Společnost Blackmagic Design stojí u zrodu postprodukční revoluce, uvádí Fusion 7 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. listopadu 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že špičkový videokompoziční software Fusion 7 je nyní dostupný zdarma!

Software Fusion 7 pro Windows si lze bezplatně stáhnout z webu Blackmagic Design.

Dříve stály špičkové nástroje pro tvorbu vizuálních efektů tisíce dolarů a byly určeny výhradně elitním hollywoodským postprodukčním studiím. Nyní je takový software, v podobě produktu Fusion 7, dostupný komukoliv. Společnost Blackmagic Design stojí u zrodu revoluce v odvětví filmové tvorby a postprodukce, revoluce, která v budoucnu přinese zvýšení kvality efektů ve filmech i televizních seriálech.

Společnost Blackmagic Design ohlásila také verzi
Fusion 7 Studio, komplexní sadu produktů pro efekty a animaci, včetně nástrojů pro neomezený síťový rendering. Fusion 7 Studio přinese dramatické snížení nákladů pro studia s větším počtem uživatelů a bude v prodeji za 805 EUR bez DPH.

Software Fusion je specialisty na vizuální efekty používán již více než 25 let a pomohl stvořit tisíce filmových i televizních projektů, například Maleficent, Edge of Tomorrow, Sin City: A Dame to Kill For, The Amazing Spider-man 2 nebo The Hunger Games, či seriály Battlestar Galactica, Orphan Black a mnoho dalších.

Bezplatná verze, Fusion 7, je plně vybavený postprodukční software, bez jakýchkoliv limitů. Program nabízí obrovské množství efektových i animačních funkcí, které mohou uživatelé použít pro soukromé nebo komerční projekty. Fusion 7 nabízí možnost práce ve 3D a dovoluje neomezeně kombinovat efekty v nodálním rozhraní. Uživatelům jsou k dispozici 3D kompoziční funkce, nástroje pro kreslení a rotoskoping, stabilizační i titulkovací funkce, 3D částicový generátor nebo vynikající klíčovací efekty, včetně Primatte. Fusion 7 také dovoluje importovat a renderovat 3D geometrii a scény z jiných aplikací nebo objekty přímo modelovat.

Komerčně dostupná edice Fusion 7 Studio
obsahuje veškeré funkce bezplatné verze Fusion 7, navíc přidává další profesionální nástroje pro změnu časování videa založené na algoritmech optického toku, funkce pro 3D stereoskopii, podporu pro OpenFX plug-iny a možnost síťové distribuce výpočtů s neomezeným počtem renderovacích licencí! Fusion 7 Studio také obsahuje software Generation pro správu projektů. Projekty z bezplatné edice lze navíc bez omezení importovat do komerční verze Fusion 7 Studio, například pro náročné síťové výpočty.

Na rozdíl od většiny jiných aplikací pro obrazovou postprodukci nevyžaduje Fusion 7 Studio roční platby za podporu, předplatné, připojení ke cloudovým službám nebo licenční poplatky za renderovací software. Po uživatelích tak nejsou požadovány skryté nebo kontinuální poplatky za software, který už jednou zakoupili.

Programy pro vizuální efekty byly vždy velice drahé a je na čase s tím něco udělat. Diváci doslova šílí po efekty našlapaných filmech a televizních seriálech a my musíme udělat všechno pro to, aby naši zákazníci měli potřebné nástroje,“ uvedl ředitel Blackmagic Design, Grant Petty. „Díky bezplatné verzi Fusionu může špičkové vizuální efekty vytvářet prakticky každý, od individuálních uživatelů až po ta největší studia. Uživatelé navíc mohou sáhnout i po aplikaci DaVinci Resolve Lite pro barevné korekce a získat tak balík bezkonkurenčních postprodukčních nástrojů absolutně zdarma!

Blackamgic Design Fusion 7 Studio

Ceny a dostupnost
Software Fusion 7 pro Windows lze stáhnout zdarma z webových stránek společnosti Blackmagic Design. Edice Fusion 7 Studio bude v prodeji za 805 EUR bez DPH. Majitelé licencí programu Fusion 7 a uživatelé se zaplacenou technickou podporou mohou získat upgrade na verzi Fusion Studio bez dalších poplatků.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 10. 11. 2014, Kategorie: Novinky