Společnost Adobe uvedla verze 2014 aplikací řady Creative Cloud

Korporace Adobe představila nové verze „2014“ všech 14 hlavních aplikací řady Creative Cloud, včetně Adobe Photoshop CC, Adobe After Effects CC a Adobe Premiere Pro CC. Nové verze jsou dostupné všem předplatitelům bez dalších poplatků. Pro aktualizaci využijte program Adobe Creative Cloud (záložka Apps zobrazí aktuálně dostupné nové verze) nebo zvolte přímo v konkrétní aplikaci položku Help > Updates.

Adobe Premiere CC 2014
Videostřihový software Adobe Premiere Pro 2014 nabízí vyšší výkon, především při práci s moderními formáty s vysokým rozlišením a datovým tokem. Nová funkce Live Text Templates dovoluje použít kompozice z programu After Effects včetně textových vrstev. Textové vrstvy lze editovat, aniž by bylo nutné spouštět After Effects; veškeré animace a efekty zůstanou zachovány. Nově lze v Premiere Pro také vytvářet masky (včetně prolnutí okrajů) a připojovat je na vysledovaná pohybová data. Tímto způsobem je možné selektivně upravovat pouze části záběrů. Verze 2014 také podporuje řadu nových formátů, včetně CanonRAW, Sony SStP a širší podpory pro CinemaDNG (nově jsou podporovány kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera a rekordéry Convergent Design Odyssey7Q). Podporována je i nová kamera ARRI AMIRA (automatická aplikace LUT tabulek při nabírání atd.), dokonalejší je kompatibilita s přístroji značky RED (na podporovaných GPU kartách je realizován debayering v reálném čase). Nová funkce Master Clip Effects dovoluje vytvářet instance efektů pro snazší správu náročných projektů.

Adobe After Effects CC 2014
Novinky verze 2014 se soustředí na dokonalejší tvorbu masek (efekty Key Cleaner a Advanced Spill Suppressor a možnost importovat masky z Premiere Pro), interoperabilitu s Premiere Pro (textové šablony vytvořené v After Effects lze volně editovat v Premiere Pro), a také na kompoziční funkce, nyní můžete například definovat působnost každého efektu maskou. Nebyly zanedbány ani funkce pro import a export dat (ProEXR 1.9, Sony RAW soubory z kamer F5, F55 a F65, MPEG-4 SStP [Simple Studio Profile] souborů Sony SR MXF nebo export Cinema Package [DCP] dat prostřednictvím Adobe Media Encoderu). Zásadní změnou je implementace technologie Mercury Transmit z Premiere Pro dovolující snáze využívat pro náhled projektu i externí monitory a přehrávací karty řady výrobců.

Adobe Photoshop CC 2014
Nový Photoshop nabízí efekty pohybového rozostření Blur Gallery, nástroj Focus Mask pro simulaci hloubky ostrosti, nové nástroje založené na technologii Content-Aware, a také nedávno představený efekt Perspective Warp pro editaci perspektivy obrazů. Akcelerační jádro Mercury Graphics Engine přináší vyšší výkon, produktivitu práce v rámci pracovních skupin pak zvýší možnost vytvářet odkazy na vrstvy typu Smart Object a sdílet je mezi dokumenty, a také dokonalejší Layer Comps pro správu vrstev. Nový Photoshop CC umožňuje snáze manipulovat s obrázky prostřednictvím multidotykových tabletů a zařízení Windows 8 Touch (např. Microsoft Surface Pro 3) a provádět hladší tahy perem.

Adobe Premiere Pro CC

Datum: 25. 06. 2014, Kategorie: Novinky