Společnost Blackmagic Design odhalila nový filmový skener Cintel – Tisková zpráva

Nový filmový skener Cintel v inovativním provedení a s rozhraním Thunderbolt 2 je schopen snímání 35mm a 16mm filmového materiálu v reálném čase, až do snímkové frekvence 30 fps a v Ultra HD rozlišení!

TISKOVÁ ZPRÁVA

11. dubna 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila nový model filmového skeneru
Cintel, který je tak tenký, že jej lze snadno upevnit na stěnu!

S rostoucím zájmem o Ultra HD formát roste i poptávka po kvalitním Ultra HD obsahu. Ultra HD formát přináší fantastickou obrazovou kvalitu, srovnatelnou s 35mm filmovým materiálem, na který se za posledních 100 let zaznamenaly nezměrné miliony hodin obsahu aktuálně uzamčených ve filmových archivech po celém světě.

Nový filmový skener Cintel je schopen zdigitalizovat 35mm pozitivní i negativní materiál do vysokého 4K rozlišení a plně tak využít obrazovou kvalitu filmových kopií. Jde o velice snadný způsob tvorby Ultra HD obsahu, neboť obrovské množství filmů a televizních pořadů bylo natočeno právě na 35mm film, včetně oblíbených, dnes již klasických snímků.

Při tvorbě nového skeneru byly využity konstrukční metody leteckého inženýrství pro maximálně pevné šasi s minimem vibrací a hladkým chodem filmové mechaniky. Výsledkem je velice lehká a pevná konstrukce umožňující upevnění přístroje na stěnu, přímo v postprodukčních studiích. Vedle inovativního designu bylo pamatováno i na spolehlivý a jemný posuv filmu pomocí digitálních servomotorů a čistících kladek, pro maximální bezpečnost při práci se vzácnými negativy.

Nový filmový skener je moderní produkt, které využívá nejnovější technologie společnosti Blackmagic Design. Zařízení je vybaveno vysokorychlostním rozhraním Thunderbolt 2 pro přenos 4K videa v reálném čase a lze jej proto snadno připojit k pracovním stanicím, na nichž je provozován také software pro restaurování filmu a barevné korekce. Tato skutečnost přispívá ke snadnosti použití skeneru a odbourává časově náročný proces kopírování dat po ukončení skenování. Pomocí rozhraní Thunderbolt 2 bude realizována také softwarová aktualizace produktu.

V minulosti, kdy byl filmový materiál prakticky jediným synonymem vysoké obrazové kvality, byly produkty Cintel a DaVinci standardní kombinací používanou v postprodukčních studiích po celém světě. Nyní jsou obě značky opět spolu! Součástí dodávky je také plná verze barevného korektoru DaVinci Resolve, díky čemuž budou uživatelé moci plně využít vysoké obrazové kvality skeneru. Kombinace obou produktů zaručí ničím neomezenou kreativitu uživatelů a fantastickou filmovou kvalitu záznamu!

Komplet skeneru Cintel nabízí veškeré nástroje potřebné pro skenování a barevné korekce filmového materiálu, včetně technologií značky Image Mill pro stabilizaci obrazu a redukci šumu, mechaniky pro 35mm film (verze pro 16mm materiál je prodávána samostatně), dvou navíjecích kotoučů, sady čtyř čistících kladek, programu DaVinci Resolve 11 a montážní sady pro upevnění přístroje na zeď. Na rozdíl od některých konkurenčních produktů není zpoplatněna instalace produktu, softwarové aktualizace, ani přenos licence na jiného uživatele v případě prodeje skeneru.

Všichni noví majitelé Ultra HD televizí netrpělivě očekávají nové pořady ve 4K rozlišení. A přitom jsou miliony a miliony hodin Ultra HD obsahu v podobě 35mm filmu uzamčeny ve filmových archivech,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Nový skener Cintel je ideálním nástrojem, který vdechne klasickým pořadům nový život. Proto jsme odkoupili osvědčenou značku Cintel, kterou hodláme nadále aktivně rozvíjet. Je úžasné kombinovat nové technologie s elegancí a nadčasovou kvalitou filmu!

Blackmagic cintel Film Scanner

Dostupnost
Filmový skener Cintel byl představen na výstavě NAB 2014 a bude uveden na trh později během letošního roku za cenu přibližně 22.125 EUR.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.