Společnost Blackmagic Design uvádí aktualizace Blackmagic Video Assist 3.1 a Blackmagic RAW 1.7 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

9. března 2020

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil uvedení aktualizací Blackmagic Video Assist 3.1 a Blackmagic RAW 1.7, které implementují záznam do formátu Blackmagic RAW z kamer Panasonic EVA1 a Canon C300 MK II u nových modelů monitorů/rekordérů Blackmagic Video Assist 12G! Blackmagic Video Assist 3.1 dále přináší možnost zadávání metadat pro lepší správu médií u komplexních projektů. Obě aktualizace jsou k dispozici k bezplatnému stažení ze stránek spol. Blackmagic Design.

Nové varianty Blackmagic Video Assist 12G HDR jsou ideálním řešením pro náhled a záznam HD, Ultra HD, 2K a 4K DCI videa u kamer s SDI nebo HDMI výstupy. Nový je například vysoce světelný displej pro zpracování HDR materiálu, signalizační světlo, čtyři funkce pro měření signálu, vylepšené nástroje pro asistenci ostření, 3D LUT korekce a záznam do formátu Blackmagic RAW u kompatibilních kamer. Oba modely (5" a 7") jsou vybaveny 12G-SDI a HDMI 2.0 vstupy pro záznam prakticky libovolného formátu až po 2160p60.

Podstatně světelnější dotykový displej zaručuje věrný náhled HDR materiálu i dobrou čitelnost v ostrém slunečním světle. Nové modely rovněž využívají dvojici standardních akumulátorů typu Sony L-Series. Nové modely Blackmagic Video Assist 12G představují všestranné řešení pro záznam a náhled videa z moderních digitálních filmových kamer, záznam živých produkcí ve vysílací kvalitě, měření signálu a testování přenosových soustav.

Náhled materiálu s širokým dynamickým rozsahem může být realizován pomocí náhledových 3D LUT presetů: modely Video Assist podporují import standardních 17 a 33bodových 3D LUT korekcí, případně lze zvolit některý z továrních LUT presetů, např. „Extended Video“, „Film to Video“, „Film to Rec.2020“ apod. Produkty Video Assist 12G také využívají standardní, otevřené souborové formáty a není tedy nutné zaznamenaný materiál před střihem konvertovat. Podporují standardní 10bitové formáty ProRes a DNx u všech kamer s SDI nebo HDMI výstupem, či 12bitový formát Blackmagic RAW (pouze u kompatibilních kamer).

Blackmagic RAW je revoluční formát navržený pro zachování maximální obrazové kvality záznamu a eliminaci problémů s kompresními artefakty, které jsou častým jevem např. u široce využívaného formátu H.264. Modely Video Assist 12G podporují záznam do formátu Blackmagic RAW u kompatibilních kamer, např. u Panasonic EVA1 nebo Canon C300 MK II a ukládají rovněž nastavení kamer v podobě metadat, která lze využít během postprodukce k nedestruktivní modifikaci barevnosti či nastavení expozice.

Klíčové funkce Blackmagic Video Assist 12G HDR

  • Možnost aplikovat 3D LUT korekce pro náhled i záznam videa
  • Využití standardních souborových formátů pro záznam
  • Záznam do formátu Blackmagic RAW z podporovaných kamer

Blackmagic Video Assist 12G HDR

Dostupnost a cena

Aktualizace Blackmagic Video Assist 3.1 a Blackmagic RAW 1.7 jsou dostupné k bezplatnému stažení z webu spol. Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.