Společnost Blackmagic Design blahopřeje k oskarovým nominacím – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

1
8. února 2016

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
blahopřeje autorům snímků nominovaných na cenu Oscar za rok 2016. Řada nominovaných děl byla vytvořena za přispění techniky značky Blackmagic Design, včetně kamer Blackmagic Cinema Camera použitých při natáčení filmu „Mad Max: Fury Road” nebo aplikací DaVinci Resolve Studio a Fusion Studio, které byly použity během postprodukce snímku „The Martian”. Společnost Blackmagic Design je poctěna, že byly její produkty použity při tvorbě řady nominovaných děl, včetně:

  • Amy” – barevně upravil Paul Ensby ze studia Company 3 / Deluxe v aplikaci DaVinci Resolve Studio.
  • Cartel Land” – barevně upravil Seth Ricart ze studia RCO v aplikaci DaVinci Resolve Studio.
  • „Mad Max: Fury Road” – kameraman John Seale natočil vybrané scény pomocí kamer Blackmagic Cinema Camera.
  • „The Martian” – stereoskopickou konverzi v aplikaci Fusion Studio provedl Richard Baker ze studia Prime Focus World.
  • The Martian” – barevně upravil Stephen Nakamura ze studia Company 3 / Deluxe v aplikaci DaVinci Resolve Studio.
  • Mustang– barevně upravil Yov Moor v aplikaci DaVinci Resolve Studio.
  • Spotlight” – barevně upravil Tom Poole ze studia Company 3 / Deluxe v aplikaci DaVinci Resolve Studio.
  • „What Happened Miss Simone” – barevné úpravy v aplikaci DaVinci Resolve Studio (Yohance Brown, Radical Media / Outpost Digital).


Blackmagic CInema Camera Mad Max Fury Road PR

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 18. 02. 2016, Kategorie: Novinky