Softwarová aktualizace pro Blackmagic Design HyperDeck Studio Pro přináší podporu záznamu v Ultra HD rozlišení! - Tisková zpráva

Softwarová aktualizace pro Blackmagic Design HyperDeck Studio Pro přináší podporu záznamu v Ultra HD rozlišení!

TISKOVÁ ZPRÁVA


11. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, vydala novou aktualizaci pro svůj SSD rekordér a přehrávač videa HyperDeck Studio Pro. Aktualizace umožňuje nahrávat Ultra HD video ve formátu Apple ProRes 422 (HQ) a bude dostupná v květnu letošního roku, zdarma pro všechny stávající uživatele.

V době svého uvedení obsahoval produkt HyperDeck Studio Pro řadu pokročilých funkcí, včetně možnosti přehrávat Ultra HD video a také nahrávat či přehrávat SD i HD formáty. S touto novou aktualizací mohou uživatelé plně pracovat s Ultra HD videem a používat HyperDeck Studio Pro jako Ultra HD rekordér pro studiové aplikace. Díky kodeku ProRes 422 (HQ) je záznam prováděn ve vysoké kvalitě do souborů, které jsou plně kompatibilní se střihovým software. S kodekem ProRes 422 (HQ) lze navíc zaznamenávat Ultra HD soubory na jediný SSD disk.

HyperDeck Studio Pro

S novou funkcí záznamu Ultra HD videa je produkt HyperDeck Studio Pro ideálním doplňkem pro ATEM Production Studio 4K a výkonným nástrojem pro živé produkce v Ultra HD. Vedle Ultra HD záznamu podporuje HyperDeck Studio Pro nově také 6G-SDI standard a přenos Ultra HD signálu prostřednictvím HDMI rozhraní.

Jsme velice potěšeni, že můžeme náš produkt HyperDeck Studio Pro doplnit o funkce pro záznam Ultra HD videa. Je úžasné, že máme v nabídce studiový Ultra HD rekordér s cenou pod dva tisíce dolarů. Před několika lety by to bylo nepředstavitelné!“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Ve spojení s produktem ATEM Production Studio 4K jde o vynikající rekordér pro živé produkce. Naše společnost tak nabízí komplexní řetězec pro práci s Ultra HD videem!

O produktu HyperDeck Studio Pro

HyperDeck Studio Pro je špičkový SSD rekordér s řadou pokročilých funkcí, včetně čtyř kanálů 3 Gb/s SDI, vysokorychlostního rozhraní Thunderbolt, HDMI konektivity a analogových vstupů/výstupů, počítaje v to analogové audio vyvedené na XLR konektorech. HyperDeck Studio Pro je velice výkonným zařízením dovolujícím zaznamenávat a přehrávat Ultra HD video pomocí jediného SSD disku a komprimovaného formátu ProRes 422 (HQ). Ultra HD video používá čtyřnásobné rozlišení v porovnání s klasickým standardem 1080 HD.

Zařízení HyperDeck Studio je snadno ovladatelné díky panelu realizovaném ve stylu videorekordérů s funkčními tlačítky a otočným ovladačem. Lze jej ovládat i externě prostřednictvím RS-422 rozhraní. LCD displej s vysokým rozlišením zobrazuje časový kód a aktuální funkční režim, navíc také obrazový náhled aktuálně nahrávaného a přehrávaného videa. Funkční tlačítka poskytují stejné transportní funkce, jako klasická studiová videa zaznamenávající na pásky.

HyperDeck Studio Pro lze snadno umístit do přístrojových skříní studií i do přenosových vozů. Jde o perfektního pomocníka pro záznam v terénu, náhled denních prací, lze jej použít též jako video server nebo zařízení pro přehrávání záznamů na sportovních utkáních apod. Díky Thunderbolt rozhraní a podpoře Ultra HD rozlišení nalezne uplatnění také v reklamních aplikacích (ve veřejných prostorách, nákupních centrech apod.), a také při promítání filmů díky své schopnosti přepínat mezi SD, HD, 2K a Ultra HD rozlišeními.

HyperDeck Studio Pro zaznamenává široce kompatibilní QuickTime soubory v 10bitové nekomprimované podobě a v komprimovaných DNxHD a ProRes formátech, takže lze záznam okamžitě použít v prakticky libovolné aplikaci pro editaci, barevné úpravy a postprodukci videa, např. v programech Final Cut Pro X, Premiere Pro, After Effects, DaVinci Resolve a dalších.

Díky možnosti přípojení k počítači prostřednictvím rychlého Thunderbolt rozhraní je HyperDeck Studio Pro ideálním zařízením pro moderní pracovní stanice vybavené tímto novým standardem. Je plně kompatibilní s populárními aplikacemi Final Cut Pro X, Final Cut Pro 7, Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer 6, Adobe After Effects, Adobe Photoshop a dalšími. Součástí dodávky je také software Blackmagic Design UltraScope pro monitoring vlnového průběhu signálu.

Dostupnost

Funkce pro záznam Ultra HD videa budou realizovány formou bezplatné aktualizace, která bude vydána v květnu 2013. Zařízení HyperDeck Studio Pro je již v prodeji.


Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.


Datum: 11. 04. 2013, Kategorie: Novinky