Společnost Blackmagic Design uvádí DaVinci Resolve 15! – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

16. srpna 2018

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil uvedení plné verze aplikace DaVinci Resolve 15 pro střih videa, vizuální efekty, animaci, barevné korekce a zvukovou postprodukci. Standardní verze je k dispozici zcela zdarma na stránkách spol. Blackmagic Design, studiová edice přijde na 7.150 Kč bez DPH.

Výrobce také vyjádřil vděčnost uživatelům, kteří se zapojili do veřejného testování programu a svými připomínkami i nahlášením chyb napomohli k vysoké spolehlivosti programu. Zpětná vazba s uživateli byla neocenitelnou součástí vývojového procesu tohoto nejvýkonnějšího audiovizuálního postprodukčního programu na trhu!

DaVinci Resolve 15 je první aplikací svého druhu kombinující nástroje pro online i offline střih, barevné korekce, zvukovou postprodukci, vizuální efekty a síťovou spolupráci několika uživatelů na stejném projektu! Verze 15 přináší zcela novou sekci Fusion s více než 250 nástroji pro obrazovou kompozici, animaci, částicové efekty, či animované titulky. Navíc byla značně rozšířena sekce Fairlight pro zvukovou postprodukci, nyní s více než třemi stovkami nových funkcí a modernizací.

DaVinci Resolve 15 pokračuje v revolučním tažení na poli audiovizuální postprodukce: kombinuje čtyři high-end aplikace v jediném rozhraní! Sekce Edit nabízí profesionální nástroje pro offline i online střih videa, panel Color disponuje pokročilými funkcemi pro barevné korekce, sekce Fairlight je navržena pro komplexní postprodukci zvuku a nový panel Fusion je vybaven vším potřebným pro tvorbu vizuálních efektů a animací na nejvyšší úrovni. Od každé sekce dělí uživatele jediný klik myší.

To nejen zvyšuje kreativní potenciál uživatelů, ale i velice usnadňuje simultánní spolupráci několika uživatelů na projektu. Funkce programu DaVinci Resolve Studio 15 pro síťovou kooperaci uživatelů odbourávají zdlouhavé importování, exportování nebo konvertování dat – veškeré úpravy se provádějí v jediné aplikaci! Nové funkce programu DaVinci Resolve 15 navíc pomohly k získání prestižního ocenění „2018 Engineering Excellence Award“ asociace Hollywood Professional Association (HPA)! Ceny se udělují každoročně za vynikající práci na poli médií a tvorby obsahu.

Bezplatná edice DaVinci Resolve 15 disponuje větším počtem profesionálních funkcí, než prakticky jakákoliv jiná placena postprodukční aplikace! Placená varianta DaVinci Resolve 15 Studio je v prodeji za velice nízkou cenu 6.900 Kč bez DPH a přináší navíc funkce pro síťovou spolupráci uživatelů, 3D a VR nástroje, desítky dalších filtrů a efektů, neomezený síťový rendering a další pokročilé funkce vč. plošné i časové redukce šumu. Uživatelé nejsou nucení platit „předplatné“ ani jiné dodatečné poplatky. Cena plné permanentní licence DaVinci Resolve 15 Studio je nižší, než cena předplatného všech konkurenčních programů, navíc po své aktivaci dále nevyžaduje připojení k internetu. To přispívá k vyšší bezpečnosti práce: uživatelé se nemusí obávat komplikací při neexistenci internetového připojení. Společnost Blackmagic Design také oznámila vydání příručky „The Definitive Guide to DaVinci Resolve 15“, aktuálně v prodeji v on-line obchodě Amazon.

Během veřejného testování programu implementovali vývojáři společnosti Blackmagic Design také řadu nových funkcí, které nebyly dostupné ve verzi původně představené na veletrhu NAB 2018. Mezi tyto novinky patří:

 • Rychlejší rendering do kodeku H.264
 • Do obrazu lze přidávat jména médií
 • Podpora pro formátování titulků dle standardu HTML
 • Podpora pro 2D a 3D šablony titulků
 • Rozsah Subclipů lze určovat přímo na časové ose sekce Edit
 • Přidána ikona Dynamic Trim s indikátory „slip and slide“
 • Automatizační data pro editaci zvuku mohou být nyní editována přímo v sekci Fairlight
 • Efekty FairlightFX nyní obsahují presety a možnost vytváření uživatelských presetů
 • Pomocí funkcí pro tvorbu diskových databází lze nyní vytvářet i zvukové knihovny
 • Implementována základní podpora ResolveFX a OpenFX plug-inů v sekci Fusion
 • Nová tlačítka pro globální deaktivaci efektů Color a Fusion
 • Kompozice sekce Fusion lze nyní kopírovat jako celek a aplikovat je na jiné klipy
 • Uzly MediaIn nyní dovolují modifikovat počáteční/koncové body a vlastnosti médií
 • Nový uzel Saver v sekci Fusion
 • Uzlům v sekci Color lze nyní přiřadit barvy
 • Vylepšena kompozice obrazových dat s průhledností
 • Značně vylepšená rychlost algoritmů optického toku
 • Rozšířená podpora DCTL vč. podpory ResolveFX
 • Rychlejší uživatelské rozhraní efektů OpenFX a ResolveFX
 • Podpora pro kódování titulků CEA-708 u médií MXF OP1a
 • Podpora pro EXR média vč. alfa kanálů
 • Import úrovní zvuku v AAF soupiskách
 • Vylepšené zobrazení kodeků/formátů v sekci Deliver
 • Simultánní SDR a HDR náhled DolbyVisionTM a HDR10+ materiálu
 • Možnost importovat AAF soupisky obsahující pouze zvuk
 • Podpora pro Final Cut Pro X XML 1.8


Dostupnost a cena
DaVinci Resolve 15 si mohou uživatelé programů DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio stáhnout zcela zdarma. Nová licence profesionální edice programu DaVinci Resolve Studio je v prodeji za 7.150 Kč bez DPH.

Blackmagic Design DaVinci Resolve 15 Studio

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 16. 08. 2018, Kategorie: Novinky