Společnost Blackmagic Design uvádí DaVinci Resolve 15.2 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

15. listopadu 2018

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil uvedení nové verze 15.2 aplikace DaVinci Resolve pro střih videa, vizuální efekty, animaci, barevné korekce a zvukovou postprodukci. Bezplatná aktualizace 15.2 obsahuje přes 30 nových funkcí a optimalizací vyžádaných uživateli vč. rychlejšího vykreslování uživatelského rozhraní, vizuální indikace použitých nebo duplicitních klipů na časové ose, automatického odstranění nepoužitých médií z časové osy či zjednodušeného vkládání časového kódu v rámci celé aplikace.DaVinci Resolve 15.2 rovněž zjednodušuje simultánní práci s několika časovými osami: časové osy a složené klipy lze nově importovat do prohlížeče zdrojového materiálu a editovat v aktuální časové ose v rozloženém stavu. Prohlížeč metadat a panel Inspector v sekci Edit nyní automaticky ukazují relevantní informace o klipu v závislosti na pozici indikátoru pozice přehrávání.

Ve verzi 15.2 byla zcela přepracována práce s klávesovými zkratkami. Nové vizuální rozhraní usnadňuje přiřazování nových klávesových zkratek a volbu šablon napodobujících ovládání konkurenčních programů. Nově lze také nastavení klávesových zkratek sdílet nebo přiřazovat zkratky v závislosti na aktuální sekci programu DaVinci Resolve. Nová je i vizuální indikace aktivní části uživatelského rozhraní.

Součástí aktualizace DaVinci Resolve 15.2 je také několik nových ResolveFX plug-inů. Nový plug-in Blanking Fill slouží k automatickému vyplnění nevyužitých částí obrazu rozostřeným videem, např. u vertikálních videí nebo fotografií, zatímco efekt Beauty slouží k vyhlazení textury a odstranění nedokonalostí u pleti interpretů. Především koloristům jsou pak určeny nové plug-iny pro barevné transformace a limitaci gamutu dle normy ACES.

Zvuková sekce Fairlight doznala desítek změn vč. nových plug-inů FairlightFX pro snazší opravy a mastering audia. Nový plug-in Stereo Fix obsahuje presety všech běžných operací pro mapování kanálů a slouží např. k rychlým opravám stereofonních dialogových stop do monofonní podoby apod. Nový je i vícepásmový kompresor dynamiky se spektrální analýzou signálu v reálném čase a nezávislou prací ve čtyřech frekvenčních pásmech. Další novinkou je možnost tvorby VCA skupin, např. pro simultánní úpravy zisku u několika stop.

Blackmagic Design DaVinci Resolve 15.2

Dostupnost a cena
Aktualizaci DaVinci Resolve 15.2 si mohou uživatelé programů DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio stáhnout zcela zdarma.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 15. 11. 2018, Kategorie: Novinky