uživatelé vybírat z celkem pěti verzí těchto miniaturních, robustních kamer. Na výběr jsou dva typy senzorů a tři různé bajonety objektivů, uživatelé si proto mohou snadno zvolit takovou kameru, která nejvíce vyhovuje jejich potřebám.

Přístroj Blackmagic Production Camera 4K PL disponuje senzorem velikosti Super 35 s globální závěrkou a s kreativními možnostmi pro práci s hloubkou ostrosti. Uživatelé se mohou těšit z Ultra HD záběrů s 12 clonovými čísly dynamického rozsahu a díky malému ořezovému faktoru mohou vytvářet fantastické, širokoúhlé záběry. Při práci na HD projektech lze využít plné rozlišení senzoru k pozdější změně kompozice záběrů během postprodukce, bez ztráty obrazové kvality.

Model Blackmagic Cinema Camera PL je vybaven senzorem velikosti 2,5K s 13 clonovými čísly dynamického rozsahu pro extrémně kvalitní, filmové záběry. Obě kamery disponují podstatně širším dynamickým rozsahem, než klasické videokamery a zachovávají detailní kresbu na obou koncích jasového spektra. Dovolují tedy natáčet korektně exponované interiérové scény a zaznamenávat detaily ve světlé části spektra, např. při průhledu oknem do exteriéru. Každý detail senzorem zaznamenaný je uložen v podobě RAW dat a může být později „vyvolán“ v aplikaci DaVinci Resolve pro maximální obrazovou kvalitu výstupu.

Obě kamery také podporují formáty CinemaDNG RAW a ProRes, které zaznamenávají na výměnný SSD disk. To zaručuje maximálně snadnou postprodukci v aplikacích DaVinci Resolve, Final Cut Pro X, Media Composer nebo Premiere Pro CC. Použití formátu CinemaDNG RAW zaručí zachování dynamického rozsahu senzoru pro pozdější barevné korekce v programu DaVinci Resolve 11. Výstup z programu DaVinci Resolve je tak první generační kopií původních RAW dat z kamer Blackmagic!

Modely Blackmagic Production Camera 4K PL a Cinema Camera PL byly vytvořeny pro maximální přenositelnost a spolehlivost. Jsou vybaveny standardními rozhraními, interním akumulátorem a 5“ dotykovým LCD displejem s vysokým rozlišením, který dovoluje vkládat metadata nebo upravovat nastavení kamery, např. rychlost závěrky, barevnou teplotu, časový kód apod. Obě kamery jsou osazeny SDI rozhraním, portem typu Thunderbolt, 1/4“ symetrickými vstupy pro mikrofon/linku, napájecím konektorem pro připojení stejnosměrného napětí 12-30V, 3,5mm sluchátkovýcm výstupem a konektorem LANC pro dálkové ovládání. Modely Blackmagic Cinema Camera jsou skutečné filmové kamery, které můžete držet v ruce, jsou ale dostatečně spolehlivé, aby mohly být použity i na kamerových jeřábech, steadicamech nebo ve vozidlech kaskadérů...

Od uvedení prvních verzí kamer Blackmagic Cinema Camera se zákazníci dožadovali i řešení pro filmové objektivy s montáží PL. Co ovšem naši zákazníci netuší je, že první prototypové verze kamer byly vybaveny právě bajonetem PL. Později jsme si ovšem uvědomili nutnost použití fotografických objektivů a zvolili jsme standard společnosti Canon. I tak je jasně patrné, že tělo kamer je pro objektivy typu EF až zbytečně pevné. Verze s PL montáží ovšem strukturální pevnost těla dokonale využije!“ uvedl Grant Petty, ředitel firmy Blackmagic Design. „Bajonet typu PL navíc dovolí použít historické objektivy. […] Existuje nepřeberná spousta dnes již klasických objektivů s různými typy skel a povrchových úprav, výčet se zdá být nekonečný. A všechny tyto objektivy lze nyní použít s našimi novými kamerami!

Blackmagic Production Camera 4K PL

Dostupnost a cena
Modely Blackmagic Production Camera 4K PL a Blackmagic Cinema Camera PL jsou již v prodeji!

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.